پرسش کاربران و پاسخ تبسم
توجه! شما می توانید در این بخش پرسش ها و یا مشکلات خود را از طریق فرم ارسال پرسش در این صفحه با پزشکان کلینیک در میان بگذارید و پاسخ مناسب دریافت نمایید.

❓پرسش شما:

پدر من ۵۶ ساله هستن تقریبا نزدیک ۴ ماه که خونریزی و سکته مغزی داشتن که سمت راست بدن از کار افتاده 
الان دستشون ورم کرده به شدت درد میکنه و کمی کبوده
ایا خطرناکه و باید چیکار کنم؟

💠پاسخ تبسم:

دوست گرامی
دو احتمال اصلی با اطلاعات داده شده وجود دارد:
۱.ایجاد لخته در عروق دست
(توسط سونوگرافی وریدی و شریانی نوع داپلر تشخیص داده میشود)
۲.CRPS
که اختلالی عصبی است در دست و شانه که گاها با کشیده شدن دست و یا تمرینات غلط و مکرر بالا بردن دست ایجاد میشود،
اولی درد با حرکت دادن دست تغییر چندانی نمیکند ولی در دومی بیمار حتی اجازه دست زدن به اندام را نخواهد داد.بهتر است به یک پزشک متخصص توانبخشی و یا حتی ارتوپدی مراجعه نمایید.
لخته در صورت تایید ،نیازمند درمان فوری خواهد بود‌.
در پناه پروردگار
 دکتر روزبه کاظمی
 


متن کامل

❓پرسش شما:

موضوع  حبس ادرار بعداز سکته مغزی
پرسش  باسلام وخسته نباشید، پدر بنده چند روزیست که دچار سکته ناگهانی مغزی شده واعضای سمت چپش رو درگیر کرده از سر تا پا. حدودا ده روز دربیمارستان بستری بودن و اوایل مشکل ادراری نداشتن اما به مرور دچار تکرر ادرار وکاهش حجم ادرار شدن ،یکبار با قراردادن سوند تخلیش کردیم اما بعد ترخیص هنوز با مشکل دفع ادرار، تکرر، بریده بریده شدن ادرار روبرو هستن لطفا برای علل ودرمان مارو راهنمایی بفرمایید. باتشکر

💠پاسخ تبسم:

دوست گرامی
با احتمال بالا بیمار شما، دچار بزرگی پروستات بوده اند که در اثر سونداژ و ضعیف شدن دیواره مثانه، اکنون دچار تنگی مجرا(احتمالا به همراه عفونت)شده اند، راه حل فعلی استفاده از سوند تا درمان دارویی موثر است.
ای مسئله به سکته مغزی ایشان ارتباط زیادی ندارد.
در پناه پروردگار
 دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:

سلام خسته نباشید این خلاصه پرونده مادرمه بااین وضعیت مرخصش کردن میشه برام وضعیتش توضیح بدید ۱دنیا ممنون میشم ازتون...

💠پاسخ تبسم:
دوست گرامی
ضایعه بیمار گسترده بوده و عمل جراحی ضرورتا انجام شده، در این موارد بیمار تا مدتی در ICU تحت نظر قرار میگیرد، ولی در صورت پایدار ماندن وضع هوشیاری و یا به دلیل شرایط بیمارستان ، اغلب توصیه به ترخیص و ادامه نگهداری در منزل خواهد شد(البته با رضایت شخصی)، به هر حال با استخدام یک پرستار یا بهیار و فیزیوتراپی نگهدارنده ، تنها زمان و مراقبت صحیح میتواند وضعیت بیمار را تغییر دهد.
پیروز باشید
 دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:

با  سلام و خسته نباشی پدرم 60سال سن داره وچهار ماهه که سکته مغزی کرده میگه زبونم خوب کار نمیکنه وصورتم هنوز بی حصه پاش راه افتاد و  دستس تا شانه بالا میره انگشتاش دو تا تکان میخره ولی خم راست نمیشند آیا امیدی هست نیاز به عکس داره تشکر
ببخشید از بندرعباس برایتون اس میدم

💠پاسخ تبسم:

دوست عزیز
با توانبخشی صحیح و مداوم اندامها تا حد زیادی بهبود خواهند یافت، بی حسی صورت با گذشت زمان بهتر خواهد د، سعی کند برای این مسئله از درمان دارویی پرهیز کنید.
 دکتر روزبه کاظمی
 


متن کامل

❓پرسش شما:

موضوع  تکلم
پرسش  سلام همسر من سال96 سکته مغزی کرده سمت راست فلج شد الان راه میره اما هنوز تکلم نداره باید ناامید بشیم دکتر میکه بخش تکلم از،بین رفته؟

💠پاسخ تبسم:

هموطن گرامی
در سکته مغزی همیشه بخشی از مغز آسیب خواهند دید،مثل منطقه حرکتی پا در بیمار شما،ولی بیمار شما هم اکنون توانایی راه رفتن را به درجاتی پیدا کرده است، در مورد تکلم نیز بر اساس نوع اختلال تکلم، اغلب میتوان به درجات مختلف پیشرفت داشت، ولی توانبخشی در مورد تکلم بسیار پیچیده تر و نیازمند تجربه و تجهیزات کافیست.
نا امید نباشید 
 در اولین زمان ممکن، برای یک جلسه ویزیت ، با پذیرش کلینیک تبسم هماهنگ نمایید. 
در پناه پروردگار 
دکتر روزبه کاظمی
 


متن کامل

❓پرسش شما:

سلام. من یه طرف پام مشکی شده یه طرف دیگش رنگ خودشه
این میشه خون مردگی باشه یا سکته و ...
ضربه نخورده

💠پاسخ تبسم:
با درود 
با اطلاعات موجود ، اظهار نظر ممکن نیست.
دکتر روزبه کاظمی
 


متن کامل

❓پرسش شما:

موضوع  حمله ناگهانی و بی حسی سمت راست بدن مادرم و قفل شدن فک و دهان
پرسش  ببخشید آقای دکتر این حمله ناگهانی تقریبا دو سه روز یکبار اتفاق میافته و معلوم نیست عارضه مغزی هست یا گرفتگی رگهای مغزی یا چیز دیگر. خواهش میکنم علت را بفرمایید

💠پاسخ تبسم:
دوست گرامی
با اطلاعات موجود در این حد اظهار نظر ممکن است:
این علائم برای  سکته های گذرا(TIA)و یا گرفتگی عروق ،  نادر و تا حد زیادی غیر معمول است .دو تشخیص با احتمال بالا مطرح است:
۱.حملات اضطراب(یا panic attack) بویژه در فردی که زمینه های اضطراب و یا استرس دارد.
۲.حملات تشنج(partial siezure)
هردو به راحتی قابل بررسی و تشخیص هستند، البته بررسی تصویربرداری مغز و عروق مربوطه نیز جهت احتیاط بیشتر، معقول خواهد بود.
ولی احتمال علائم باموردی که ذکر کردید، از نظر من بسیار کم است.
پیروز باشید
 دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:

باعرض سلام وخسته نباشی 
شرمنده اگرپدرمن نوبتی بخواهد جهت تحریک مغزی  ازنوع ساقه مغز چه وقت وکی میشه . راه گرفتن نوبت چطور ممکن است ؟ اگه هم نیاز به مدارک هست از ام ار ای و سی تی اسکن جهت بررسی بیشتر ارسال کنم

💠پاسخ تبسم:
تحریک ساقه مغز در بیماران سرپایی که دچار اختلال سطح هوشیاری شده اند در کلینیک تبسم قابل انجام تست، در صورت وجود کاهش سطح هوشیاری، تنها این کار در بیمارستان(در صورت در اختیار داشتن دستگاه) قابل انجام است.
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:

با عرض سلام وعرض ادب آقای دکتر ۲هفته پیش از همدان برای مریضی مادرم خدمت شما اومدم وفرمودین هر موقع پیام دادین بگین دکتر روانشناس هستین عکس ستی اسکن مادرمو دیدین مادرم  سه سال ونیم نه بلع دارن نه تکلم نه حرکت  وگاواژ میشن از طریق بینی.شما فرمودین بعد از عید بیارینش تهران شاید برایش کاری بتونیم انجام بدیم .ولی الان ترشحات غلیظ و چسبناک  دارن به علت قورت ندادن وخیلی اذیت میشن به طوریکه من مرتب پهلو شون می کنم تا ترشحاتو با کلینکس از دهنشون با دستم بیرون بیارم ولی باز هم ترشحات اذیتشون میکنه چون کامل این ترشحات بیرون نمیاد آقای دکتر خواهش می کنم به من چندتمرین مفید بلع بفرمایین شاید قورتشون قوی بشه ونگرانم این ترشحات در ریه بره ونفس خوب نمی تونن بکشن .و قرص جوشان رقیق کننده ترشح یک روز در میان بهشون میدیم لوله غذا خیلی اذیتشون می کنه.ممنونمیشم کمکم کنید مادرم از این لوله غذا راحت بشن. ودیگه اینکه اسپاسم هم دارن  ولی بلعشون خیلی اذیتشون می کنه من می تونم بعد از تمیز کردن بلع با قاشق چای خوری روزی چند دفعه آب  شای بدم شاید قورتشون قوی بشه و داخل ریه این آب نمیره ..با تشکر فراوان از شما

💠پاسخ تبسم:

دوست گرامی
درمانهای مربوط به بلع به چند تمرین ساده نیست، حضور شما در چند جلسه بلع درمانی ، در کنار بیمار ، جهت آموزش دیدن توسط بلع درمانگر ضروریست.
به  سایت مراجعه و نکات مهم درباره اختلال بلع را مطالعه کنید.
در پناه پروردگار
 دکتر روزبه کاظمی
 


متن کامل

❓پرسش شما:

با سلام 
پدر حدود ده روز پیش سکته کرده
و با گرفتن انژو سیتی مشخص شده رگ کاروتید سمت راست به طور کامل مسدود شده و نظر پزشکهای شهر ما این بود که نمیشه عمل کرد یا بالون زد میخاستم نظر شما هم بدونم و با وجود کم حس بودن سمت چپ بدن پدرم اما هوش و حواسشون خوبه فقط همش میگوید خسته ام و چشمانش رو به زور باز میکنم و کمکی به انجام تمرینات فیزیوتراپی نمیکنم  
ممنون میشم که مرا راهنمایی کنید متاسفانه با توجه به دوری راه اماکن امدن ما به تهران وجود ندارد
تشکر

💠پاسخ تبسم:

هموطن گرامی
در صورتیکه رگ ۱۰۰٪ گرفتگی داشته باشد، هیچ درمانی ضرورت ندارد و شاخه های جوانه زده از پیش از تنگی(عروق collateral)، تا حدی جریان خون را حفظ خواهند کرد ،درمانهای توانبخشی ،ابتدا در حداقل زمان در منزل و سپس در مرکز توانبخشی تحت مدیریت پزشک، ادامه دهید.
پیشرفت بیماران با درمان سریع و صحیح ، یک قانون است.نگران نباشید.
پاینده باشید 
دکتر روزبه کاظمی
 


متن کامل
صفحه 1 از 72ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها