پرسش کاربران و پاسخ تبسم
توجه! شما می توانید در این بخش پرسش ها و یا مشکلات خود را از طریق فرم ارسال پرسش در این صفحه با پزشکان کلینیک در میان بگذارید و پاسخ مناسب دریافت نمایید.

آمبولی ریوی

❓پرسش شما:
سلام وعرض خسته نباشید خدمت شما پدرم من در تاریخ 27/ 6 /95 در سن 65 سالگی دچار سکته مغزی هموراژیک شد .بعد از 20روز بهبود یافت ومرخص شد ولی بخاطر ضعف جسمانی دوباره به بیمارستان مراجعه کردیم که در بخش icu بستری شد .درضمن در این مدت فیزیوتراپی می شد ولی متا سفانه دچار آمبولی ریوی شد.و به علت اینکه قسمت مغز خونریزی و تورم داشت .داروهای ضد انعقاد زیاد قابل استفاده نبود .که درتاریخ 28 /7/ 95فوت شدند.سوال من اینکه آیا کادر پزشکی کوتاهی کرده .وآیامی شد کار برای ایشان کرد.ببخشید طولانی شد متشکرم
🗯پاسخ تبسم:
دوست گرامی
از فوت پدر شما متاسفیم،آمبولی ریوی عارضه ای شایع و خطرناک در بیماران سکته مغزیست،با توجه به احتیاط در تجویز داروهای ضد انعقاد در بیمار شما،پیشگیری و تشخیص زودرس این بیماری(که منَشا آن اغلب در پای مبتلاست)با تیم توانبخشی بوده که پس از رسیدن لخته به ریه،احتمال درمان  موفق بالا نیست.
دکتر روزبه کاظمی

Article Rating

سید ذبیح الله احمدی
# سید ذبیح الله احمدی
پنجشنبه, 20 اردیبهشت,1397 01:52 ب.ظ
با سلام. میخواستم بدونم برای بیماری آمبولی درمان قطی وجود داره یا نه. با تشکر از شما

پاسخ تبسم:
دوست عزیز
مشکل آمبولی بخودی خود در صورت تشخیص به موقع، معمولا قابل درمان و رفع شدن است ،آنچه اهمیت دارد یافتن منشا و علت بروز آمبولیست و پیشگیری از وقوع مجدد آن.
دکتر روزبه کاظمی

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: