خدمات توانبخشي در منزل

به عنوان يك قانون كلي توانبخشي بيمار سكته مغزي بايد در اولين فرصت ممكن شروع شود،در اغلب كشورهاي دنيا توانبخشي بيماران در صورت امكان در فاز حاد و از بيمارستان شروع مي شود.
شروع هر چه سريعتر توانبخشي صحيح سبب بهبود پيش آگهي بيمار در آينده و كاهش هر چه بيشتر ناتواني هاي جسمي و حتي ذهني بيمار خواهد شد.
با توجه به اينكه بيماران مبتلا به سكته مغزي بعضاُ دچار عوارض گوناگون جسمي ،روحي و شناختي هستند بهترين رويكرد قرار گرفتن تحت نظر پزشك سرپرست تيم توانبخشي است كه برنامه هاي درماني و اولويت هاي هر بيمار را تعيين مي كند.
بنابراين در صورتيكه بيمار در فازهاي اوليه به دلايلي امكان انتقال به مركز را براي شروع درمان هاي توانبخشي نداشته باشد ،مي تواند با يك بار مراجعه به مركز وا نجام معاينات كامل توانبخشي يا ارائه مدارك پزشكي توسط همراهان بيمار جهت بررسي و تعيين وضعيت وي در كلينيك ،تحت پوشش درمان هاي بازتواني در منزل قرار گيرد.
تيم ارائه دهده خدمات در منزل در ارتباط مستمر با مركز بوده و وضعيت بيمار را به مسؤل مربوطه گزارش مي دهد.در هر حال با توجه به محدود بودن خدمات درماني در منزل پس از مدتي در صورت رسيدن بيمار به شرايط لازم ،به پيشنهاد درمانگر بيمار بهتر است براي انجام درمان هاي توانبخشي بيشتر و در سطوح بالاتر ،به مركز ارجاع داده شود.در صورت نياز به استفاده از خدمات واحد درمان در منزل مي توانيد با شماره تلفن هاي مركز تبسم تماس حاصل نموده و درخواست خود را اعلام نماييد،ظرف 24 ساعت مسؤل مربوطه با شما تماس گرفته و هماهنگي هاي لازم را انجام خواهد داد.

پرسش و پاسخ هایی درباره سکته مغزی

کانال تخصصی سکته مغزی

هشدار! کلینیک تبسم (توانبخشی بیماران سکته مغزی) شعبه دیگری ندارد


توجه: هرگونه سوء استفاده از نام کلینیک تبسم (با مدیریت و درمان دکتر روزبه کاظمی از سال ۱۳۸۷) و یا آرم ثبت شده و یا اعلام نام دکتر، پروفسور و ... به عنوان عضو کلینیک تبسم در سایت و یا وبلاگ های به غیر از سایت رسمی تبسم (با آرم ثبت شده به شماره ۱۸۲۱۱۸) غیرقانونی بوده و پیگرد قضایی خواهد داشت.