پرسش کاربران و پاسخ تبسم
توجه! شما می توانید در این بخش پرسش ها و یا مشکلات خود را از طریق فرم ارسال پرسش در این صفحه با پزشکان کلینیک در میان بگذارید و پاسخ مناسب دریافت نمایید.

❓پرسش شما:
سلام مادر من۴۷ سالشه  ۵ماهه سکته مغزی  کردن نمیتونه راه بره و حرف بزنه سمت راستشه حالا بدنشم ضعیفه غذا مایعات اینا نمیخوره بدنشم ضعیفه میخاییم بیارییم اونجا میخاستم ببینم اونجا مریض نگه میدارن یا باید ببریم بیاریم شرایطش هزینه ممنون میشم کمک کنین تا زودتربیاریم

💠پاسخ تبسم:
دوست گرامی
در کلینیک تبسم درمانهای توانبخشی سرپایی در طی روز انجام میشود و بیمار بستری نمیشود.
دکتر روزبه کاظمی

 


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام  آقای دکتر  خسته نباشید  پدر  من نزدیک  پنج  روز  هست  که  سکته  مغزی کرده  وامروز  اونو  آوردیم  خانه  ولی  همش  سردرد  داره  چکار  کنیم  میشه  کمک  کنید  ممنون  میشم

💠پاسخ تبسم:
دوست عزیز
در صورتیکه سردرد بسیار شدید یا فزاینده و یا با علائم دیگری مثل استفراغ یا علائم عصبی جدید همراه نباشد جای نگرانی نیست،از استامینافن ساده استفاده  کنید و هنگام خوابیدن زیر سر بیمار را کمی بلندتر بگذارید.
موفق باشید
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام.... پدر من تقریبا کمتر از یک ماه پیش سکته مغزی کردند و الان لکه روی مغزشون کم رنگ تر شده و قدرت  تکلمش در حدیه که میتونه اسم خودش رو بگه و اعداد رو به ترتیت بگه و چون معلم عربی بوده به عربی هم الان میشماره اما خیلی وقتا در جواب خیلی از سوالا اشتباه میکنه و اسم خودش رو میگه... وقتی برخی  اشخاص آشنا میان پیشش و وقتی از گذشته حرفی  میزنی گریه میکنه ... الان شش جلسه فیزیوتراپی رفته ولی هنوز نمیتونه دست و پای راستش رو تکون بده.... امیدی به بهبودی او هست؟
لازم به ذکر است که ۵۰ سال دارند و از همان روز های اول دست و پایشان حس داشت.... درضمن گاهی سر درد شدید و گاهی هم معده درد میگیرند

💠پاسخ تبسم:
دوست عزیز
در صورت انجام درمانهای توانبخشی صحیح،هم اختلال گفتار و هم اندامها امکان پیشرفت خواهند داشت،هرچه سریعتر و صحیحتر درمان را شروع کنید.
در پناه پروردگار
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
با عرض سلام خدمت دکترکاظمی عزیز وپرسنل محترمتون.اقای دکتر بنظر شما این مطالب ک درفضای مجازی برای افزایش قد رواج پیداکرده واقعا علمی است ونظر شمادراین رابطه چیست؟ممنون میشم راهنمایی کنید

🔶روش گرو تالر چگونه موجب افزایش قد میشود؟

ستون فقرات در حدود ٣۵% از قد ما را تشکیل می دهد این به این معنی است که رفع مشکلات وضعیتی ستون فقرات می تواند به افزایش قابل توجهی در قد ۵ تا ١٢ سانتیمتر داشته باشد.دیسک های غضروفی در میان ٢۴ مهره قرار گرفته و به محافظت ستون فقرات از ضربات و شوک های وارده مبادرت می نمایند.ضخامت دیسک ها در ارتباط مستقیم با درازی ستون فقرات قرار داشته و تاثیر مستقیم بر افزایش طول ستون فقرات دارد بالغ بر ٢۵ دیسک به طور کلی در میزان بلندی یا کوتاهی قد افراد موثر  می باشند.از آنجایی که دیسک های مذکور به صورت بافت های غضروفی غیر متصل می باشند.از این روی آنها تحت تحریکات هورمون رشد،به طور دایم رشد می یابند.به طور کلی می توان گفت که با ضخیم تر شدن دیسک ها،طول ستون فقرات افزایش یافته و قد فرد بلند می گردد.به عنوان مثال اگر چنانچه هر دیسک تنها به میزان ٠/٢۵ سانتی متر ضخیم تر گردد قد شما معادل ۶/٢۵سانتیمتر افزایش می یابد.

🔷این روش چگونه موجب افزایش طول سایر استخوانها میشود؟

غضروف در میان هر یک از استخوانهای بدن هر فرد قرار می گیرد.برخی از استخوانهای بدن انسان از استخوان با قاعده و برخی نیز از غضروف ساخته می شوند.افزایش قد انسان تا حدود زیادی به افزایش درازی غضروف بستگی دارد.انجام روزانه حرکات کششی مخصوص گرو تالر داینامیک به طور ویژه ای به افزایش مقاومت غضروف و تعدیل حرکات بدن و دستیابی به رشد اساسی استخوانها و افزایش متفاوت آنها منتهی می گردد..

💠پاسخ تبسم:
دوست گرامی
در تئوری ،مطالب گفته شده تا حدی صحیح است ولی غضروفها به دلیل محتوای آب و انعطافپذیری زیاد،به طور دائم افزایش طول نمیدهند،جالب است بدانید با همین مکانیسم قد از صبح تا شب شما تا یک ونیم سانتیمتر کوتاهتر میشود(علت تغییر تنظیم آینه ماشین در شبها)
پیروز باشید

دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
باسلام همسرم حدود۴۲ روزه که سکته مغزی کرده (ایسکیمیک) پرسش من اینست باوجودداشتن کاردرمان_فیزیوتراپ_گفتاردرمان تغییر چندانی نداشته سمت راست بدنش کاملا بی حسه مخصوصا پای راستش آیا این وضعیت ایشان طبیعی است ویک مشکل دیگرهمسرم هذیان گویی بی وقفه ایشان است و خیلی بی‌تابی میکندلطفا راهنماییم کنید که چطور به همسربیمارم کمک کنم تاکمترزجربکشد از اینکه زحمت میکشید وجواب می‌دید سپاسگزارم

💠پاسخ تبسم:
دوست عزیز
با وجودیکه اطلاعاتی در مورد محل و وسعت آسیب در دسترس نیست،ولی در طی ۴۲ روز معمولا در صورتیکه در مان های توانبخشی صحیح و هدفمند باشند بیمار شما باید تعادل نشستن بدون حمایت و مقداری حرکت در پای مبتلا پیدا کند،در مورد توهم و هذیان در سایت توضیح داده شده،رعایت نکاتی از سوی همراهان و نهایتا تجویز داروهای کاهنده بیقراری وتوهم میتواند  کمک کننده باشد.با تیم توانبخشی و پزشک مغز و اعصاب خود مجددا مشورت و بررسیهای لازم را انجام دهید.
پیروز باشید
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
باسلام وعرض احترام.پدر من 76 ساله،4 ماه است که سکته مغزی ساقه و مخچه کرده و هوشیاری از بین رفت.الان بعد4 ماه چشم ها باز شده ولی بی اختیار است،گاهی حرکات دست و پا در اثر تحریک وجود داره و گاهی نه.آیا امکان بهبودی هست و چقدر حدودا طول می کشه؟ممنونم

💠پاسخ تبسم:
هموطن گرامی
امکان پیشرفت بیمار شما در صورتیکه مراقبتهای کافی و نگهداری مناسب صورت گیرد منتفی نیست ولی این مسئله به محل دقیق و وسعت آسیب بستگی دارد.به طور کلی  آسیبهای وسیع ساقه مغز پیش آگهی بهبود ضعیفتری نسبت به سایر نواحی دارند.
در پناه پروردگار
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام خسته نباشید مادر من ۴۷سالشه از وقتی سکته کرده به شدت لاغر شده غذا نمیخوره روزی چندقاشق میخوره  الان تو ماه پنجم هست که سکته مغزی  کرده نمیتونه راه بره سمت راستش فلج شده دست و پاش و نمیتونه بحرفه الان باید چیکار کنیم تورو خداکمک کنید ؟

💠پاسخ تبسم:
دوست گرامی
 کاهش وزن علل مختلفی میتواند داشته باشد،از اضطراب و افسردگی تا مشکلات گوارشی ،با توجه به گذشت پنج ماه،در صورتیکه توانبخشی صحیح انجام شده باشد،راه نرفتن بیمار و عدم پیشرفت در سایر زمینه ها جای سوال دارد و نیازمند بررسی علت است،در اولین فرصت به نزدیکترین مرکز جامع توانبخشی مراجعه کنید.
در پناه پروردگار
دکتر روزبه کاظمی

 

❓پرسش شما:
هزینه درمان چقدر میشه؟ دفترچه درمانی تامین اجتماعی داریم

💠پاسخ تبسم:
هزینه ها تعرفه وزارت بهداشت است.

 


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام خدمت آقای دکتر کاظمی بزرگوار بنده دوسال پیش سکته ی مغزی کردم که آنژیو هم شدم ولی الان هنوز دستم قادر به نوشتن نیست و پایم هم همچنان لنگ میزند آیا بنظر شما امیدی به بهبودی کامل دست پایم هست یا دیگه همینجور میمانم

💠پاسخ تبسم:
دوست عزیز
امکان بهبود در وضعیت اندامها بویژه دست شما به وضعیت کنونی بستگی و به معاینه بالینی نیاز دارد،در صورتیکه ساکن تهران هستید جهت تعیین وقت ویزیت با پذیرش کلینیک هماهنگ کنید.
موفق باشید
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام دکتر جان ممنون از راهنماییتون ببخشید یعنی آفازی قابل درمان هستند

💠پاسخ تبسم:
بله ولی بر اساس نوع و شدت آفازی میزان بهبود متفاوت خواهد بود.
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
باسلام واحترام،مادر73ساله من سکته مغزی کرده و14روزاست که بستری است ،سمت راست حرکت نمی کند،اماسمت چپ حرکت می کند،نمی تواند صحبت کند،غذا نیز ازراه بینی انجام می شود،پزشک معالج گفته ،مریض پیش رفت یا پس رفت نکرده،تب ندارد،بدنش ورم نکرده است.وقتی صداش کنی ،بابازکردن چشم وحرکت دست وپا پاسخ می دهد.میخواهیم وی را از بیمارستان ببریم،ضمناً گفتند در ریه اش هم عفونت داشت،سوالم این است آیا امید به بهبودی نسبی ایشان،ازقبیل تکلم،غذاخوردن وحرکت سمت راست هست یانه ؟وبفرمائید ما به عنوان اطرافیان وخانواده براش چکار میتوانیم انجام دهیم
تسریع در پاسخ موجب امتنان است

💠پاسخ تبسم:
دوست گرامی
نکته مهم در مورد بیمار شما اختلال بلع موجود و مراقبت و پیشگیری از عفونت ریه هاست،پس از کنترل عفونت باید هرچه سریعتر برنامه های جامع و صحیح توانبخشی  بر روی بلع و گفتار و نیز اندامها شروع شوند که قطعا سبب پیشرفت در وضعیت بیمار خواهند شد.
در پناه پروردگار
دکتر روزبه کاظمی

 


متن کامل
صفحه 9 از 44ابتدا   قبلی   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  بعدی   انتها