پژوهش ها و مقالات پزشکی و سلامت

کوری تدریجیکوری تدریجی

آب سیاه چیست؟

آب سیاه یک بیماری چشم به طور بالقوه کور کننده که در آن آسیب تدریجی به رشته های عصبی عصب بینایی وجود دارد. این عصب ثبت آنچه ما می بینیم، به این دلیل که سلول های گانگلیونی شبکیه چشم را به مرکز بینایی در مغز وصل می کند. معمولا، اما نه همیشه، از آسیب از نتایج گلوکوم از فشار بالا در داخل کره چشم. نقص در سیستم زهکشی برای مایع آبی (که تعیین فشار داخل چشم) می تواند فشار داخل چشم (IOP) بالاتر از سطح نرمال افزایش می دهد.

گلوکوم زاویه باز اولیه (POAG) رایج ترین شکل در ایالات متحده این است که معمولا افراد بالای 40 سال را مبتلا می باشد، و است، بنابراین، در نظر گرفته شده یک بیماری وابسته به سن. زنان زندگی می کنند، به طور متوسط، چند سال بیشتر از مردان در کشورهای صنعتی مانند ایالات متحده به این دلیل، بسیاری از زنان بیشتر از مردان به اندازه کافی بلند به توسعه گلوکوم زندگی می کنند. سیاه پوستان بسیار حساس نسبت به سفید پوستان. دانشمندان نمی دانم چرا. بیش از دو میلیون آمریکایی مبتلا به بیماری، و نیمی از آنها نمی دانند که آن را داشته باشد. تخمین زده می شود 80000 نفر در ایالات متحده از نظر قانونی نابینا، در هر دو چشم، از آب سیاه. این علت اصلی نابینایی در میان سیاه پوستان، و علت دوم پیشرو (پس از دژنراسیون ماکولا وابسته به سن) نابینایی به طور کلی در جامعه آمریکایی است. بخش عمده ای از این درد و رنج می تواند با تشخیص زودهنگام و درمان این بیماری جلوگیری شده است. است جهل گسترده در مورد آب سیاه وجود دارد. بسیاری از مردم فکر می کنم که آن را دردناک است و یا آن است که توسط فشار خون بالا ایجاد می شود؛ هر دو از این اظهارات نادرست، و می تواند به یک از امنیت کاذب منجر شود.
چه کسی برای گلوکوم در معرض خطر است؟

افراد با سابقه خانوادگی گلوکوم، سیاه پوستان، افراد دیابتی و افرادی که یا بسیار نزدیک بین (myopes بالا) و یا که مصرف استروئیدها در طولانی مدت هستند، در معرض خطر بسیار بالاتر در حال توسعه گلوکوم. در این مطالعه از POAG در ایالات متحده آمریکا حدود یک درصد است، اما در جمعیت های سیاه و سفید آن گزارش شده است به محدوده 2-9 درصد است.

شما مسن تر هستند، شانس بیشتری برای ابتلا به گلوکوم شما داشته باشد. این دلیل اصلی که چرا توصیه می شود که افراد بالای 60 سال، حتی آنهایی که به ظاهر سالم، دکتر چشم مراجعه کنید حداقل هر دو سال است.
علائم گلوکوم چیست؟

آب سیاه ساکت است. این باعث می شود که بسیار خطرناک است. بدون درد در POAG و بدون هیچ تغییری در بینایی در ابتدا وجود دارد، حتی اگر عصب بینایی است به آرامی در حال آسیب دیده. آب سیاه می تواند یک بیماری خیره کننده اگر بدون درمان رها شود. به همین دلیل یک نیاز بزرگ برای تشخیص این بیماری اولیه وجود دارد، قبل از هر گونه از دست دادن بینایی وجود دارد. آب سیاه بهترین مثال از یک بیماری جدی چشم که تشخیص زود هنگام واقعا کمک می کند، چرا که درمان های موثری است که جلوگیری خواهد کرد و یا از دست دادن بینایی آهسته وجود دارد. در مراحل بعدی بیماری، آن است که اگر درمان نشود، تدریجی، از دست دادن دو جانبه از دید محیطی وجود دارد؛ این بدان معنی است که شما قادر به دیدن اشیاء که درست در مقابل شما نیست. به تدریج میدان دید مفید کوچکتر و کوچکتر خواهد شد.
آیا می گلوکوم قابل پیشگیری است؟

آب سیاه نمی تواند، در حال حاضر، پیشگیری است. با این حال، آن است که اگر زود تشخیص داده، قبل از از دست دادن بینایی وجود دارد، می توان آن را کنترل کرد. هدف این است که برای حفظ به عنوان بسیاری که ممکن است از 100،000 سلول های گانگلیونی شبکیه در هر چشم زنده و سالم. این سلول های عصبی هستند و می توانند خود را دوباره پر کردن نیست. بنابراین، هوشیاری کلیدی برای جلوگیری از نابینایی است. هر کس باید فشار داخل چشم خود را چک توسط چشم پزشک و یا عینک ساز در سن 40 سالگی، و به طور منظم پس از آن. ابزار به دکتر برای اندازه گیری فشار با استفاده از یک دستگاه اندازه گیری فشار و کشش نامیده می شود. با این حال، این آزمون کافی نیست زیرا در بسیاری از موارد گلوکوم، فشار داخل کره چشم است بالا نیست. بنابراین، حتی اگر شما هیچ نشانه ای ندارند، شما باید یک معاینه چشم کامل از دکتر چشم مراقبت کنید، از طریق اتساع مردمک، حداقل هر دو سال با شروع در سن 60 سالگی اگر شما سفید، و 40 سال سن هستند اگر شما سیاه و سفید می باشد. حرفه ای چشم مراقبت از شما برای نوری عصب "حجامت" و تغییرات در ظاهر شبکیه و عروق خونی شبکیه است. اگر هر چیزی به نظر می رسد غیر طبیعی، دکتر وسعت میدان دید خود را با یک روش بدون درد به نام perimetry اندازه گیری.

اگر شما سیاه و سفید، و یا اگر آب سیاه را اجرا می کند در خانواده شما، شما را در معرض خطر بسیار بالاتر از در حال توسعه مبتلا به گلوکوم هستند. بنابراین، اگر شما در یک (یا هر دو) از این دسته هستند، شما باید معاینات کامل چشم بیشتر کنید، با شروع در سنین جوانی، به منظور درمان قبل از آسیب دائمی است انجام می شود.
درمان گلوکوم چیست؟

هیچ درمانی برای گلوکوم وجود دارد، و هر چشم انداز را از دست داده به این بیماری را نمی توان به ارمغان آورد. با این حال، تجویز قطره های چشمی می توانند بیماری را کنترل کند. قطره با کاهش تشکیل زلالیه (این شکل مایع به داخل چشم به ارمغان می آورد)، در نتیجه کاهش فشار چشم عمل می کنند. این قطره های چشمی، و داروهای به شکل قرص، معمولا از روش اول درمان استفاده می شود. قطره و قرص های در به تاخیر انداختن (و شاید حتی پیشگیری از) آسیب عصب بینایی عصب موثر است. عمل جراحی لیزر ممکن است مورد استفاده قرار گیرد، به افزایش خروج مایع آبی از چشم، به ویژه اگر داروها به اندازه کافی کمک نمی کند. اگر این روش ها از پیشرفت گلوکوم کنترل نیست، از عمل جراحی معمولی ممکن است لازم باشد، به ایجاد یک باز جدید برای مایع به ترک چشم.

اگر یک فرد مسن تر در حال حاضر مبتلا به گلوکوم (حتی در مرحله اولیه) تشخیص داده شده، درمان را برای بازدیدکننده داشته است آینده پرداخت.

پژوهش زیادی در یادگیری که چرا سلول های گانگلیونی شبکیه در گلوکوم مرگ است. بعضی از این پژوهش به موازات دانشمندان پرسیدن که چرا سلول های مغزی در سکته مغزی می میرند. امیدوارم، در آینده، جدید، درمان های مولکولی را می توان به طور خاص توسعه یافته برای جلوگیری از آسیب به عصب بینایی.
از کجا می توانم اطلاعات بیشتری در مورد گلوکوم کنید؟

• از & nbsp؛چشم بهداشت اخبار زنان& nbsp؛ از برجسته گلوکوم در شماره 1، جلد و nbsp؛ 2.
• از & nbsp؛http://www.nei.nih.gov/health/glaucoma
• از & nbsp؛http://www.glaucomafoundation.org

منبع: http://www.w-e-h.org/fa/dry-eye-disease.html

ویدئوی مرتبط

 

دیدگاه شما

0
  
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

اینستاگرام تبسم فیسبوک تبسم تلگرام تبسم آپارات تبسم ایستاگرام دکتر کاظمی