پرسش کاربران و پاسخ تبسم
توجه! شما می توانید در این بخش پرسش ها و یا مشکلات خود را از طریق فرم ارسال پرسش در این صفحه با پزشکان کلینیک در میان بگذارید و پاسخ مناسب دریافت نمایید.

❓پرسش شما:

سلام.. 3 روز از حمله سکته مغزی بیمار ما میگذره به پزشک مراجعه کردیم و داروهاشو به موقع میدیم... توی راه رفتنش اختلال به وجود اومده اما همه ی اندام هاش رو تکون میده خواستم بدونم ممکنه بعد از چندروز خدایی نکرده دست یا پاش بی حرکت بشن؟ یا اگه قرار بود اینطور بشه از همون اول سکته اینجور میشد
توروخدا هرچه سریع تر جواب بدین دستش سر شده چکار کنیم؟

🗯پاسخ تبسم:

دوست گرامی اگر ۳ روز از این وضعیت میگذرد و بیمار شما داروهای پیشگیرانه
و مورد لزوم را مصرف میکند،تشخیص یک حمله سکته کوچک(RIND)میباشد،در صورت مصرف داروها و مراقبت کافی حرکات اندامها به سرعت بهبود خواهند یافت.
به امید بهبودی
دکتر روزبه کاظمی

 


متن کامل

❓پرسش شما:

سلام اقای دکتر مرسی بابت پاسخگوئیتون.
سوالی که می خوام بپرسم در حد یه راهنماییه برای اینکه واقعا به بن بست رسیدیم.
من مادرم پارکینسون داره. پدرم کاملا زمین گیره و روی تخت خوابیده. الانم خواهرم سکته مغزی کرده. به خاطر این شرایط نگه داری خواهرم با شرایط مالی خانواده و انجام فیزیوتراپی تقریبا غیر ممکنه. 100 کیلو هم وزن داره که زورم نمیرسه ببرمش فیزیوتراپی. شما راهنمایی دارید که چطور میشه با هزینه های پایین فرایند توانبخشیش رو انجام داد؟
بیمه تامین اجتماعی هم هستیم آقای دکتر
ممونم اگر راهنمایی بفرمایید

🗯پاسخ تبسم:
دوست عزیز
متاسفم از شرایط سختی که برایتان پیش آمده،فکر میکنم اگر به اداره بهزیستی استان تهران(ولیعصر.پایینتر از خیابان ظفر) مراجعه و با کارشناسان توانبخشی ،مشکل را مطرح نمایید،به شما کمک خواهند کرد.
پیروز باشید

دکتر روزبه کاظمی

 


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام. عموی من 49ساله تب مالت گرفته. وتمام اعضای بدنش درد میکنه. میتوانیم کلینیک مراجعه کنیم.

🗯پاسخ تبسم:
دوست گرامی
در صورتیکه آزمایش داده و تب مالت تایید شده،با همراه داشتن آزمایشات میتوانید با پذیرش کلینیک هماهنگ کنید.
موفق باشید

دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
باسلام. فرموده بودید که نتایج آزمایشها را برای شما ارسال کنیم.الانزاپین را چند روز است که نمیدهیم ولی ایشون بدجور میخوابن و نمیدونیم اشکال کار کجاست؟
🗯پاسخ تبسم:

با درود
نتایج آزمایشات موجود مسئله نگران کننده ای را نشان نمیدهد،البته بهتر بود آزمایش تکمیلتری درخواست میشد،مختصرا مقدار رقت خون بالاست که میتوانید جهت بهتر شدن دوز وارفارین،با پزشک مربوطه مشورت نمایید،در صورتیکه تغییر واضحی در شرایط کلی و یا خواب بیمارتان مشاهده کردید،تحت نظر و بررسی کوتاه مدت در یک بیمارستان توصیه میشود.
موفق باشید
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
باعرض سلام خدمت جناب آقاي دكتر، پدرم بيمار شما هستند، و كاردرماني تبسم ميان.
قرص نوروتك  رو صبح ها و شب ها ميخورن
ولي صبح ها كه اين قرص رو ميخورند احساس لرزش و سرگيجه ميكنند
به نظر شما مصرفش رو قطع كنيم؟
به خاطر اين قرصه يا نه به خاطر سكته مغزي شونه
سكته٩٦/١/١٦

🗯پاسخ تبسم:
با درود
ممکن است،مربوط به دارو باشد،این دارو در واقع یکی از انواع مکملهاست،قطع وعده صبح آن هیچ مشکلی پیش نخواهد آورد.
پیروز باشید
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
با سلام و خسته نباشید.
خواهر من 38 سالشه و سکته مغزی کرده. وسعت سکته آنقدر زیاد بود که مجبور شدند قسمتی از جمجمه سمت راستش رو بردارند.
الان سمت چپ بدنش رو نمی تونه تکون بده. چشم هاش سمت چپ هم نمیاد. (البته الان بهتر شده قبلنا تا وسط هم نمیاورد) ولی حرف می تونه بزنه.
توی پاهاش یه مقدارخیلی خیلی  کوچکی حس داره
و اینکه بسیار زیاد هذیون میگه. یه چیزایی عجیبی میبینه. ولی ما رو میشناسه کاملا. در این حد که می تونه شماره شناسنامش رو هم بگه توی اون حالت.
اول اینکه آیا امکان اینکه دوباره راه بره وجود داره؟ به نظر شما چند جلسه فیزیوتراپی و ... احتیاج هست؟
و اینکه آیا این هذیون گفتنش خوب میشه در آینده یا اینکه قراره همینطور بمونه؟
خواهرم الان 5 روزی میشه که عمل کرده و تازه از ای سیو منتقلش کردن بخش
در اخر غذا بدون هیچ مشکلی میخوره
خیلی خیلی ممنونم

🗯پاسخ تبسم:
دوست عزیز
بیمار شما در صورتیکه مراقبتهای پزشکی لازم جهت جلوگیری از بروز عوارض دست و پاگیر و در کنار آن برنامه درمانی توانبخشی صحیح و جامعی دریافت کند،به طور قطع در این  وضعیت نخواهد ماند.
هذیان و توهمات بینایی در آسیبهای نیمکره راست(چپ بدن)شایعند ولی میتوان با روشهای داروویی و غیر دارویی آنهارا کنترل کرد(اطلاعات جامعتر در این رابطه در سایت تبسم قابل دسترسی است)
نگران نباشید
دکتر روزبه کاظمی

 


متن کامل

❓پرسش شما:
با سلام و ارادت سکته من ظهر ۲۴ دی ماه سال ۹۵ در خواب رخ داد سردردها از پشت سر سمت چپ شروع میشه و گسترش پیدا میکنه به شقیقه چپ و چشم چپ و قسمت بالای سر و چشم چپم هم میسوزه و ریزش اشک هم دارم سرگیجه ام همیشگی است حتی صبح زود و تمرکز کردن روی موضوعات و مطالعه واسم سخته محل آسیب را از روی سیتی واستون عکس میگیرم همینجامیگذارم

🗯پاسخ تبسم:
هموطن عزیز
با بررسی مدارک(که البته یک فایل ۲ بار ارسال شده)و توضیحاتی که داده اید، به نظر میرسد،منشا سردرد و سایر علایم(به جز سرگیجه) وجود نقاط ماشه ای(Trigger Points) در عضلات گردن بویژه در همان سمت باشد،بایک معاینه جامع میتوان سایر عوامل احتمالی را نیز بررسی کرد.در صورتیکه در تهران هستید با پذیرش جهت تعیین وقت ویزیت هماهنگ کنید،در غیر اینصورت با یک پزشک طب فیزیکی و توانبخشی در شهر خود مشورت نمایید.
نگران نباشید .
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
با عرض سلام. پدر اینجانب در سن 58 سالگی در سال 92 دچار سکته مغزی شدند. سمت راست و همچنین تکلم خود را از دست دادند. با کمک فیزیوتراپی و تلاش پدرم، از لحاظ حرکت دست و پا در حد نسبتا خوبی هستند. اما با گذشت چهار سال از سکته و با وجود گفتاردرمانی مرتب، هنوز بهبود قابل توجه در تکلم حاصل نگردیده است. ایشان می توانند تمام کلمات را ادا کنند اما در جمله سازی بسیار ضعیف هستند و توان ساخت جمله ندارند البته تمام مفاهیم کلمات و عبارات ریاضی را درک میکنند منتها در پاسخ دادن به صورت جمله ضعیف هستند. با توجه به توصیف بیمار، سوال بنده این است که آیا بعد از گذشت چهار سال، تنها عمل انجام نشده یعنی تحریک مغز و TMS میتواند برای پدر بنده مفید باشد و این بهبود در چه حد خواهد بود مخصوصا برای مشکل اصلی یعنی تکلم پدر. با تشکر

🗯پاسخ تبسم:
دوست عزیز
با توجه به گذشت زمان ۴ سال برای پاسخ به این سوال باید بیمار بررسی و نوع اختلال تکلم (آفازی) که به احتمال زیاد از نوع Broca است مشخص شود،ولی بصورت کلی هنوز امکان بهبود بیشار منتفی نیست.
پیروز باشید
دکتر روزبه کاظمی

 


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام جناب دکتر
بنده مجوز تاسیس مجتمع توانبخشی در شهر کرج را دارم و دنبال پزشک طب فیزیکی میگردم که با سرمایه من و تخصص ایشون کار را راه اندازی کنیم البته با توجه به آشنایی با بهزیستی بیماران سازمان هم برای ما فرستاده میشوند لذا از حضرت عالی خواهشمندم در صورت امکان بنده را راهنمایی فرمایید
با سپاس
🗯پاسخ تبسم:
دوست عزیز
مشخصا سوالات خود را مطرح کنید تا در حد توان راهنمایی کنیم.
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام دکترجان
خواهرم ۳۶ سالشه حدود ۴۲ روزه که سکته مغزی کرده و همی پلژی سمت راست داره
از روز ترخیص حدود ۲۰ جلسه فیزیوتراپی و ۱۰ جلسه کاردرمانی داشته
با عصا میتونه راه بره ولی هنوز انگشتان دست و پا عملکرد طبیعیشو بدست نیاورده آیا دوباره لازمه فیزیو و کاردرمانی بشه در ضمن هنوز بطور کامل نمیتونه صحبت کنه گفتاردرمانی لازمه یا خودش خوب میشه

🗯پاسخ تبسم:
هموطن گرامی
با این میزان توانبخشی،بیمار شما در حال حاضر پیشرفت قابل قبولی داشته،اکیدا توصیه میکنم جلسات توانبخشی را ادامه دهید تا میزان بهبودی بیشتری حاصل شود.
پیروز باشید
دکتر روزبه کاظمی

 


متن کامل
صفحه 30 از 44ابتدا   قبلی   25  26  27  28  29  [30]  31  32  33  34  بعدی   انتها