پرسش کاربران و پاسخ تبسم
توجه! شما می توانید در این بخش پرسش ها و یا مشکلات خود را از طریق فرم ارسال پرسش در این صفحه با پزشکان کلینیک در میان بگذارید و پاسخ مناسب دریافت نمایید.

❓پرسش شما:
ببخشید شما بستری میکنید اگه بیاریم مادر و ،بعد هزینه ش چه جوریه ،بیمه تکمیلی هم میپذیرید ؟

💠پاسخ تبسم:
هموطن عزیز
مرکز تبسم یک مرکز روزانه توانبخیست و بیمار در حدود سه ساعت تحت برنامه های
درمانی سرپایی قرار گرفته و سپس تا جلسه بعد به منزل باز میگردد.

دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام خسته نباشید مادرم ۷۵سالشه یک ماه پیش سکته مغزی کرده طرف راستش بی حس شده تکلمش هم از دست داده دست و پاش هم ورم کرده ،قدرت بلع هم از دست داده شلنگ گذاشتیم براش،میخواستم بدونم این مشکلاتش کی مرتفع میشه ،ایا بهش اب بدیم اگه سرفه نکنه دیگه مشکل بلع نداره ؟بعد اینکه سینه ش هم عفونت کرده ،از مقعدش خون میاد ،بخاطر چی میتونه باشه ،ممنون میشم جواب بدین

💠پاسخ تبسم:
دوست عزیز
در مورد مشکل بلع بسیار محطاط باشید،مایعات بسیار راحت تر از ومواد جامد و نیمه جامد وارد راههای هوایی شده و مشکلساز میشوند،سرفه نکردن دلیل بر نداشتن مشکل نیست،وجود خون "روشن"در مدفوع میتواند به دلیل شقاق یا همورویید مقعدی باشد ولی سایر علل (مثل خونریزی روده ای )نیز بهتر است بررسی شود.درمان توانبخشی روی بلع باید از روز اول و با روش صحیح آغاز شود.
پیروز باشید
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام.خانومم حدود ۱ سال است که سکته کرده است و سمت راستش فلج شد.بعد از گذشت دو هفته در بیمارستان شریعتی  مقدار کمی از حرکاتش برگشت،ولی حرکت دست و مقداری پا هنوز حرکتی از خود ندارند.طی اولین جلسه ای که با شما داشتیم نظرتون بر این بود که فیزیو تراپی را ادامه دهد ولی متاسفانه هیچ بهبودی حاصل نشده است.حالا بعد از گذشت ۱ سال ایا rtms میتونه کمکی کنه.در صورت مثبت بودن نظر شما،تعداد جلسات و ساعاتی را که باید در کلینیک شما باشیم را ممنون میشم بدونم.تهران نیستم که امد و رفتم راحت باشه،برای همین نیاز به دانستن و تعداد جلسات این کار هست.با تشکر از زحمات شما و ممنون به خاطر کانال خوبتون.

💠پاسخ تبسم:
دوست عزیز
در کنار تحریک مغز ،درمان فشرده بر اندام مورد هدف باید به صورت موازی صورت بگیرد، جهت ارزیابی مفید بودنrTMS بهتر است بیمار به همراه مدارک ،ابتدا بررسی شوند .تعداد جلسات هم معمولا بین ۶ تا ۱۰ جلسه است.
موفق باشید
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام پدر من که هفتاد و یک سالشه سکته مغزی کرده دو روزه، دو تا چشماش تار میبینه در حد نور  واینکه بدنش بی حس نشده و میتونه راه بره ،ایا امیدی به بهبودی چشماش هست؟
ممنون میشم زود پاسخ دهید
تو حرف زدن هم لکنت داره

💠پاسخ تبسم:
دوست گرامی
اغلب این اختلال به تدریج کاهش میابد،و تا یکسال  تنها هر سه ماه،بررسی چشم پزشک کافی خواهد بود.
موفق باشید
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام پدرم ٥٦ سالشه و ديابت داره دوشب پيش سكته خفيف مغزي و رد كرده بيمارستان بستري نكردنش يكم شل حرف ميزنه و سمت چپ بدنش يكم بيحسه ولي راه ميره دارويي ندادن بهش اشكالي نداره؟

💠پاسخ تبسم:
با درود
قطعا باید با داروهای پیشگیری کننده از عارضه مجدد(مثل داروهای رقیق کننده خون و کنترل کننده چربی و...) ترخیص شوند ،مگر آنکه قبلا اینگونه داروها را مصرف میکرده اند.
پیروز باشید
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام آقای دکتر تشکر از کانال خوب تون  پدرم 70 سالشه یک ماه قبل سکته مغزی کرده خون تو یکی از رگهای سرش لخته شده بود بستری نکرد فقط بهش دارو داد  بعد دو هفته دوباره بردیم سی تی گفتن اون لختگی برطرف شده  ، سمت راستش مشکل داشت، الان دست و پاش بهتره فقط مشکل حافظه داره زیاد حرف نمی زنه و یه چیزی رو زود فراموش میکنه آیا مشکل حافظه اش درمان داره و یا به مرور زمان خوب میشه ؟ ممنون میشم جواب بدین

💠پاسخ تبسم:
هموطن گرامی
احتمالا مشکل بیشتر مربوط به اختلال تکلم و نامیدن(آفازی)است که اغلب با اختلال حافظه اشتباه میشود،بهتر است بیمار معاینه و در صورت لزوم در جلساتی از گفتار درمانی شرکت کند.
در پناه پروردگار
دکتر روزبه کاظمی

 


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام وقت بخیر
ببخشید مادر من شش ماه پیش سکته قلبی کردن که لخته ایجاد شده توی قلب حرکت کرد و باعث ایجاد سکته مغزی شد و بعد از اون به دنبال تزریق هپارین برای حل کردن لخته دچار خونریزی مغزی شد که تحت عمل جراحی جمجه قرار گرفت الان صحبت میکنه همه چی رو به یاد میاره و میشناسه مشکل بلع هم نداره، دست و پای سمت چپ بدن بی حرکت شد فیزیوتراپی که بردیم پیشنهاد داد که یک دستگاه تنس بگیریم و توخونه براشون وصل کنیم الآن یک ماهی هست عضلات و ماهیچه‌های پاشون به شدت سفت شده و باید با فشار پاشون خم و راست کنیم سه هفته ای هست که میتونن روی تخت بنشینن و تعادل نشستن پیدا کرده  سه ماه بعد سکته هنگام راه بردن دیگه خودشون پاشون رو میگذاشتند جلو و الآن دو سه روزی هست که خودشون چند قدم به تنهایی با کمک عصا راه میرن و حدودا یک ماهی هست که گاهی پاشون رو کج میزارن روی زمین فرم پاشون به هم ریخته  دستشون رو هم کمی از تو کتف به سمت جلو حرکت میدهند روند بهبودیشون خیلی کند هست.شنیدم بهترین فرصت برای درمان شش ماه اول سکته هست. آیا شرایط ایشون بهتر میشه و دستشون بهتر میشه؟ باید براشون چه برنامه ریزی کنیم که زودتر بتونن خودشون راه برن آیا بازم فرصت برای بهبودی هست؟

💠پاسخ تبسم:
هموطن گرامی
شش ماه اول زمان مهمیست ولی برای بهبود پس از این دوره نیز میتوان امیدوار بود،کج شدگی در مچ پا یا دست  که اسپاستیستی نامیده میشود به روشهای مختلفی قابل اصلاح است،در صورت امکان با پذیرش کلینیک تبسم(پس از تعطیلات نوروز)تماس حاصل کنید.
در پناه پروردگار
دکتر روزبه کاظمی

 


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام آقای دکتر خسته نباشید خواستم بپرسم آلفا لئو نو یک همان پروتئین آلفا ست قیمتش تقریبا چقدر . در ضمن آیا تزریق به مغز به نتیجه رسید میتونیم بیاریم تهران

💠پاسخ تبسم:

دوست عزیز
این پروتئین که به اختصارaLA نامیده میشود، و سبب کاهش تخریب سلولی در بافت مغز میشود و استفاده از ان به عنوان یک درمان در حال حاضر در مراحل آزمایشی است و هنوز به صورت داروی روتین در نیامده است.
پیروز باشید
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
 باسلام ،مادرم حدودا چهار ماه پیش سکته کردن وسمت چپ فلج شده تا چهل روزمشکل بلع داشتن که حل شد توی ماه سوم وقتی میخوابن بیدار نمیشن نزدیک چهار ساعت بعد از عکس بردای دگترا میگن دچار یه شوک شدن وداروی اپی لپسی تزریق کردن واللن مشکل دید دارن به سمت پایین نمیتونن نگاه کنن ایا تا اخر همینجوره ؟! مادرم ۵۴ ساله

💠پاسخ تبسم:
هموطن عزیز
اگر قبلا مشکل عدم توانایی نگاه کردن به پایین وجود نداشته،احتمال دارد سکته کوچک دیگری (به همراه تشنج) به وقوع پیوسته باشد،انجام ام آر آی میتواند آنرا مشخص کند.
موفق باشید

دکتر روزبه کاظمی

 


متن کامل

❓پرسش شما:

سلام دکتر گرامی وبزرگوار:مادرم حدودا8سال پیش بهعلت فشار خون داشتن بالا دچار سکته مغزی شد ودست پای سمت چپ ایشون تحرکی ندارد البته با عصا بلند میشود وپای چپ خودشو هم حرکت میدهد راه میرود ما ساکن آمل هستیم و در ابتدا حدود چند ماهی فیزیوتراپی کرد در حال حاضر ریه ها حالت گرفتگی پیدا کرده وسن ایشان76 میباشد بعضی موقع در حال خوردن چایی یا غذا سرفه گرفته وبه سختی میتواند نفس بکشد البته در همون موقع
بهترین راه کار بهبود نسبی جهت ادامه زندگی ایشون چیه داروهای قلبی وگوارش نیز مصرف میکنن-باتشکر فراوان

💠پاسخ تبسم:
هموطن گرامی
متاسفانه مشکل را بسیار مختصر توضیح دادید و لی به احتمال زیاد بیمار شما در اثر سکته مغزی از ابتدا تا کنون دچار مشکل بلع(آسپیراسیون یا ورود تدیجی مایعات و حتی جامدات به ریه ها به هنگام خوردن)
بوده و تدریجا ریه ها دچار آسیب شده اند،این مشکل هنوز هم ممکن است با بلع درمانی صحیح و رعایت نکاتی توسط همراهان کاهش یابد.در مورد ناتوانی پا جای تعجب وجود دارد.
پیروز باشید
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل
صفحه 2 از 44ابتدا   قبلی   1  [2]  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها