پرسش ها و پاسخ ها
توجه! شما می توانید در این بخش پرسش ها و یا مشکلات خود را از طریق فرم ارسال پرسش در این صفحه با پزشکان کلینیک در میان بگذارید و پاسخ مناسب دریافت نمایید.

به جز اختلال درک به دلیل آسیب منطقه گفتار، چه نوع دیگری از اختلال درک می تواند بروز کند؟

به دلیل آسیب به سلولها و ارتباطات بین سلولی در مغز، بیمار می تواند دچار اختلالات گذرا و حتی دائمی در درک و شناخت و حتی سطح هوشیاری شود که معمولا در آسیبهای بزرگ بویژه در افراد مسن تر شیوع بیشتری دارند.
• زوال عقل یا دمانس و یا آنچه در اصطلاح عمومی به کوچک شدن مغز و یا آلزایمر معروف است یک فرایند پیشرونده و دائمی است که در اثر آسیب جدی به مغز شروع می شود. این مشکل معمولا خود را به صورت اختلال در حافظه کوتاه مدت و سالم بودن حافظه دور ، اختلال در فراگیری مطالب جدید و در مراحل پیشرفته تر اشکال در شناخت افراد ، و یا عدم آگاهی کامل به زمان و مکان نمود پیدا می کند.
نوع دیگری نیز ازاختلال وجود دارد که معمولا گذراست و به صورت متناوب در طول روز بروز می کند و به دلیل اختلال گذرا در عملکرد مغز و نوسان در میزان هوشیاری او بوجود می آید این بیماران علاوه بر مشکلات گذرای حافظه دچار علائم دیگری مثل بی قراری ، عدم تمرکز رفتارهای نامناسب و یا حتی توهم و هذیان می شوند که به راحتی با بیماریهای روانی و زوال دائمی مغز (دمانس) اشتباه می شوند ولی در صورت تشخیص صحیح و به موقع در بسیاری موارد قابل درمانند و آثار دائمی بر جای نمی گذارند.

Article Rating

دنیا ومادریزرگم
پنجشنبه, 29 تیر,1396 12:41 ق.ظ
سلام مادربزرگم چند ماهی هست که سکته مغزی کرده وهیچ کس رونمیشناسه ومدتم یه نفر رو صدا میزنه وهرچی ماباهاش صحبت میکنیم متوجه نمیشه خیلی هم بیقراره ومدام درحرکته .دکتر هم گفته درمان نداره .اگه میشه یه راهنمایی کنید .تشکر

دوست عزیز
با اطلاعات ناکافی موجود اظهار نظر مشکل است،اگر بیمارتان در سمت راست بدن دچار مشکل شده،ممکن است اختلال تکلم سبب علائم مربوطه باشد و نه اختلال حافظه و شناخت.
اطلاعات و مدارک بیشتری ارسال کنید.
موفق باشید
دکتر روزبه کاظمی
Ngr
# Ngr
پنجشنبه, 14 شهریور,1398 02:40 ب.ظ
سلام دکتر
مادربزرگ من دچار سکته مغزی شدن و به دلیل خونریزی داخل مغز دچار کم شدن سطح هوشیاری شدن و کلمات را به درستی نمیگن و به سختی مارا میشناسه
به نظر شما این دائمی یا موقت؟

پاسخ تبسم:
درود
ابتدا مشخص کنید که کدام سمت بدن بیمارتان درگیر شده(احتمالا سمت راست است)؟
دکتر روزبه کاظمی

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:
جستجو در پرسش ها و پاسخ ها
پرسش و پاسخ ها

کانال تخصصی سکته مغزی

هشدار! کلینیک تبسم (توانبخشی بیماران سکته مغزی) شعبه دیگری ندارد


توجه: هرگونه سوء استفاده از نام کلینیک تبسم (با مدیریت و درمان دکتر روزبه کاظمی از سال ۱۳۸۷) و یا آرم ثبت شده و یا اعلام نام دکتر، پروفسور و ... به عنوان عضو کلینیک تبسم در سایت و یا وبلاگ های به غیر از سایت رسمی تبسم (با آرم ثبت شده به شماره ۱۸۲۱۱۸) غیرقانونی بوده و پیگرد قضایی خواهد داشت.