پرسش کاربران و پاسخ تبسم
توجه! شما می توانید در این بخش پرسش ها و یا مشکلات خود را از طریق فرم ارسال پرسش در این صفحه با پزشکان کلینیک در میان بگذارید و پاسخ مناسب دریافت نمایید.

❓پرسش شما:
با سلام. جناب دکتر. بنده ...... کارشناس ارشد کاردرمانی هستم. شما رو دکتر ...... به من معرفی کردن گفتن که برای کارتحقیقاتی که درمورد استروک هستش از شما کمک بگیرم ما داریم خستگی رو در سه گروه ۲۰ فری افراد مبتلا به استروک بررسی میکنیم و نیاز به افراد با برون استروم ۴ و بالاتر داریم مزاحم شدم بپرسم آیا میتونیم از شما کمک بگیریم والبته نام شما هم در مقاله خواهد بود

💠پاسخ تبسم:
سلام 
اواخر هفته آینده برای هماهنگی ملاقات حضوری با کلینیک تماس بگیرید.
دکتر روزبه کاظمی
 


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام وقتتون بخیر..این فیلم هم جدیدا گرفته شده بعدازدرمان فیزیوتراپی وکاردرمان
لطف کنیدبه دکتربگید نیازه برای درمان بیاریم کلینیک؟ممنون.

💠پاسخ تبسم:
سلام
با توجه به پیشرفت مناسب با تاکید بیشتر بر روی عملکرد دست همین برنامه درمانی را در شهر خود ادامه دهید.

دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام
پدر من الان نه ماه سکته مغزی کردن و سمت راست کاملا فلج شدن
هشتاد جلسه فیزیوتراپی بردیمش فقط پاش تا حدودی برگشتن ولی توانایی انجام کارشون و دستشان هنوز برنگشته
به نظر شما چکار میشه براشون انجام  داد خودشون روحیه از دست دادن
چهار تا مرکز متفاوت برای فیزیوتراپی بردیمش

💠پاسخ تبسم:

هموطن عزیز
توصیه میکنم در صورت امکان برای معاینه بیمار با پذیرش کلینیک تبسم هماهنگ نمایید تا با بررسی بالینی در مورد وضعیت موجود و امکان پیشرفت بیشتر در آینده اظهار نظر شود.
موفق باشید 
دکتر روزبه کاظمی
 


متن کامل

❓پرسش شما:

با سلام
مادرم در بخش icuبستری شد به علت اسهال واستفراق از اورژانس ب این بخش منتقل شد امروز متوجه شدم امپول ای دارو را دیشب بدلیل بی قراری واینکه نمی گذاشت مثلا رگ بگیرند چون بسیاررگهایش ظریف است بهرحال امروز ک رفتم ایشان تا ساعت ۴ ک اونجابودم درحالت انگاربیهوشی بودن
میخواستم بدانم آیا واقعانیازبوده بخاطر بی قراری یک سالمند این امپول با دوز ۵ میلی ب ایشان تزریق شود؟ ک حتی بیدارنشدندناهاربخورند
بسبارنگرانم و ب بیمارستان اعلام کردم حق ندارن دیگر این امپول هالوپریدول را به ایشان تزریق کنند
لطفا راهنمایی کنید.مادرم اذیتم و فشارخون تاکیکاردی و بزرگی قلب دارند

💠پاسخ تبسم:
دوست گرامی 
البته دوز این دارو به وزن بیمار شما نیز بستگی دارد ولی ۵ میلیگرم دوز بالایی نیست و بیمار شما تدریجا از خواب آلودگی بیرون خواهد آمد،زدن این دارو کار ناصحیح در صورت نیاز نیست.
دکتر روزبه کاظمی

❓پرسش شما:

سلام
تشکر از پاسخگوی
اگر مقدور هست به این سوالم هم جواب بدهید لطفا
آب ریه بیمارم را کشیدن امروز ک بیمارم دیدم بدنش کهیرزده بود ک ب پرستارگفتم هیدروکورتیزون زدن
آیا اشکالی نداره این دارو؟ برای بیمارقلبی؟
💠پاسخ تبسم:

سلام
خیر مشکلی پیش نخواهد آورد.
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:

سلام خسته نباشید 
من یک فرد ۲۰ ساله ام که ۷ سال گذشته دچار سکته مغزی شده ام و دکتران علتش را کم ابی بدن در ماه رمضان تشخیص دادند.و هیچ سابقه ی بیماری قبلی نداشته ام.و یک طرف بدنم از کار افتاد. الان هنوز مشکل حرکتی در دستم خصوصا مچ و انگشتان  دارم ینی  نمیتوانم دستم را باز و بسته کنم و حرکت دهم.البته در پا هم مشکلاتی (نه به اندازه ی دست)دارم.و عضو بیرونی پام  غیر فعال یا کم فعال است.و باعث مشکل در هنگام راه رفتن در مچ پام شده است.

لازم ب ذکر است در این ۷ سال تمرینات ورزشی رو انجام دادم و ب حال خود رها نکردم. ولی آن چیزی را که میخواستم حاصل نشده.
تا اینک امشب در نت به کلینیک شما برخوردم. 
ممنون میشم راهنمایی کنید ک چه کار کنم.
با تشکر...

💠پاسخ تبسم:

دوست گرامی
امکان بهبود پس از ۷ سال و با وضعیت فعلی دست کمی درو از ذهن خواهد بود ولی برای اظهار نظر قطعی،توصیه میکنم برای هماهنگی یک جلسه معاینه با پذیرش کلینیک تماس بگیرید.
در پناه پروردگار 
دکتر روزبه کاظمی

❓پرسش شما:
دکتر اگر حرف فعلی شما درست باشه، بنابراین با گفته های خودتون در فضای مجازی مبنی بر اینکه  هیچوقت بهبودی منتفی نیست تناقض داره... .
شاد و پیروز باشید.

💠پاسخ تبسم:

دوست عزیز
برای بیمار شما هم پیشرفت منتفی نیست به همین دلیل توصیه به معاینه از نزدیک شد، ولی پس از گذشت ۷ سال و با وضعیت موجود میزان بهبود با آنچه شما آرزو دارید متفاوت خواهد بود،به سایت تبسم مراجعه کنید و فیلم تعدادی از بیماران مشابه را ببینید.
در پناه پروردگار


متن کامل

❓پرسش شما:

سلام. ببخشید مزاحمتون میشم. مادر من مدتی هست که سکته مغزی کرده و پای چپ و دست راستش کمی بی حس شدن. ما الان نمیدونیم که مشکل ضعیفی پاهاش مربوط به مغز و اعصاب میشه یا ارتوپدی. چون الان نمیتونه به تنهایی راه بره و پاهاش درد میاد. ممنون میشم راهنمایی کنید
با تشکر

💠پاسخ تبسم:

سلام
در درجه اول به یک متخصص مغز و اعصاب مراجعه و بعد برای بهبود ضعف دست و پا به یک مرکز توانبخشی(و نه تنها یک فیزیوتراپی) مراجعه کنید.
موفق باشید
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:

سلام وقت بخیر
ببخشید من مامانم سکته مغزی کرده و بار دومشونه الان بیمارستانم اردبیل زندگی می کنیم ...ی طرف بدنش دست و پا کلا لمس شده بای طرف صورت....میخواستم ببینم چقدر احتمال بازگشت عضو ها وجود داره؟
مامانم فقط ۴۹ سالشه.دکتر میگه سکته شدیدی کرده و لخته توی جای بدی قرار داره...
طرف چپ بدن و راست صورت
ما ۳,۴سالی میشه که پدرمونو از دست دادیم و مامان همه زندگیمونه
فقط میخواستم ببینم ما اگه بیایم تهران امکان بستری شدن مامانم توی کلینک هست چون از شهرستان میایم ؟وهزینه اش تقریبا چقدره؟
بعد الان بیمارستانیم اردبیل چه کارهای بکنیم امکان بازگشتشون بیشتره؟منظورم نرمش و ورزشه....فیزیو تراپی اینجا بیمارستان انجام میده ولی دکترشون مرکز شما را پیشنهاد دادن
بخدا دارم دیونه میشم ی چند وقته دیگه عروسی تنها داداشمه و مامانم کلی برنامه داشت براش.

💠پاسخ تبسم:
هموطن گرامی
معمولا بعد از ترخیص از بیمارستان  توانبخشی هرچه سریعتر ابتدا شاید در منزل توسط تیم توانبخشی و به تدریج در کلینیک حدود ۳ ساعت در روز انجام میشود و نیازی به بستری دیگر وجود ندارد.
زمانی که بیمار ترخیص شد و از نظر عمومی پایدارتر شد مجددا با ما در تماس جهت راهنماییهای بیشتر باشید.در حال حاضر مهمترین مسئله مراقبت از ریه و بررسی اختلال بلع بیمار جهت پیشگیری از عفونت ریه هاست.
پیروز باشید
دکتر روزبه کاظمی
 


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام برادری دارم که عمل باز قلب انجام داده یک روز بعد از عمل قلب لخته خون رفته رفت بالا بعدش سکته مغزی کرده بعدش خون ریزی مغزی کرده  به اندازه یه کف دست از جمعه را برداشتند و حدود هفت ماه در شکمش گذاشتند بعدش گذاشتن سر جاش   دوماه اول چون از راه بینی غذا  فیزیوتراپی میاوردیم تو خونه انجام میدادیم روش  و الان بعد از ده ماه هست ما هر روز کاردرمانی میبریم الان فقط با واکر راه میره باید همش خودمون واکر براش بیاریم حتی بعضی واقتا با عصا هم میتونه راه بره حافظه هم خوبه دست چپ اصلا کارای نداره بنظر شما قابل درمان هست بیاریم پیش شما فیلم هم دارم ازش براتون میفرستم بچه بهبهان هستیم

💠پاسخ تبسم:
هموطن گرامی
فیلم کوتاهی از حرکات شانه آرنج و انگشتان ارسال کنید.
دکتر روزبه کاظمی

❓پرسش شما:

ببخشید شانه و دستش اصلا تکون نمیدهد اینقدر درد دارد که نمیگذارد کسی بادستش کار کند

💠پاسخ تبسم:
دوست عزیز
یکی از علتهای عدم بهبود حرکات دست و شانه آسیب دیدگی و التهاب شانه و و عضلات و تاندونهای مربوط به آن است و بیمار شما از نظر  اندام فوقانی متاسفانه روند عجیبی داشته،توصیه میکنم هرچه سریعتر درمان شانه بیمار را توسط پزشک انجام دهید ،در این صورت درجاتی از حرکات در شانه  و شاید دست منتفی نیست.
دکتر روزبه کاظمی
 


متن کامل

❓پرسش شما:

با سلام
من سال 1392 در حین خواب و در اوایل صبح سکته ی مغزی کردم اما چون به موقع بیدار شدم عوارض چندانی نداشت اما همان عوارض کم، زندگی بدون درد و با سلامتی را از من گرفت.

زمستان دو سال قبل، از چربی ها و سس مایونز بیش از حد استفاده می کردم و فکر می کنم به خاطر همین بود که دچار سرگیجه های شدید می شدم. در همان زمان یک شب یک تکه ی بزرگ کیک خوردم، یاد یک خاطره ی نه چندان جالب افتادم و سریع خوابیدم. صبح که بیدار شدم لب بالای من کج شده بود و سرگیجه ها تا الان کاملاً ناپدید شده اند. بعد از آن روز خیلی ها به من گفتند که خانواده ات دوباره سکته ات داده اند. آیا واقعاً من سکته ی دوم را کرده ام؟ برای تشخیص باید حتماً دوباره  MRIکنم؟ آیا مسافرت با هواپیما با توجه به سکته ی اولم برای من خطری ندارد؟

چند شب قبل هم با صحبت های برخی از اطرافیان، فکر من درگیر کاری شد که بی نهایت عقب افتادست و هنوز هیچ راهی برای انجام دادن آن پیدا نکردم. بعد از حدود دو تا سه ساعت ناگهان در دستشویی و در حالت ایستاده، بی اختیاری ادرار داشتم که تا به حال برای من اتفاق نیفتاده است؟ آیا این نشان دهنده ی سکته ی مغزی بعدی است؟

برای اینکه جلوی سکته ی شدید مغزی و فلج کننده را بگیرم باید چه اقداماتی انجام دهم؟
💠پاسخ تبسم:

دوست عزیز
به نظر نمیرسد هیچیک از علائم گفته شده به سکته مغزی جدیدی مربوط باشد،ولی آنچه از نحوه نوشتار شما پیداست شما دچار اضطراب و درجاتی از وسواس فکری هستید،توصیه میکنم مشاوره ای با یک همکار روانپزشک داشته باشید.
در پناه پروردگار 
دکتر روزبه کاظمی
 


متن کامل

❓پرسش شما:

سلام مادرمن 1سالونیم پیش سکته کرده تو این یک سال هیچ تغیییییری نکرده فقط نمیتونست تو حالت نشسته خودشو کنترل کنه الان میتونه.همیییییین.حتی نمیتونه با کمک وایسه.هیچی.خیلی فیزیوتراپی بردیم 210جلسه.کار درمان اوردیم منزل بازم هیچی جلسه ای 200هم میداریم.طب سوزنی 2دوره اومد اونم فایده ای نداشت 4تومن اونجا دادیم.راستش هزینه های درمان خیلی زیاده. مادر من 52سالشونه میخواستم ببینم ایاااااااا امیدی به خوب شدنش هست یا نه؟؟؟خواهش میکنم جواب منو بدید.ممنونم

💠پاسخ تبسم:

هموطن گرامی
این شرح حال از میزان بهبود بسیار عجیب است،نکته ای در این میان باید وجود داشته باشد که بهبود تا این میزان ناچیز بوده،در صورت معاینه  بیمار درمورد احتمال پیشرفت پس از این مدت میتوان بهتر اظهار نظر کرد ولی بطور کلی هنوز هم امکان آن منتفی نیست ولی نیازمند درمانی فشرده ،جامع و هدفمند خواهد بود.میتوانید جهت یک جلسه معاینه یا مشاوره با پذیرش کلینیک تبسم هماهنگ نمایید.
درپناه پرودگار 
دکتر روزبه کاظمی
 


متن کامل
صفحه 8 از 74ابتدا   قبلی   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  بعدی   انتها