پرسش کاربران و پاسخ تبسم
توجه! شما می توانید در این بخش پرسش ها و یا مشکلات خود را از طریق فرم ارسال پرسش در این صفحه با پزشکان کلینیک در میان بگذارید و پاسخ مناسب دریافت نمایید.

آیا امکان برگشت دست و انگشتان هنوز جای امیدواری دارد ؟

❓پرسش شما:
با سلام همسرم ۶۰ساله است حدود یک سال و نیم است که سکته مغزی از نوع پارگی عروق داشته بعد از ۱۵روز با جراحی وکم شدن تورم مغز  خطر را پشت سر گذاشتند بعد از یک ماه فیزیو تراپی و کاردرمانی بطور روزانه یک ساعت تا به امروز انجام شده سمت چپ بدن لمس کامل بود که حالا راه می روند اما دست چپ که افتادگی کپسول شانه را داشت اصلا حرکت نداشت ولی حالا خم و راست می شود اما انگشتان حرکت ندارد به تازگی از هند رباطیک که با مانیتور و کامپیوتر انگشتان را حرکت می دهد استفاده کرده حدود سه جلسه اما هنوز فرقی نکرده آیا امکان برگشت دست و انگشتان هنوز جای امیدواری دارد ؟در ضمن شما هم این وسیله هند رباطیک را در مرکز دارید?

💠پاسخ تبسم:
با درود
این رباط اگر چه فواید مثبتی دارد ولی برای گروه خاصی از بیماران و در زمان مقتضی مناسب است و در  غیر اینصورت تاثیر چشمگیری نخواهد داشت،دستگاه مشابهی د کلینیک تبسم با رویکردی متفاوت وجود دارد ولی ابتدا و در مهمترین گام باید وضعیت عملکردی دست و مشکلات موجود در معاینه مشخص و سپس روشهای درمانی متناسب انتخاب شود.
در پناه پروردگار
دکتر روزبه کاظمی


Article Rating

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: