پرسش کاربران و پاسخ تبسم
توجه! شما می توانید در این بخش پرسش ها و یا مشکلات خود را از طریق فرم ارسال پرسش در این صفحه با پزشکان کلینیک در میان بگذارید و پاسخ مناسب دریافت نمایید.

افزایش اضطراب در بیماران سکته مغزی

❓پرسش شما:
سلام، وقتتون بخیر، پدرم ۶۰ ساله هستند و حدود یکماه پیش سکته مغزی شدید کردن بطوریکه سمت راست کاملا بیحرکت، تکلم از دست رفته و توانايي خواندن و نوشتن و شناسایی اشيا هم از بین رفته، بلافاصله پس از ترخیص از بیمارستان توانبخشی شروع شد و در قسمت حرکت با کمک همکارانتون با فیزیوتراپی ممتد در منزل، حرکت پا تا حد زیادی برگشته و توانایی نوشتن هم در حال بهبود است، مشکلی که بوجود آمده اینه که پدرم از دیروز تاحالا به هیچ وجه همكاري با فیزیوتراپ و گفتاردرمان نمیکنن و مدام اصرار دارن که این آقایون از خونه برن بیرون ، حتی قرص هاشونم نمیخورن و ناگهانی شروع کردن به همکاری نکردن! ما نمیدونیم که باید به چه شیوه ایی برخورد کنیم با ایشون.
ممنون میشم از تجربیاتتون مارا راهنمایی کنید

💠پاسخ تبسم:
دوست عزیز
با احتمال بالا بیمارتان دچار افزایش اضطراب شده است،در مرحله اول وضعیت عمومی بیمار از نظر(فشار خون،قند در صورت ابتلا ،خواب،تغییرات دارویی،بروز درد و..)را اجمالا بررسی کنید،در مرحله بعد احتمال آشفته شدن بیمار در اثر اتفاق یا صحبت حتی کم اهمیتی را در خانه در نظر داشته باشید،خستگی مفرط هم گاها همین واکنش را به همراه دارد،چند روز توانبخشی را قطع یا سبک کنید و علل فوق را جویا شوید.
پیروز باشید
دکتر روزبه کاظمی

 


Article Rating

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت