پرسش کاربران و پاسخ تبسم
توجه! شما می توانید در این بخش پرسش ها و یا مشکلات خود را از طریق فرم ارسال پرسش در این صفحه با پزشکان کلینیک در میان بگذارید و پاسخ مناسب دریافت نمایید.
پرسش کاربر:
سلام آقای دکتر انشالله سلامت باشید. من حالم خیلی بده لطفأ راهنماییم کنید. پنج ساله دچار آلودینیایی آزار دهنده هستم که بطور خیلی ضعیف و سطحی از زیرگردنم شروع شد و در این سالها نیمه راست بدنم رو گرفته و خیلی شدید شده و درحین لمس بدن علاوه بر درد و سرمای وحشتناک که بطور افقی پخش میشه تو تنم دستام رفلکسای شدید چنگ شدن نشون میده و درد کل بدنم رو میگیره تا سی ثانیه..سالهای اول اصلأ انقد شدید نبود.. الان مشکلم بحدی شدیده که تحمل پوشیدن لباس.. سرما.. و فعالیت رو ندارم. خیلی تحریک پذیره بدنم.. سمت راستم به ویژه بالاتنه بشدت حساس شده. دکترا نمیدونن علت این آلودینیا چیه با وجود چندین ام ار ای.. نوار عصب.و...پشت گوش راستم بخیه های جراحی گوشم هست که هیچوقت کامل خوب نشد.یه دکتر گفتن احتمالأ مزمن شدن اون زخم اعصابت رو تحریک کرده و اینا علایم تحریک سمپاتیکه. بعضی دیگه هم گفتن درد مرکزیه. نوروپاتی حسی رو هم مطرح کردن. با این علایمم بنظر شما کدام احتمال درست تره. اگر درد مرکزی باشه درمان داره؟ چندتا نکته هم بگم شاید درتشخیص کمک کنه. اوایل شروع بیماریم.تا حدود 6 ماه تاریکی دید داشتم.بعد کم کم برطرف شد. در این5سال حافظه کوتاه مدتم دچار اشکال شده و خاطرات این 5 سال رو اکثرأ فراموش میکنم و وقتی اطرافیان راجع به فلان اتفاق مثلأ ازم میپرسن و میبینن که یادم نیست تعجب میکنن. خودمم تعجب میکنم که چطور به خاطر نمیارم.به سرما هم شدیدأ حساسم و سرما آلودینی بدنم رو تشدید میکنه گاهی هم دچار حملات عجیب غریبی میشم طوریکه کنترل اوضاع رو از دست میدم و بشدت حالم منقلب میشه حالت حمله و فرار بهم دست میده همراه حالت تهوع. به بوها هم حساسم و اکثر بوها حالم رو منقلب و تحریک میکنن. با توجه به اینکه علت خاصی برا آلودینیای یک طرفه بدنم پیدا نشده. بنظرتون احتمالش هست دچار سکته خفیف و عدم خون رسانی مغز شده و متعاقبأ دچار دردمرکزی شده باشم؟ راهی هست که نشون بده عروق مغزم نگرفتن؟ و سکته داشتم یا نه؟

پاسخ تبسم:
دوست گرامی لطفا سه سوال زیر را پاسخ دهید:
۱. آیا این مشکل در ابتدا بصورت بی حسی یا کم حسی یکطرفه و تدریجا افزایش حساسیت به لمس و درد سروع شد؟
۲. آیا علائم غیر طبیعی یک طرفه،ناگهانی(ظرف یکی دو روز )ایجاد شد؟
۳.توزیع آن دقیقا چگونه است(در صورت و دست و پا)


متن کامل
پرسش کاربر:
سلام
ببخشید یه سوال داشتم
علت اینکه یه فرددرحالت نشسته سرگیجه داره چیه؟؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

پاسخ تبسم:
دوست گرامی،سرگیجه انواع و علل متعددی دارد،در صورتیکه با تغییر وضعیت بدن شروع یا تشدید شود،معمولا جای نگرانی وجود ندارد،در غیر اینصورت باید حتما بررسی شوید،ابتدا با یک پزشک گوش وحلق و بینی مشورت کنید.
موفق باشید
متن کامل
پرسش کاربر:
سلام خسته نباشید
ببخشید یه سوال داشتم در مورد سکته مغزی
پدرم دوماه که سکته مغزی  کرده 53سالم سنشونه دومین باره که سکته میکنه خیلی خمیازه میکشه خواستم دلیل خمیازه را بدونم
ممنون میشم اگه پاسخ بدن


پاسخ تبسم:
دوست گرامی:با اطلاعات موجود دو علت محتملتر است۱.اخلالات خواب(گ
کم خوابی،عدم ورود به فاز عمیق خواب،وقفه تنفسی در خواب و.......)
۲.داروهای مصرفی(ضد تشنجها،ضد اضطراب یا افسردگیها و.....)
این مسئله معمولا نیاز به بررسی دارد
موفق باشید
متن کامل
پرسش کاربر:
سلام . خسته نباشین . این نسخه ی بیماری هست که جراحی cpa انجام داده و نصف صورت فلج شده . میخواستم بدونم آیا در مرکز تبسم این فیزیوتراپی انجام میشه و اینکه هزینه و زمان بندی مراجعه به چه صورت هست . با تشکر

پاسخ تبسم:
سلام،بله انجام میشود و در کنار آن درمانهای دیگری هم قابل ارائه است.
متن کامل
پرسش کاربر:
ممنون از پاسخگویی تون آقای دکتر با تشکر از زحمات شما. عوارض مصرف وارفارین چست؟ راه های کم کردن این عوارض چیست؟ تداخل وارفارین با داروهای دیگر و مواد غذایی دیگر را توضیح میدهید> سپاس

پاسخ تبسم:
دوست گرامی
عوارض و تداخلات وارفارین در بخش پاسخ به پرسشها در سایت رسمی کلینیک (www.Tabassomclinic.ir)ذکر شده ،میتوانید به این بخش مراجعه کنید.
موفق باشید

متن کامل
پرسش کاربر:
تقریبا سه ماه پیش مامانم بخاطر سکته کوچک بعدشم آمبولی ریه بستری بود. پزشکش برای درمان مادرمان وارفارین تجویز کرده هر هفته هم میاد آزمایش. میخواستم بپرسم تا کی اینجوری میمونه ؟ یعنی برای همیشه باید اینجوری برای آزمایش بره؟

پاسخ تبسم؟
دوست گرامی
چون سکته مغزی(و در بستر ماندن متعاقب)علت احتمالی لخته بیمار شماست،در صورت شروع حرکت و راه رفتن ،میتوان پس از مدتی وارفارین را قطع و داروهای مشابه و کم دردسرتری جایگزین کرد.
موفق باشید

متن کامل
سلام در رابطه با بیمار کودک 5/5ساله با اتساع نسبی بطن مغزی ولی سایر ساختار مغزی سالم بوده پزشکان احتمال کاهش اکسیژن رسانی حین تولد به شیوه سزارین را از عوامل احتمالی بیماری میدانند حین راه رفتن عدم تعادل و لرزشهای سر داشته cp Ataxyاز نظر هوش و تکلم وضعیت مناسبی دارد کاردرمانی متوالی نیز داشته است.
آیا میتوان وی را به کلینیک تبسم ارجاع داد و اقدامات درمانی مربوط به وی در این مرکز انجام میشود یا خیر(راه اندازی بخش اسکلت و ستون فقرات) سبب شد که فکر کنم شاید بارقه امیدی برای این خانواده نیز باشد متشکرم اگر پاسخ دهید.
پاسخ تبسم:
دوست گرامی
کلینیک تبسم به طور تخصصی بر روی سکته های مغزی و برخی دیگر از آسیبهای مغزی با عوارض مشابه و بر روی بیماران بزرگسال متمرکز است ،در زمینه بیماری CP و اطفال ،امکان ارائه خدمات درمانی وجود ندارد،بخش جدید هم برای بزرگسالان طراحی شده.
متن کامل
پرسش کاربر:
سلام لطفا در صورت امکان پاسخی برای سوالت مطرح شده در موردبیمار که شرح حال وی بیان شده در گروه بیان نمایید سپاس
بیمار دچار سکته مغزی که حدود 4سال پیش دچار انسداد همزمان و پارگی شریانهای مغزی شده و 21روز در کوما بود بعد علائم هشیاری افزایش پیدا کرد باسابقه کاردرمانی فلج جهار اندام بهبودی نسبی پیدا کرده قدرت تکلم وجود دارد ولی نیمه چپ حالت اسپاستیک داشته برخی روزها پا حالت club footاز مچ پا پیدا میکند ولی با تحمل وزن و ضربه های ممتد از این حالت خارج میشود.چشم ها با وجود تایید سلامت از جانب چشم پزشک بینایی ندارد.برای این بیمار درمانی وجود دارد یا خیر؟ حافظه و هوش بالا ولی دایم در حالت قوز نشسته و اسپاستیک قرار میگیرد.
پاسخ تبسم:
دوست گرامی،در مورد بینایی و سایر علائم بررسی منطقه آسیب دیده و وسعت آن در MRI بسیار کمک کننده خواهد بود،در مورد اسپاستیستی یکطرفه،علاوه بر درمانهای مرسوم توانبخشی،میتوان از تزریق دیسپورت نیز سود جست،در صورتیکه چشم و اعصاب سالمند بیمار باید دچار کوری کورتیکال شده باشد(محل درک بینایی آسیب دیده).
موفق باشید
متن کامل
پرسش کاربر:
با سلام و عرض ادب و احترام

یک سوال داشتم:

مامان بنده هفته ای سه جلسه از کرج به کلینیک تبسم می آید و روزهای باقیمانده را در کرج فیزیوتراپی و ... می کند.

و چند روزی است که با مشاهده کیفیت کلینیک تبسم دیگر به کلینیک کرج رغبتی ندارد.

آیا این امکان دارد که تعداد روزهای مراجعه به کلینیک تبسم با نظر دکتر کاظمی بیشتر از سه روز در هفته بشود؟؟؟؟
پاسخ تبسم:
دوست گرامی،در صورتیکه بیمار توان کافی برای شرکت در جلساتی بیش از این را داشته باشد (پس از بررسی پرونده )و در صورت وجود ظرفیت پذیرش  میتوان حداکثر یک تا دو جلسه به برنامه هفتگی اضافه کرد.
موفق باشید
متن کامل
پرسش کاربر:
سلام آقای دکتر. از شرکت گردشگری سلامت سلام خدمت شما تماس میگیرم. بیماری عمانی داریم که نیازمند خدمات توانبخشی است. با خانم مددیان صحبت کردم که فرمودند مدارک رو از طریق تلگرام براتون ارسال کنم. مدارک رو در ادامه ارسال میکنم. اگه بررسی بفرمایید و طرحی برای بیمار ارایه کنید ممنون میشم. با تشکر.

پاسخ تبسم:
جناب یوسفیان
با درود
پیش از پرداختن به جزئیات لازم به ذکر است که کلینیک تبسم یک out patieint stroke rehab clinicاست و(کلینیک روزانه)و بیمار بستری نمیشود،بیماران از کشورهای همسایه معمولا اقامتگاهی فراهم نموده و سپس برای انجام برنامه های درمانی در حدود 3 ساعت در روز در کلینیک خواهند بود.در فرم ارسال شده پیش فرض یک بیمارستان است و نه یکDay rehab clinic.
با احترام
پرسش کاربر: بله. فرمی که خدمت شما ارسال شد، برای بیماران نیازمند جراحی طراحی شده است. ما برای خدمات دیگر مانند پیوند مو، فرمی متفاوت طراحی کرده ایم. برای خدمات توانبخشی، نیازمند مشاوره شما هستیم.
همچنین ما تمامی خدمات موردنیاز بیماران و از جمله اسکان را به صورت جداگانه تهیه میکنیم.
طبق بررسی که انجام داده ایم، فرصت مناسبی برای خدمات توانبخشی در برخی از کشورها، از جمله آسیای میانه وجود دارد. اگر زمانی را مشخص فرمایید تا حضوری صحبت کنیم ممنون میشوم.
در مورد این بیمار عمانی نیز، لطفا پیشنهاد درمانی خود را به هر صورتی که مناسب میدانیم، به اطلاعمان
برسانید.

پاسخ تبسم:
سلام، بیمار پس از معاینه اولیه،در صورتیکه امکان (درمانهای بیشتر) وجود داشته باشد،در هفته 4 الی 5 جلسه تحت برنامه قرار خواهد گرفت شامل درمان اختلال راه رفتن و تعادل، درمان  فاج دست(کار درمانی)و،اختلالات بلع و گفتار(در صورت لزوم)،و تح یک مغزrTMS?فرم فردا تکمیل خواهد شد.
متن کامل
صفحه 9 از 12ابتدا   قبلی   3  4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  بعدی   انتها