اخبار و تازه ها

نکته پزشکی روز

نکته پزشکی روز به مطالبی در مورد سکته مغزی و سایر بیماری ها می پردازد که بصورت کوتاه شما را با نکات کاربردی پزشکی آشنا می کند. این مطالب توسط دکتر روزبه کاظمی مدیریت کلینیک تبسم ارائه می شود

نشانه سندرم پای بی قرار (RLS)

نشانه سندرم پای بی قرار (RLS)

28 اردیبهشت 1397 | 19:07

احساس بی قراری،ضعف،گزگز و نیاز به حرکت دادن یا ماساژ پاها به ویژه هنگام خواب یا استراحت می تواند نشانه سندرم پای بی قرار (RLS) باشند که در صورت تشخیص به راحتی قابل درمان است.
عوامل بروز دردهای اسکلتی-عضلانی

دردهای مزمن می توانند سبب بروز افسردگی و افسردگی نیز می تواند سبب انواع درد به ویژه درد های اسکلتی-عضلانی شود.
جالب است بدانید

جالب است بدانید

24 اردیبهشت 1397 | 15:42

سکسکه های مداوم و مقاوم به درمان می تواند علامتی از سکته مغزی ساقه مغز (وسکته قلبی تحتانی) باشد
آیا میدانستید

آیا میدانستید

23 اردیبهشت 1397 | 18:49

استرس و اضطراب میتواند سیستم ایمنی بدن را تا 5 برابر تضعیف و بدن را مستعد انواع بیماری ها از جمله سرطان کند.
نکته ای بسیار مهم

نکته ای بسیار مهم

23 اردیبهشت 1397 | 18:46

در بروز سکته مغزی مقدار فشار خون بالا عدد(ماکزیمم)عامل خطر مهمتری نسبت به فشار خون پایین عدد (مینیمم) است پس بیشتر مراقب عدد ماکزیمم فشار خون باشید
به عنوان قانون کلی

به عنوان قانون کلی

23 اردیبهشت 1397 | 18:44

توانبخشی بیماران مبتلا به سکته مغزی باید در اولین فرصت و معمولا از زمان بیشتری در بیمارستان و متناسب با شرایط بالینی بیمار شروع شودتا سبب بهبود سریعتر و پیشگیری ار عوارض جدی آینده شود.
شاید نمیدانستید که

شاید نمیدانستید که

23 اردیبهشت 1397 | 18:37

مصرف خودسرانه و مداوم مسکن های متداولی مثل ایبوپروفن،ژلوفن،دیکلوفناک،ناپروکسن و سلوکسیب داروهای معروف به (NSAIDS) خود میتواند خطر بروز سکته های مغزی و حتی قلبی را افزایش دهند.
7 راه اصلی پیشگیری از بروز سکته مغزی

1.کنترل فشار خون 2.کاهش وزن و پرهیز از چاقی 3.ورزش مداوم 4.کاهش و یا قطع مصرف سیگار و الکل 5.رفع اختلالات ضربان قلبی و یا مشکلات دریچه ای 6.کنترل مناسب قند خون 7.پرهیز از استرس و فشار های روحی شدید
سکته مغزی همیشه سبب ضعف یا فلج عضله و یا اشکال در صحبت کردن نمی شود

میتواند با علائم غیر معمول چون اختلال حافظه،تغییرات خلقی و رفتاری،اختلالات بینایی ناگهانی،تشنج تهوع و استفراغ(بویژه همراه با سردرد)،بی قراری و یا توهم وقتی سکسکه های ناگهانی و مداوم نمایان شود.
شایع ترین نوع سکته مغزی

شایع ترین نوع سکته مغزی

20 اردیبهشت 1397 | 21:43

شایع ترین نوع سکته مغزی نوع ناشی از گرفتگی تدریجی عروق خون رساننده (نوع ایسکیمیک) و سپس نوع ناشی از ارسال لخته از نقاط دور دست تر مانند قلب (نوع آمبولیک) می باشد.
صفحه 1 از 5ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  بعدی   انتها   

کانال تخصصی سکته مغزی

هشدار! کلینیک تبسم (توانبخشی بیماران سکته مغزی) شعبه دیگری ندارد


توجه: هرگونه سوء استفاده از نام کلینیک تبسم (با مدیریت و درمان دکتر روزبه کاظمی از سال ۱۳۸۷) و یا آرم ثبت شده و یا اعلام نام دکتر، پروفسور و ... به عنوان عضو کلینیک تبسم در سایت و یا وبلاگ های به غیر از سایت رسمی تبسم (با آرم ثبت شده به شماره ۱۸۲۱۱۸) غیرقانونی بوده و پیگرد قضایی خواهد داشت.