پرسش کاربران و پاسخ تبسم
توجه! شما می توانید در این بخش پرسش ها و یا مشکلات خود را از طریق فرم ارسال پرسش در این صفحه با پزشکان کلینیک در میان بگذارید و پاسخ مناسب دریافت نمایید.
پرسش کاربر:
با سلام و عرض ادب و احترام

یک سوال داشتم:

مامان بنده هفته ای سه جلسه از کرج به کلینیک تبسم می آید و روزهای باقیمانده را در کرج فیزیوتراپی و ... می کند.

و چند روزی است که با مشاهده کیفیت کلینیک تبسم دیگر به کلینیک کرج رغبتی ندارد.

آیا این امکان دارد که تعداد روزهای مراجعه به کلینیک تبسم با نظر دکتر کاظمی بیشتر از سه روز در هفته بشود؟؟؟؟
پاسخ تبسم:
دوست گرامی،در صورتیکه بیمار توان کافی برای شرکت در جلساتی بیش از این را داشته باشد (پس از بررسی پرونده )و در صورت وجود ظرفیت پذیرش  میتوان حداکثر یک تا دو جلسه به برنامه هفتگی اضافه کرد.
موفق باشید
متن کامل
پرسش کاربر:
سلام آقای دکتر. از شرکت گردشگری سلامت سلام خدمت شما تماس میگیرم. بیماری عمانی داریم که نیازمند خدمات توانبخشی است. با خانم مددیان صحبت کردم که فرمودند مدارک رو از طریق تلگرام براتون ارسال کنم. مدارک رو در ادامه ارسال میکنم. اگه بررسی بفرمایید و طرحی برای بیمار ارایه کنید ممنون میشم. با تشکر.

پاسخ تبسم:
جناب یوسفیان
با درود
پیش از پرداختن به جزئیات لازم به ذکر است که کلینیک تبسم یک out patieint stroke rehab clinicاست و(کلینیک روزانه)و بیمار بستری نمیشود،بیماران از کشورهای همسایه معمولا اقامتگاهی فراهم نموده و سپس برای انجام برنامه های درمانی در حدود 3 ساعت در روز در کلینیک خواهند بود.در فرم ارسال شده پیش فرض یک بیمارستان است و نه یکDay rehab clinic.
با احترام
پرسش کاربر: بله. فرمی که خدمت شما ارسال شد، برای بیماران نیازمند جراحی طراحی شده است. ما برای خدمات دیگر مانند پیوند مو، فرمی متفاوت طراحی کرده ایم. برای خدمات توانبخشی، نیازمند مشاوره شما هستیم.
همچنین ما تمامی خدمات موردنیاز بیماران و از جمله اسکان را به صورت جداگانه تهیه میکنیم.
طبق بررسی که انجام داده ایم، فرصت مناسبی برای خدمات توانبخشی در برخی از کشورها، از جمله آسیای میانه وجود دارد. اگر زمانی را مشخص فرمایید تا حضوری صحبت کنیم ممنون میشوم.
در مورد این بیمار عمانی نیز، لطفا پیشنهاد درمانی خود را به هر صورتی که مناسب میدانیم، به اطلاعمان
برسانید.

پاسخ تبسم:
سلام، بیمار پس از معاینه اولیه،در صورتیکه امکان (درمانهای بیشتر) وجود داشته باشد،در هفته 4 الی 5 جلسه تحت برنامه قرار خواهد گرفت شامل درمان اختلال راه رفتن و تعادل، درمان  فاج دست(کار درمانی)و،اختلالات بلع و گفتار(در صورت لزوم)،و تح یک مغزrTMS?فرم فردا تکمیل خواهد شد.
متن کامل
پرسش کاربر:
ا سلام
بیشتر از دو سال است که سابقه تشنج دارم داروهایی که مصرف میکنم والپرات سدیم هر هشت ساعت بوسپریون شبی یک چهارم و فولیک اسید روزی یه دونه
بخاطر تشنجم درخواست معافیت پزشکی سربازی داده ام سطح سرمی دارو والپرات در خون من سطح درمانی است اما نوار مغزی من طبیعی تشخیص داده شده است به همین خاطر درخواست تکرار ازمایش دادم
ایا تغذیه من روی نوار مغز تاثیر گذاشته است ؟چکار باید بکنم و چه غذاهایی باید بخورم که روی نوار مغزم تاثیر نگذارد و بیماری من در نوار مغزم مشخص شود؟
ببخشین لطفا این سوال رو بپرسین که با مصرف سه قرص والپرات در هر روز ایا سطح سرمی این دارو بالاتر از پنجاه میره و سطح درمانی محسوب میشه؟

پاسخ تبسم:
دوست گرامی
 یک بار نوار مغزی میتواند تا بیش از 40 درصد موارد را تشخیص ندهد،ضمنا اگر در حال درمان هستید که قاعدتا نوار طبیعی خواهد بود،اگر به دلیل صرع تحت درمان هستید ،گرفتن نوار مغز لزومی ندارد.
متن کامل
پرسش کاربر:
سلام و عرض خسته نباشید خدمت جناب دکتر کاظمی و تشکر بابت پاسخگویی به سوالات
جناب دکتر حقیر ساکن یکی از جنوبی ترین شهرستان های کشور میباشم که سال 91 دچار سکته آمبولیک لخته خون از طریق قلب شده ام و در حال حاضر از ناحیه چشم سمت راست بینایی خود را از دست داه ام. همچنین از ناحیه دست چپ و پای چپ نیز مشکل دارم. به طوریکه در راه رفتن دچار لنگیدن از ناحیه پا و همچنین هنگام راه رفتن پای سمت چپ بر روی پاشنه قرار گرفته و سپس پا روی زمین قرار میگیرد و همچنین هنگام راه رفتن پای من یک ور روی زمین گام برمیدارم و همچنین از ناحیه دست چپ نیز مشکلات دارم. حال سوال حقیر این است که اگر از جنابعالی خواهش نمایم که یک دکتر که تخصص سکته مغزی آن هم از نوع آمبولیک را داشته باشد جهت مراجعه به دکتر با توجه به اینکه شهر خودمان دکتر مخصوص سکته مغزی نیست چه کسی را معرفی مینمایید خواهش میکنم اگر دکتر مغز و اعصاب که تخصص سکته مغزی و متبحر باشد در هر شهر ایران که میشناسید را جهت ادامه درمان حقیر معرفی نمایید. باتشکر

پاسخ تبسم:
ا درود
شما بیشتر نیاز به بررسی پزشک توانبخشی دارید،ممکن است بتوان هنوز برخی از مشکلات شما،از جمله پیچیدن مچ پا و نحوه راه رفتن شما را در کوتاه مدت بهبود بخشید.
در صورتیکه امکان مراجعه به تهران را دارید،برای معاینه و تشخیص راه حل با  کلینیک تبسم تماس بگیرید.
موفق باشید.
متن کامل
پرسش کاربر:
سلام و خسته نباشید
حقیر در سال 91 سکته آمبولیک لخته خون نموده ام و در دست سمت چپ دارای اسپاسم شدیدی میباشم. دکتر تا کنون هفت عدد آمپول دیسپورت تزریق نموده اما فقط دوتای اولی اثر داشته و مابقی اثری نداشته. حال سوال من این است که علت بی اثر بودن دیسپورت به چه علت بوده و درمان با دیسپورت تا چه مدت ادامه دارد و حال که دیسپورت بر روی من اثر ندارد مرحله درمان بعد از دیسپورت برای اسپاسم به چه گونه ای است ؟ با تشکر


پاسخ تبسم:
دوست گرامی
بعید است که تزریقات بعدی اگر صحیح انجام شده باشد ،تاثیر قبلی را نداشته یاشد مگر اینکه دچار کوتاه شدگی در عضلات مربوطه نیز شده باشید،جهت بیبود روند توانبخشی و حتی کاهش عوارض متعدد ناشی از اسپاستیسیتی ،تزریق معمولاتا تثبیت آن هر 3 الی 5 ماه توصیه میشود.
متن کامل
پرسش کاربر:
پدر من 5 ماهه ک سکته کردن هر روز با برادرم به فزیو تراپی میروند و تمرین در خونه با وسایل فزیوتراپی ک گرفتیم میخواستم ببینم دستشان تا کجا پیشرفت میکنند ایا میتوانند کارهای خودشان را انجام بدهند و نیز کاری هست ک ما برای بهبود بهتر دستشان انجام بدهیم خیلی خیلی ممنون از پاسخگوییتان
با ارزوی توفیق روز افزون
 پاسخ تبسم:
دوست گرامی،به نظر میرسد میتوان وضعیت دست بیمار را بهبود بخشید،اگر امکان مراجعه و پس از آن اقامت ( تخمینابین 30 روز تا 2 ماه) در تهران رادارید،زمان را از دست ندهید و به مرکز مراجعه کنید.
موفق باشیدپرسش کاربر:
سلام متاسفانه امکان اقامت 2 ماه در تهران برایمان امکان پذیر نیست اقای دکتر کاظمی ایا میشود در مشهد با فزیوتراپی پدر رو به شرایط ایده ال رساند یا راهکاری دیگری باشد؟؟در ضمن پدرم 64 سالشان میباشد .با سپاس فراوان از وقت گذاشتنتان .خداوند خیرتان بدهد

پاسخ تبسم:
در اینصورت
باید کاردرمانی بر روی دست حداقل 3 روز در هفته مد نظر باشد،تحریک مغز توسط پزشک با تجربه  نیز بسیار کمک کننده خواهد بود.
موفق باشید
متن کامل
پرسش کاربر:
سلام خدمت شما جناب دکتر کاظمی ممنون بابت مطالب مفید شما  پدرم 5 ماه هست که سکته مغزی کرده سطح درکش پایین هست البته در یک ماه اخیر تغییرات خیلی بهتری داشته است دست وپاش هم لمس هست البته همين ماه اخیر فقط قادر هست پایش را تکان دهد چه توصیه ای برای بالا بردن درکش دارید ممنون میشم آگه راهنمایی بفرمایید
پاسخ تبسم:
تزریق دیسپورت نیاز به معاینه دقیق و انتخاب عضلات درگیر توسط پزشک با تجربه است و به طور کلی روشی موثر و کم عارضه است،میزان لازم برای تزریق به عوامل مختلفی بستگی دارد و توسط پزشک تخمین زده میشود.
متن کامل
پرسش کاربر:
سلام و خسته نباشید جناب اقای دکتر کاظمی بابت کانال خوب و مفیدتون

یک سوال از شما داشتم ایا در مشهد هم کلینیکی برای حمایت و پشتیبانی از این بیماران وجود دارد

من پدرم 5 ماه هست که سکته مغزی کردن پاشون خدا را شکر راه افتاده ولی هنوز با دست قادر به انجام کاراشون نمیباشند
پاسخ تبسم:
متاسفانه خیر
راه اندازی چنین مرکزی مشکلات بسیاری دارد و به همین دلیل ما هم هنوز در سایر شهرها شعبی تاسیس نکرده ایم.فیلم کوتاهی از وضعیت دست پدرتان ارسال کنید،ممکن است بتوانیم درباره احتمال بهبود راهنمایی کنیم.
متن کامل
پرسش کاربر:
سلام من حدود18 ماه است که سکته کردم وسکته در ساقه مغزم است شدت سکته ام ان اندازی یک دانه عدس است یک دوره فشردهام به کلینک تبسم امدم   و فیزیوتراپی و کاردرمانی مرتب ادامه  میدهم ولی هنوز دست وانگشتهایم کار نمی کنند در ضمن قرص وارفارین واسپرین مصرف میکنم میخواستم ببینم زالو درمانی خوب است با تشکر
پاسخ تبسم:
دوست گرامی
با توجه به محل آسیب ،درگیری دست شما باید نسبتا شدید باشد،باید اسپاسم را کنترل کنید و کاردرمانی را ادامه دهید،زالو درمانی کمکی نخواهد کرد و با توجه به وارفارین،میتواند سبب خونریزی طولانی مدت از محل گزش زالو شود.
موفق باشید

متن کامل
پرسش کاربر:
سلام
خسته نباشید؛ پدرم 63ساله 4 ماه قبل سکته ساقه مغز کردن و در کما با سطح هوشیاری 8 بسر میبرن و الان تنفسشون مستقل و بلعشون بهتر شده؛
میخواستم از خدمتتون سوال کنم:
پدرم مارو میبینند؟ یا بیناییشون مشکل داره؟
و این که چقدر و در حدی میتونن بهبود داشته باشند و حدودا چقدر ممکنه زمان ببره؟!
سپاس از شما برای اطلاع رسانی در کانال بسیار مفیدتون

پاسخ تبسم:
دوست گرامی،سطح هوشیاری 8(کومای خفیف) وداشتن بلع امکانپذیر نیست،اگر بیمار شما به طور ارادی و هدفدار چشمانش را باز میکند قطعا سطح هوشیاری بالای 10-11 است،با تصور این مسئله بینایی بیمار شما آسیب چندانی ندیده ولی ممکن است نتواند چشمها را به اطراف به خوبی حرکت دهد،اخطار میکنم که بلع بیمارتان را دقیق بررسی کنید،در آسیبهای ساقه مغز بزرگترین خطر ورود جزئی مایعات،آب دهان و حتی غذا به ریه هاست که میتواند کشنده باشد،در دادن مایعات بی مهابا عمل نکنید.
موفق باشید.

متن کامل
صفحه 59 از 61ابتدا   قبلی   52  53  54  55  56  57  58  [59]  60  61  بعدی   انتها