پرسش کاربران و پاسخ تبسم
توجه! شما می توانید در این بخش پرسش ها و یا مشکلات خود را از طریق فرم ارسال پرسش در این صفحه با پزشکان کلینیک در میان بگذارید و پاسخ مناسب دریافت نمایید.

❓پرسش شما:
با عرض سلام، پدر من ۲-۳ سال هست که دچار عدم تعادل در راه رفتن بخصوص ضعف حرکت صحیح پا در سمت راست میباشد. همچنین کمی در صحبت کردن و یافتن سریع کلمات موضوع صحبت دچار کندی و کمی لکنت شده است. پزشک متخصص نظر بر این دارد احتمالا سکته خفیفی داشته و همچنین مغز دچار لاغری شده است. سن ایشان ۷۵ سال میباشد. آیا اساتید محترم راهی را برای احیای تعادل حرکتی ایشان توصیه میکنند. ضمنا باید عرض کنم این عدم تعادل بارها موجب زمین خوردنش شده است. لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید. با تشکر فراوان

🗯پاسخ تبسم:
دوست گرامی
مغز قابلیت افزایش عملکرد در هر سنی و هر زمانی را داراست،هنوز امکان ایجاد تغییرات مثبت وجود دارد که با  درمان فشرده و جامع قابل حصول است.
پیروز باشید
دکتر روزبه کاظمی

 


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام مادربزرگم چند ماهی هست که سکته مغزی کرده وهیچ کس رونمیشناسه ومدتم یه نفر رو صدا میزنه وهرچی ماباهاش صحبت میکنیم متوجه نمیشه خیلی هم بیقراره ومدام درحرکته .دکتر هم گفته درمان نداره .اگه میشه یه راهنمایی کنید .تشکر

🗯پاسخ تبسم:
دوست عزیز
با اطلاعات ناکافی موجود اظهار نظر مشکل است،اگر بیمارتان در سمت راست بدن دچار مشکل شده،ممکن است  اختلال تکلم سبب علائم مربوطه باشد و نه اختلال حافظه و شناخت.
اطلاعات و مدارک بیشتری ارسال کنید.
موفق باشید

دکتر روزبه کاظمی

 


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام و خسته نباشید آقای دکتر . من یکماه پیش حضوری اومدم خدمتت برای ویزیت ی مریض سکته ای که سال ۸۳ سکته کرده و سمت راست بدنش فلج شده و تکلمش هم خراب هست .عکسهای ام آر آی مربوطه رو هم دادم نگاه کردید .فرمایش کردی دو تا فیلم بیست ثانیه ایی ازش بگیرم و بفرستم که ببینی .منم الان میفرستم .قرار شد که اگر صلاح دیدید من مریض رو بیارم مطب .منزلمون در خرم اباد لرستانه .لطفا نتیجه ملاحظتون رو اطلاع بدید .با تشکر

🗯پاسخ تبسم:
دوست گرامی
با بررسی فیلمهای ارسال شده، در ابتدا،توصیه به مراجعه به تهران را نمیکنم،وضعیت راه رفتن و تعادل بیمار با کمک یک فیزیوتراپیست در شهر خودتان هنوز تا حدی قابل یهبود است،بهبود اختلال گفتار بیمارتان طولانی تر و کمی مشکل تر است ولی امکانپذیر است..
تنها در صورتیکه درمان در طی دو ماه در هردو زمینه در شهر خودتان به هیچ نتیجه ای نرسید،برای مراجعه به مرکز تبسم اقدام نمایید.
پیروز باشید

دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام روزتون بخیر
منظورتون از پذیرش بیمار نگهداری بیست و چهار ساعته تو کلینیکه ؟؟؟


🗯پاسخ تبسم:
خیر
کلینیک تبسم ،یک مرکز خدمات روزانه است.

دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام یه سوال مهم داشتم خدمتتون من درحال حاضر فقط  قرص آ  اس آ و پیراستام مصرف میکنم شبا تا صب اصلا خوابم نمیبره کلا کلافه شدم خواستم بپرسم خوردن قرص خواب تو شرایط من مشکلی نداره؟؟
میشه راهنمایی کنین اصلا به هیچ وجه شب تا صب خوابم نمیبره بیشتر عصبی و کلافه میشم یه راه چاره بدین

🗯پاسخ تبسم:
دوست عزیز
بطور کلی در اختلالات خواب در درجه اول توصیه به درمانهای غیر دارویی و رعایت بهداشت خواب (به سایت و مطالب اینستا گرام مراجعه کنید) صورت میگیرد،در صورت موثر نبودن اقدامات فوق ،مصرف کوتاه مدت و متناوب(ترجیحا کمتر از ۳ هفته)از یک داروی کوتاه اثر خواب آور و ضداضطراب اقدام غیر معقولی نخواهد بود.
پیروز باشید
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام
همسرم هفته قبل سکته مغزی کردن دکتر لخته رو با آنژیو دراوردن وهیچ مشکلی در حرکات وبلع وحرف زدن ندارن منتها الان ۴روزه که غدد لنفاوی زیر گلو وکنار گوششون متورم شده ونفسشون تنگ میشه این چه علتی می تونه داشته باشه
به دکترشون هم گفتم نامه داده برای یک متخصص داخلی وخون شناس
غدد دردناک ومتورم هستن

🗯پاسخ تبسم:
دوست گرامی
محل دقیق غدد لنفاوی و اندازه و نیز متحرک یا ثابت بودن آنها بسیار مهم هستند ولی این منطقه معمولا به گوش خارجی و مشکلات فک و دندان ارتباط دارند.بیمار باید توسط همکاران عفونی یا گوش و حلق وبینی از نزدیک معاینه شود.
در پناه پروردگار
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
باسلام و احترام
سوالی درخصوص هزینه های مرکز داشتم.
پدرهمسرم اخیرا دچار سکته مغزی شده اند
می خواستم به کلینیک شما مراجعه کنم .
خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید.
آیا تحت شمول یکی از اقسام بیمه تامین اجتماعی یا تکمیلی می باشد؟

🗯پاسخ تبسم:
بله
امکان استفاده از بیمه وجود دارد
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام وقتتون بخیر یه سوال داشتم...مادرم ۵۲ سالشه  سابقه سکته داشته...و فشار و دیابت هم دارن...ولی تا حالا تشنج نداشتن... دیروز تشنج کرد و فک و دستاش کج و خشک شد سریع رسوندیمش بیمارستان خوب شد... به نظرتون دلیل این تشنج چی بوده؟

🗯پاسخ تبسم:
دوست گرامی
اگرچه بروز تشنج حتی پس از گذشت دو سال از سکته مغزی ناشایع نیست ولی حتما باید وضعیت مغز مجددا با تصویربرداری بررسی شود تا وقوع سکته مجدد و سایر عوارض احتمالی مشخص  شود.
پیروز باشید
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام وخسته نباشيد ممنون ازوقتي که مي گذاريد وبه سوالها جواب مي دهيد آيا بيمارسکته مغزي حدود 47ساله که سمت راست بي حس شده وبافيزيوتراپي بهترشده ولي تکلم وتوانايي خواندن ونوشتن راازدست داده بهبود پيدامي کند وچقدرزمان مي برد براي بهبود تکلم وتوانايي خواندن ونوشتنش

🗯پاسخ تبسم:
هموطن گرامی
با بررسی بیمار و مشخص شدن نوع اختلال تکلم(آفازی)بهتر میتوان اظهار نظر کرد ولی به صورت کلی در صورتیکه درمانهای صحیح و جامع توامان صورت گیرد معمولا بهبود امکانپذیر است ولی میزان بهبود به روشهای درمانی و سایر فاکتورها نیز بستگی دارد.
در پناه پروردگار
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
با عرض سلام و خسته نباشید مجدد و بسیار ممنون و سپاسگذار از پاسخگوییهای قبلی
پدرمن که در سمت چپ مغز دچار عارضه وسیع سکته مغزی شدن بعد از گذشت چهل روز هنوز گاواژمیشن و تکلم ندارن و با وجود چهار جلسه فیزیوتراپی هنوز تغییری در پا و دست راست ایشون بوجود نیومده بسیار بی تاب و بی قرار هستن و دچار عفونت شدن که دل پیچه های شدید و اسهال دارن وازسوندشون عفونت خارج میشه یعنی از ادرارشون
دیروز به یه دکتر مغز واعصاب نرولوژیست توی تبریز مراجعه کردیم و بهش داروهای
آمپول سی تی کولین ، نئورال یا نئوراد دقیق اسمش نمی دونم ، و نئوروزان و سیپروتید و کلاویکس دادن
میخواستم سوال کنم با این اوضاع پدرم این داروهاکمکی به ایشون می کنه یا باید اقدامات دیگری انجام بدیم در ضمن دکتر گفتن برای بلعشون باید بک نرس قابل بیاد منزل و غذا رو از دهان با آموزش به ما و بیمار بدن تا بلعشون درست بشه و گاواژ نشن ولی ما در سهر مراغه امکان گرفتن همچین پرستاری رو نداریم چون وجود نداره و همه پرستارا مبتدی و خیلی قابل نیستن که بشه اطمینان کرد با این توصیفات پیشنهاد شما چیه ببخشید طولانی شد منتظر جوابتون هستیم امیدمون اول خدا و بعد راهنماییهای شماست
سپاس بینهایت

🗯پاسخ تبسم:
دوست گرامی
بهبود بلع اولویت بسیار مهم و حیاتی شماست و باید توسط یک گفتار درمانگر بسیار پرتجربه با یا بدون سایر درمانها به سرعت شروع شود.داروهای فوق مفید بوده ولی کمک زیادی به اختلال بلع نمیکند.
اختلال بلع بیمارتان میتواند اورا از پای در آورد بنابر این به سرعت درمانهای جامعی را شروع کنید.
موفق باشید
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل
صفحه 10 از 30ابتدا   قبلی   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  بعدی   انتها