پرسش ها و پاسخ ها
توجه! شما می توانید در این بخش پرسش ها و یا مشکلات خود را از طریق فرم ارسال پرسش در این صفحه با پزشکان کلینیک در میان بگذارید و پاسخ مناسب دریافت نمایید.

بیمار من دچار اشکال در خواب شده چه باید کرد؟

باید توجه داشت که با افزایش سن به طور طبیعی میزان خواب شبانه کاهش می یابد و افراد به طور طبیعی دچار اشکال
در به خواب رفتن خواهند بود ولی در بیمار دچار ضایعه مغزی این مسئله می تواند بسیار حادتر و جدی تر باشد. بسیاری از این بیماران در طول روز می خوابند و شبها بیدارند و در موارد شدیدتر که معمولا در اثر اختلالات شناخت و هوشیاری است در طول شبانه روز نمی خوابند یا بسیار کم می خوابند این مشکل در مواردی با رعایت توصیه های پزشکی و یا استفاده از داروهای مناسب به درجاتی بهبود می یابد ولی باید توجه داشت که استفاده از داروهای خواب آور متداول در برخی موارد بسیار مضر بوده و اثر معکوسی بر خواب اینگونه بیماران دارد
• در صورت وجود اختلال جدی خواب قبل هر گونه اقدام خودسرانه حتما از پزشک خود مشورت بخواهید. 

Article Rating

نیک فلاح
# نیک فلاح
یکشنبه, 22 شهریور,1394 12:41 ب.ظ
برای رفع سرفه های پس از مصرف مایعات چه توصیه ای دارید
کلینیک تبسم
# کلینیک تبسم
چهارشنبه, 01 مهر,1394 07:46 ق.ظ
دوست گرامي
بي خوابي علل و انواع مختلفي دارد متاسفانه بدون اطلاعات كافي نمي توان پاسخ مناسبي داد ولي اشكال در شروع خواب و يا پريدن ناگهاوي در صبح بسيار زود اغلب منشاء اضطرابي داشته و به داروهاي مربوطه پاسخ مناسبتري ميدهند ، پيش از هر اقدامي با پزشك نورولوژيست و يا روانپزشك مشورت نماييد.

سرفه پس از خوردن غذا بويژه مايعات علامتي از اختلال در مكانيسم هاي بازدارنده ورود ذرات به راههاي هوايي و ريه است و از اين جهت بسيار حائز اهميت است كه ميتواند سبب بروز عفونتهاي بسيار خطرناك ريوي شود
تكنيكهاي ساده اي مي توانند اين مشكل را كاهش دهند مانند چرخاندن سر به سمت سالم به هنگام نوشيدن مايعات ولي نهايتا جهت درمان قطعي حتما با يك درمانگر با تجربه مشورت نمائيد.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:
جستجو در پرسش ها و پاسخ ها
پرسش و پاسخ ها

کانال تخصصی سکته مغزی

هشدار! کلینیک تبسم (توانبخشی بیماران سکته مغزی) شعبه دیگری ندارد


توجه: هرگونه سوء استفاده از نام کلینیک تبسم (با مدیریت و درمان دکتر روزبه کاظمی از سال ۱۳۸۷) و یا آرم ثبت شده و یا اعلام نام دکتر، پروفسور و ... به عنوان عضو کلینیک تبسم در سایت و یا وبلاگ های به غیر از سایت رسمی تبسم (با آرم ثبت شده به شماره ۱۸۲۱۱۸) غیرقانونی بوده و پیگرد قضایی خواهد داشت.