پرسش کاربران و پاسخ تبسم
توجه! شما می توانید در این بخش پرسش ها و یا مشکلات خود را از طریق فرم ارسال پرسش در این صفحه با پزشکان کلینیک در میان بگذارید و پاسخ مناسب دریافت نمایید.

❓پرسش شما:
برادرم ۸روز سکته مغزی کردن سرشون رو عمل کردن ضریب هوشیاریش ۱۰سمت چپش کاملا کار میکنه اما سمت راست نه وله پای راستش وقتی زیاد درد داره یکم تکان میده .تکلمم نداره راه بهبودی هست تورخدا

🗯پاسخ تبسم:
هموطن عزیز
با توجه به اینکه درارزیابی سطح هوشیاری بیمار ،تکلم نیز نمره میگیرد ،پس هوشیاری بیمار شما حد اقل ۱۲ خواهد بود که عدد خوبیست،پس از پایدار شدن وضعیت بالینی بیمار،درمانهای جامع و فشرده توانبخشی را آغاز کنید،میتوانید برای مشاوره حضوری و گرفتن راهنماییهای بیشتر با پذیرش کلینیک تبسم تماس بگیرید،نگران نباشید.
دکتر روزبه کاظمی

❓پرسش شما:

ممنون
تشکر
الان مرخص شدن
ولی تکلم ندارن میتونن باعصا راه برن مشکل خوردن ندارن الانم چند روزی هست که قراره بیایم کلینیک
ایا واقعا خوب میشن
کلینیک شما کاردرمانی هم داره یا فقط فیزیو تراپ هستش
ببخشید، توروخدا اگه میشه جواب بدین

🗯پاسخ تبسم:
دوست گرامی
نگران نباشید و آرامش خود را حفظ کنید،شرایط به این منوال نخواهد ماند،برای مشاوره و یا معاینه حضوری بیمارتان با کلینیک تبسم هماهنگ کنید.
دکتر روزبه کاظمی

 


متن کامل

❓پرسش شما:
با سلام و احترام
جناب اقای دکتر کاظمی
بنده از جانب گروه بالینی و تحقیقات نورساینس و نوروایمیجینگ مرکز تحققات دانشگاه تهران (دکتر عقابیان) با شما تقاضای جلسه داشتم که چندین بار تماس گرفتم نهایتا فرمودند از طریق کانال خلاصه از هدف ملاقات رو بیان کنم.
با توجه به فعالیت های گروه در بخش نوروسایکولوژی تست و تصویربرداری های تخصصی در زمینه بیماری های مغزی برانیم که با هدف همکاری در بخش بالینی و تحقیقات با همکاران و اساتید گرامی در سراسر کشور که در این زمینه فعالیت دارند ارتباط برقرار کنیم و با توجه به نیازهای موجود بتوانیم کمک به تشخیص و درمان هرچه بهتر داشته باشیم. هر چند که یکی از همکاران بنده جهت نوروایمیجینگ قبلا خدمت شما رسیده اند و بنده در بخش نوروساینس و نورسایکولوژی تست از حضورتان تقاضای ملاقات دارم.

🗯پاسخ تبسم:

دوست گرامی
در هفته اول مهرماه با پذیرش مرکز در شیفت بعداز ظهر(خانم مددیان)تماس گرفته تا بتوانیم ملاقاتی را هماهنگ کنیم.
پیروز باشید
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام وقت بخیر آقای دکتر
پدرم 7 ماه پیش سکته مغزی حاد کرده ، که طرف راست بدنش کلا از کار افتاده بود، با رفتن به فیزیوترابی پاش الان خوب شده4/5 اما دست راستشو 1/5 تکون میده انگشتای دستشم کار نمیکنن
لطفا راهنماییمون کنید، با تشکر

🗯پاسخ تبسم:
دوست عزیز
با گذشت هفت ماه و وضعیت فعلی اندام فوقانی،پیش اگهی خیلی خوبی برای پیدا کردن عملکرد در دست، متصور نیست ولی جهت اظهار نظر قطعی تر بهتر است بیمار از نزدیک مورد ارزیابی قرار گیرد.
در پناه پروردگار
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام بابای من 20روزه پیش سکته مغزی کرده پای راست ودست راسش حرکت نمیکنه تکلمشم ازبین رفته بنظرشما بافیزیوتراپی مشکلش حل میشه میتونه حرف بزنه حرکت کنه ی راهنمایی کنین

🗯پاسخ تبسم:
دوست گرامی
با انجام سریع و صحیح توانبخشی تخصصی بر روی هریک از مشکلات بیمار به طور قطع بهبودی حاصل خواهد شد ولی میزان و سرعت این بهبودی به روش ،نحوه  و میزان درمانهای توانبخشی بستگی خواهد داشت.
پیروز باشید
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام.خسته نباشید .پدرم ۷۶سال دارند.یک سال قبل سکته کردند.فیزیو تراپی چهار ماه هر روز انجام دادند.ولی میلی به انجام دادن ورزشها نداشتن وفقط میخواستن بخوابند.سمت چپ حرکت ندارند.ولی پای چپ یک کم حس دارند.فقط میخواهند بخوابند .وقتی پدرم را مینشانیم روی صندلی مدام میگوید .من را بخوابانید .نمی توانم بنشینم.برای راه رفتن ووانجام وررزشها الان پنج ماهی است که انجام نمیدهند.وخیلی عصبانی میشوند و دائما میگوید من را بخوابانید.میگویند تا خودش نخواهد نمیشه براش کاری کرد .خواستماگه ممکنه.من را راهنمای کنید .سپاس

🗯پاسخ تبسم:
دوست عزیز
بیمار شما به دلیل افسردگی و ناامیدی حاصله، تلاشی برای بهبود خود نخواهد کرد،در این مواقع انجام توانبخشی فشرده توسط تیم مجرب و آشنا با اینگونه بیماران،اگرچه بویژه در ابتدا اغلب مشکل، ولی امکانپذیر است و در واقع تا زمانی که بیمار تغییری در وضعیت خود مشاهده نکند ، بهبودی در وضعیت روحی و انگیزه او حاصل نخواهد شد.توصیه میکنم  هرچه سریعتر و مصمم تر،درمان بیمار خود را در مرکز تبسم و یا نزدیکترین مرکز جامع و مجهز توانبخشی به بیمار آغاز کنید و امید خود را از دست ندهید.
پیروز باشید
دکتر روزبه کاظمی

 


متن کامل

❓پرسش شما:
با سلام و خسته نباشید به شما.من در سال 1385 سکته مغزی کردم و منو بردن بیمارستان رسول اکرم تهران یک ماه منو نگه داشتن بیمارستان می دونستن من سکته کردم ولی هیچ اقدامی نکردن ،من می خواهم این بدونم بعد از 11 سال نیمه راست بدنم قوت نداره در گفتارم مشکل دارم در نوشتن مشکل دارم  ،آقای دکتر الان برای امیدی هست.الان هم 28سالمه
باتشکر

🗯پاسخ تبسم:
دوست جوان من
امکان بهبود در گفتار و نوشتار شما وضعیت دستتان پس از گذشت  یازده سال اگرچه منتفی نیست ولی میزان بهبود چشمگیر نخواهد بود.در صورتیکه از نزدیک معاینه شوید پاسخ جامعتری قابل ارئه خواهد بود.
در پناه یزدان
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام وخسته نباشید . عرض کنم حضورت ما ی فامیل عراقی داریم چند وقت پیش سکته مغزی کردن ونصف بدنشون فلج شده چندجلسه فیزیوترابی انجام دادن توانست راه برن ولی متآسفانه انگشتان دستش نمیتونست تکون بدن حالا تماس گرفتن ادرس دکتر خوب میخوان

🗯پاسخ تبسم:
دوست گرامی
لطفا اطلاعات کاملتری از بیمار ارسال کنید و در صورت امکان فیلم کوتاهی از وضعیت دست بیمار
پیروز باشید
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام آقای دکتر مادر من هفتم خرداد امسال سکته مغزی با خونریزی شدید داشتند خدا رو شکر لخته جذب شده بلعشم برگشته ولی مدتیه که مادرم دایما داد میزنه غذا نمی خوره خیلی ضعیف شده فیزیو تراپی هم از زمانی که منزل اومده انجام میه حدود ی ماه ولی نه حرکتی داره و نه فرقی کرده بدتر شده که بهتر نشده می خواستم بپرسم چرا غذا نمی خوره و چرا داد و بیداد میمنه و بیقراره و چرا با وجود فیزیوتراپی هنوز حرکتی نداره
در ضمن سمت راست بدنش بی حسه
الان هم به علت عفونت ادراری دوباره بیمارستان بستری شده و بدون سوند هم نمی تونه ادرار کنه چکار کنیم
ممنون میشم پاسخ بدین اقای دکترخیلی نگرانم و هرروز کارم گریه شده
اقای دکتر لطفا جواب بدین چکار کنم

🗯پاسخ تبسم:
دوست گرامی
بیمار شما با احتمال بالا اخیرا دچار مشکل جدیدی شده است،عفونت ادرار یکی از آنهاست،اضطراب و شاید افسردگی نیز میتواند یکی از علل دیگر بیقراریهای بیمارتان باشد،علل بسیار دیگری نیز از جمله دردهای شایع در بیماران ضایعات مغزی نیز باید مد نظر باشند،عفونت ریه در اثر اختلال مخفی بلع نیز باید مورد ارزیابی قرار گیرد،با توجه به اطلاعات بسیار محدود داده شده و با در نظر داشتن موارد فوق،با پزشک مسوول بیمارتان مشورت کنید.
در صورتیکه در تهران ساکن هستید میتوانید جهت انجام مشاوره با پذیرش کلینیک تبسم هماهنگ کنید.
در پناه یزدان
دکتر روزبه کاظمی

 


متن کامل

❓پرسش شما:
 من دست راستم عضله هاش آب شده ی بیماری مادرزادی هستش میخواستم ببینم کارای کاردرمانیش چجوری باید انجام بدم

🗯پاسخ تبسم:
دوست عزیز
برای پاسخ به سوال شما،معاینه وبررسی عضلات درگیر و سپس تجویز درمان هدفمند توسط پزشک لازم است،با پزشک توانبخشی (و یا مغز و اعصاب)مشورت داشته باشید.
موفق باشید
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
باسلام و خسته نباشید بنده با ۳۱ سال سن مدت ۵ ماهه دچار حالات استرس و تپش قلب و بی حسی زبان شدم به گفته شما mriرو انجام دادم و دکتر گفت مغز سالمه چند داروی آرام بخش تجویز کردن اما هنوز بعد از دو ماه همون حالات دوباره در اکثر وقتا تکرار میشه زبانم که دائم بی حسه اینم بگم که خیلی وقتا همزمان با غذا خوردن نفسم تنگ میشه و حالاتم تشدید میشه ممنون از مشاوره تبسم

🗯پاسخ تبسم:
دوست عزیز
در صورتیکه با تجویز داروهای ضد اضطراب هنوز مشکل به همان شدت قبل باقیست،توصیه میکنم توسط یک دندانپزشک و یک متخصص گوش و حلق وبینی برای بررسی دقیق وضعیت دندانها،فک و سینوسها و عصب مربوطه،مورد معاینه دقیق قرار بگیرید ،ولی در صورتیکه علائم با مصرف داروهای ضد اضطراب کاهش قابل توجه یافته،پس از بررسیهای فوق الذکر، بهتر است در مورد دوز و داروهای موثرتر ضد اضطراب با همکاران مغز و اعصاب مشورت نمایید.
پیروز باشید

دکتر روزبه کاظمی

 


متن کامل
صفحه 6 از 30ابتدا   قبلی   1  2  3  4  5  [6]  7  8  9  10  بعدی   انتها