پرسش کاربران و پاسخ تبسم
توجه! شما می توانید در این بخش پرسش ها و یا مشکلات خود را از طریق فرم ارسال پرسش در این صفحه با پزشکان کلینیک در میان بگذارید و پاسخ مناسب دریافت نمایید.

❓پرسش شما:
با سلام همسرم ۶۰ساله است حدود یک سال و نیم است که سکته مغزی از نوع پارگی عروق داشته بعد از ۱۵روز با جراحی وکم شدن تورم مغز  خطر را پشت سر گذاشتند بعد از یک ماه فیزیو تراپی و کاردرمانی بطور روزانه یک ساعت تا به امروز انجام شده سمت چپ بدن لمس کامل بود که حالا راه می روند اما دست چپ که افتادگی کپسول شانه را داشت اصلا حرکت نداشت ولی حالا خم و راست می شود اما انگشتان حرکت ندارد به تازگی از هند رباطیک که با مانیتور و کامپیوتر انگشتان را حرکت می دهد استفاده کرده حدود سه جلسه اما هنوز فرقی نکرده آیا امکان برگشت دست و انگشتان هنوز جای امیدواری دارد ؟در ضمن شما هم این وسیله هند رباطیک را در مرکز دارید?

💠پاسخ تبسم:
با درود
این رباط اگر چه فواید مثبتی دارد ولی برای گروه خاصی از بیماران و در زمان مقتضی مناسب است و در  غیر اینصورت تاثیر چشمگیری نخواهد داشت،دستگاه مشابهی د کلینیک تبسم با رویکردی متفاوت وجود دارد ولی ابتدا و در مهمترین گام باید وضعیت عملکردی دست و مشکلات موجود در معاینه مشخص و سپس روشهای درمانی متناسب انتخاب شود.
در پناه پروردگار
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:

باسلام 
پدر بنده cvaمیباشند حدوداً 5سال درگیر این بیماری میباشند در اوایل با کمک واکر میتوانست راه برود ولی الان بکمک فرد دیگر میتواند بایستد لذا با توجه به موارد فوق لطفاً  راهنمایی های لازم را بفرمائید 
ضمناً در صورت مقدور در خصوص اینکه این مجموعه دربا مراکز طرف قراداد (بیمه آسیا ) کار میکنند 
پدر دارای دفترچه تامین اجتماعی و تکمیلی هستند 
ممنون

💠پاسخ تبسم:

هموطن گرامی
اطلاعات داده شده کافی نیست،در صورتیکه امکان مراجعه بیمار به کلینیک تبسم جهت یک جلسه ارزیابی وجود دارد،توصیه میکنم با پذیرش هماهنگ نمایید تا بیمار ارزیابی و در مورد درمان اظهار نظر شود.
موفق باشید
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
ده روز از سکته مغزی میگذره و سمت راست بی حرکته. چیزی که الان باعث نگرانی ما شده وجود خلط در گلوی بیماره که بیمار نمیتونه اونو بیرون بندازه. چکار کنیم؟ ممنونم

💠پاسخ تبسم:
هموطن عزیز
مهمترین مسئله در حال حاضر ،حصول اطمینان از مناسب بودن بلع بیمار بویژه در خوردن مایعات است(که اختلال در آن موجب تولید خلط و ترشحات و عدم امکان تخلیه مناسب آنها میشود)
این نکته ای حیاتیست و باید توسط یک گفتار درمانگر دارای تجربه در ارزیابی بلع انجام شود.با نزدیکترین مرکز توانبخشی مشورت نمایید.
پیروز باشید
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام وخسته نباشیدخدمت دکتر کاظمی  .من ... ازشیرار بیمارخودتون هستم که اواخرمردادماه خدمتتون بودم واگریادتون باشه مشکلم سرگیجه هنگام بیدارشدن ازخواب بود .درمردادبرام دوامپول به کتف وگردنم تزریق کردین بهدازبرگشتن هم ده جلسه فیزیوتراپی ویک جلسه لیدر درماهیچه کتفم انجام دادم .مشکلی که یکسال تمام بالطف شمابرطرف شده بود دوسه روزه دوباره درگیرم کرده البته بدلیل سرماخوردگی ازقرص کلداکس استفاده کردم وهمون شب کلونازپام هم نخوردم الان خیلی مظطربم ازاینکه سرگیجه دوباره برگشته البته خفیف ترازقبل واینبار حتی موقع بیداری .بلندشدن وپهلوی سمت راست وچپ هم وچارچندثانیه
سرگیجه میشم خواهشا راهنمایی کنید همان فلوکستین وبوسپانکس رواستفاده میکنم فقط کلونارپام رونصف کردم سپاس فراوان ازشما
باسلام من همچنان منتظر راهنمایی جناب دکتر هستم چنان که مقدوراست سوال من روخدمت ایشون ارسال کنید باسپاس

💠پاسخ تبسم:
دوست گرامی
این بار مشکل سرگیجه منشا دیگری دارد،که البته قابل رفع است،در صورت امکان به کلینیک تبسم و یا یک متخصص با تجربه گوش و حلق و بینی مراجعه نمایید(علت سرگیجه فعلی مایع گوش میانیست)
نگران نباشید
در پناه پروردگار
دکتر روزبه کاظمی
 


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام آقای دکتر 
پدرم 15 روز پیش سکته مغزی کردند ولی ایشون توجه نکردند و چون محل کار ایشون شهرستان می باشد اعضای خانواده هم از این امر بی خبر بودند بعد از گذشت 10 روز ایشان به دلیل عدم تعادل و ضعیف شدن پاها و مشکل در راه رفتن که به سختی راه می رفتند،  مشکل در بلع و سر درد و احساس گیجی به پزشک متخصص جراح مغز و اعصاب مراجعه کردند و بعد از گرفتن سی تی اسکن و ام ار ای  مشخص میشه که سکته مغزی Hemorrhagic stroke و از نوع intracerebal hemorrhag می باشد و جناب دکتر می گویند که جای نگرانی نیست و این داروها را تجویز می کنند 
پلاویکس 75 میلی گرم، رزوواستاتین 40 میلی گرم، آسپرین 100 و آمپول دگزامتازون
متاسفانه بعد از مصرف داروها حالشون بد میشه و دچار حالت تهوع، استفراغ، افزایش لعاب دهان که بدون کنترل از دهان جاری میشد، سردرد، دردهای شکمی، سرفه و بیخوابی شدند هنگامی که به پزشکی که داروها رو داده بود مراجع کردند ، جناب دکتر گفتند مصرف دارو هارو به مدت 24 ساعت قطع کنید اگه بهتر شدید عوارض جانبی داروها بوده و باید داروها عوض بشه بعد قطع دارو الان بهتر شدند و می تونن بهتر راه برن و غذا بخورن ، می ترسم پدرم بعد از مصرف داروها دوباره خونریزی مغزی کرده باشه ایا باید دوباره ام ار ای بگیرم و پدرم در بیمارستان بستری بشه یا به پزشکشون مراجعه کنیم؟ لطفا راهنمایی کنید که چیکار کنیم.

💠پاسخ تبسم:
دوست گرامی
فکر میکنم اشتباهی در اطلاعات شما وجود دارد،در صورتیکه سکته از نوع خونریزی(هموراژیک)باشد ،تقریبا هرگز آسپیرین و پلویکس نباید مصرف شوند چراکه احتمال وسعت خونریزی یا خونریزی مجدد را بسیار بالا میبرند.اطلاعات( بویژه گزارش CT)را مجددا بررسی و سپس به کانال  کلینیک تبسم ارسال کنید.
دکتر روزبه کاظمی
 


متن کامل

پرسش شما:
سلام خسته نباشی پدرم دو هفته اس سکته مغزی کرده    دست و پای چپش بی حس شده .خونه لخته شده تو گردنش  هست بخاطر مشکل کلیه داشته   عملش انداختن برای دو هفته دیگه  دو جلسه بردنش فیزیوتراپی دست وپاش ورم کرده بخصوص مچ دستش  بنظرتون مشکلی خاصی داره

💠پاسخ تبسم:
دوست گرامی
تورم یکطرفه دست وپای دچار ضعف علل مختلفی دارد،ولی معمولا در صورتیکه با درد ،گرمی،تغییر رنگ(کمی قرمزی پوست) نسبت به طرف مقابل همراه نباشد،با درمانهای صحیح توانبخشی تا حد زیادی قابل رفع خواهد بود.
موفق باشید
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:

سلام
وقتتون بخیر
ببخشید مزاحم وقتتون شدم
ما یک مریض سکته مغزی داریم
روز 24 مهر ماه سکته کردن
منتقل کردیم بیمارستان سنندج دو روز بستری بود ترخیصش کردن گفتن شرایطش خوب نیس هوشیاریش پایین تر میاد ببریدش خونه
ولی از روزی ک اوردیمش خونه بهتر شده
از لحاظ مغز خوبه همه رو میشناسه وغذا های مایع اینا می تونه بخوره
ولی سمت چپ بدنش کاملا فلج شده الان نیشگون میگیریم از پای چپش یا قلقلکش میدیم حسش میکنه تکونش میده
تو بیمارستان ن فیزیوتراپی ن دارو هیچی بهش ندادن جز قرص فشار و آ.اس.آ
الان خواستم ببینم راه درمان داره یان امیدی وجود داره ک بیاریمش بیمارستان شما

💠پاسخ تبسم:
هموطن گرامی
خوشبختانه همیشه امید برای پیشرفت بیمار وجود دارد و معمولا پیشگوییهای زودهنگام(مثلا در مورد بیمار شما )جنبه علمی محکمی ندارند، در درجه اول توسط یک کارشناس، از مناسب بودن وضعیت بلع بیمار(بویژه در مورد مایعات) مطمئن شوید تا از عفونتهای خطرناک ریوی پیشگیری کنید،همزمان فیزیوتراپی در منزل را هم شروع کنید،پس از ۳ هفته مجدد وضعیت پیشرفت بیمارتان را اطلاع دهید،ضمنا کلینیک تبسم یک مرکز روزانه جهت درمانهای مختلف توانبخشیست و نه یک بیمارستان،به اطلاعات مفید سایت مرکز مراجعه کنید.
در پناه پروردگار
دکتر روزبه کاظمی

👥عضویت در کانال کلینیک تبسم


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام  خسته نباشید آقای دکتر مادر من الان 11 ماه سکته مغزی کرده البته همکاری نمی کنه سرویس با کمک ما میره دکتر هم گفته پایش هیچ مشکلی نداره دستش حرکت کمی داره  ایا ممکن هست خوب بشه یا همین طور می مونه

💠پاسخ تبسم:
دوست گرامی
با بررسی بالینی دست بیمارتان پاسخ به این سوال جامعتر خواهد بود،ولی به عنوان یک قاعده کلی امکان پیشرفت در هر زمانی(به درجات مختلف) وجود دارد.
موفق باشید
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
با سلام وخسته نباشید،پدر بزرگم 65سال نشون هست،که یکماه پیش ب علت گرفتگی عروق گردن سکته مغزی کرد 80درصد بود،که پزشکشون جراحی رو برای درمان ایشون صلاح دیدن،دچار بی حسی سمت راست بدن و مشکل تکلم و بی اختیاری ادرار و مدفوع هستن،در شهرستان ساکن هستن،سوال بنده این است که آیا ب کمک طب فیزیکی (کلینیک تبسم) امیدی هس حال ایشون بهتر بشه،تا چه حد؟

💠پاسخ تبسم:
هموطن عزیز
در ابتدا باید درباره  گرفتگی عروق تصمیم نهایی گرفته شود(که گذاشتن فنر یا جراحی با این میزان گرفتگی اصولا صحیح ولی دارای ریسک متوسطیست) درباره عوارض سکته مغزی ،میتواتیم به بیمارتان کمک کنیم.
در پناه پروردگار
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:

سلام آقای دکتر سوال داشتم لطفا جواب بدید.خانمی ۳۶ ساله هستم که سال ۹۴ بر اثر حساسیت به داروی دوکسیپین ۱۰میلی که دکتر پوست برای اگزمای دستم داده بودند نیمه شب حالم بد شد به طوری به نظر خودم سرم ۱۰۰۰دور میچرخید برای مدتی کوتاهی از هوش رفتم (البته با با گرفتگی عضله یک پا از خواب بیدار شدم همسرم رو صدا زدم و گفتن سرم به شدت می چرخد ) سریعا با مراجعه و سی تی اسکن سر پزشک معالج گفت خوشبختانه تشنج نبوده اما حدود یک ماهی فشار رو روی سرم احساس می کردم و چشم هایم قرمز و پرخون بود نوسان فشار داشتم و یهو فشارم می افتاد و مجبور میشدم باقند بخورم حالم خوب شه حتی موقع راه رفتن.خیلی شب ها نزدیک به همان ساعت شب دوباره افت فشار غرق سرد و ضربان قلب داشتم 
که دوباره با مراجعه به پزشک داخلی مغز برای تشخیص من یک هفته بستری شدم و تمام آزمایشات من عصب چشم گوش و قلب و... نرمال بود حتی آزمایش گرفتن آب نخاع اما دکتر گفت با توجه به نرمال بودن همه آزمایشات شما ۳تا پلاک در MRI دیده میشه که شاید ms باشه و شاید. هم از کودکی داشتی و معلوم نیست و خلاصه بدون تشخیص قطعی مرخص شدم الان ۳ سال از موضوع میگذره وهر سال MRI باتزریق جدید گرفتم همچنان  همان ۳ تا پلاک دیده میشه دوباره پزشک رفتم گفت حساسیت به دارو داشتی وترسیدی حملات پانیک یل اظطرابی گرفتی و موردی نداری   حالا قصد جراحی دارم از بیهوشی عمومی می ترسم سوال دارم آیا بیهوشی روی پلاک تاثیر می زاره و آنها رو فعال کنه? از پاسخگویی ممنون
البته و وضعیت عمومی من خیلی خوبه
ممنون لطفا این سوال رو هم بپرسید دکتر مغز و اعصاب گفت حساسیت به دارو تمام هورمون سروتونین مغزتان رو به هم ریخته و تعادل شما هم به هم ریخته بپرسید امکان داره پلاک ها بر اثر فشار شدید خون رگهای سرم به وجود آمده باشه ? خیلیییییی منون

💠پاسخ تبسم:
دوست گرامی
در صورتیکه پلاکها مربوط به MS باشد(که گویا این تشخیص رد شده)معمولا جراحیها روی پلاکها تاثیر دارند،در غیر اینصورت تاثیری نخواهد داشت.
پیروز باشید
دکتر روزبه کاظمی

❓پرسش شما:
ممنون آقای دکتر روزتان به خیر
لطفا از دکتر بپرسید می تونم برای پیگیری و تشخیص ازشون وقت مشاوره بگیرم ?
💠پاسخ تبسم:
بله
با شماره های کلینیک صبح و عصر میتوانید تماس بگیرید
در پذیرش جوابگو هستیم
دکتر روزبه کاظمی

👥عضویت در کانال کلینیک تبسم


متن کامل
صفحه 3 از 59ابتدا   قبلی   1  2  [3]  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها