اطلاعات دارویی مرتبط با بیماری های سکته مغزی
  
تیزانیدین - Tizanidine (Zanaflex

تیزانیدین

Tizanidine (Zanaflex

  • تاریخ ایجاد: 1393/10/12
  • تاریخ آخرین ویرایش: 1393/10/12
  • تعداد بازدید: 1173
این دارو نیز مانند Baclofen جزو داروهای کاهنده اسپاسم در بیماران است که اثر خود را از طریق سیستم اعصاب مرکزی اعمال می کند.
این دارو نیز مانند Baclofen جزو داروهای کاهنده اسپاسم در بیماران است که اثر خود را از طریق سیستم اعصاب مرکزی اعمال می کند.
این دارو می تواند سبب خواب آلودگی، گیجی و منگی، سرگیجه، شل شدن عضلات و اندام های سالم، توهم، اختلالات گوارشی، یبوست یا اسهال و عوارض ناشی از حساسیت شود.
این دارو به ویژه در مراحل ابتدایی سبب عوارضی می شود که می تواند روند توانبخشی بیمار را کند کند. بنابراین مصرف آن باید با احتیاط و در موارد خاصی صورت گیرد. درصورت مشاهده عوارض باید با پزشک مشورت کنید.
استفاده همزمان این دارو با برخی داروهای ضد اضطراب و ضد افسردگی مانند فلوواگزامین (Fluvaxamine) و ضد سایکوزها مثل (Olanzapine یا Clozapine) سیپروقلوکزاسین (آنتی بیوتیک) و راپامیل (Uerapamil) می تواند سبب افزایش و یا کاهش اثر دارو شود.

تصاویر:

معرفی صفحه به دوستان:


برای ارسال به چندین آدرس ایمیل،
آنها را با کاما جدا نمایید.
Add from my address book
ارسال
جستجو در اطلاعات دارویی

نام دارو:

نام لاتین:

معرفی دارو:

عوارض:

کانال تخصصی سکته مغزی

هشدار! کلینیک تبسم (توانبخشی بیماران سکته مغزی) شعبه دیگری ندارد


توجه: هرگونه سوء استفاده از نام کلینیک تبسم (با مدیریت و درمان دکتر روزبه کاظمی از سال ۱۳۸۷) و یا آرم ثبت شده و یا اعلام نام دکتر، پروفسور و ... به عنوان عضو کلینیک تبسم در سایت و یا وبلاگ های به غیر از سایت رسمی تبسم (با آرم ثبت شده به شماره ۱۸۲۱۱۸) غیرقانونی بوده و پیگرد قضایی خواهد داشت.