پرسش کاربران و پاسخ تبسم
توجه! شما می توانید در این بخش پرسش ها و یا مشکلات خود را از طریق فرم ارسال پرسش در این صفحه با پزشکان کلینیک در میان بگذارید و پاسخ مناسب دریافت نمایید.

❓پرسش شما:

سلام :برادرم 54 ساله 48 روز میشود که سکته قلبی ومغزی نموده فعلا ضربان وقلب تنفس دارد یعنی اگر مانیتور قطع هم کنیم تا 6ساعت مشکل تنفسی ندارد هیچ حرکتی ندارد چشم هایش را باز نمیکنند فقط در حالت بیداری مردمک ها چشمش حرکت دارد البته قرار گفته پزشک 15 دقیقه به مغزش خون نرسیده لطفا نظرتان را مرقوم فرمایید

💠پاسخ تبسم:
دوست عزیز 
با اطلاعات موجود میتوان حدس زد که ساقه مغز آسیب کمتر ولی قشر مغز(نیمکره ها،) بطور گسترده تری دچار آسیب شده است،پیش اگهی چنین بیمارانی معمولا زیاد خوب نیست،سطح هوشیاری و درک و درجاتی از حرکت معمولا بهبود میابند ولی در حرکت قوی در اندامها،خلق،حافظه توجه و تمرکز قضاوت و برخی دیگر از جنبه های شناختی اغلب دچار نقائصی خواهد بود.
در حال حاضر در بیمارستان و پس از آن یک فیزیوتراپی مداوم نگهدارنده تا بهبود بیشتر وضعیت مغز جهت پیشگیری از عوارض آتی مقتضی است.
در پناه پروردگار
دکتر روزبه کاظمی
 


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام خسته نباشید
برادرم متولد ۱۳۴۶ هست و دوسال پیش سکته مغزی کرده.فشارش رفته بالا و خونریزی مغزی کرده و از مغزش خارج کردن
الان راه میره ولی بزور دساش یکم حرکت داره سمت چپ
برادرم راست دست هستند
تکلمش خوبه
آیا به کمک شما برادرم میتونه به جامعه برگروه و خوب شه
ممنون از شما و پرسنل زحمت کشتون
سپاس

💠پاسخ تبسم:
دوست گرامی
پاسخ به این پرسش تنها با معاینه بیمار و بررسی مدارک پزشکی او امکانپذیر خواهد بود.


متن کامل

❓پرسش شما:
باسلام مادر من( متولد سال ۱۳۴۲) سال ۹۲ دچار سکته مغزی شد قابل توحه که قبل از آن سکته مغزی کرده بود ولی تونسته بود سلامتیش رو بدست بیاره ولی این بار بعد از گذشت ۵ سال و چند ماه هنوز از ناتوانی بخش چپ بدن رنج می برد و بدون کمک دیگران قادر به بلند شدن نیست و برای راه رفتن نیاز به استفاده از واکر یا کمک کسی دارد شایان ذکر است دست و پای چپش برخی موقع ها سنگین میشه و دچار درد یشه قابل توجه که علی رغم فیزیوترابی بالای ۱۰۰ جلسه و چندین جلسه طب سوزنی ( ۵ جلسه ) وانجام ورزش و نرمش در خانه و مالیدن روغن هایی از جمله کنجد، شترمرغ و غیره هنوز این مشکل باقی هست ایشان شهرستان یاسوج ( منطقه سردسیر)زندگی میکردن که به تازگی به شهرستان ممسنی شهرنوراباد فارس( منطقه گرمسیری) نقل مکان داشته و دارویی که مصرف میکنه مربوط به فشارخون هست کمی قندش هم بالاست که با مصرف دارو و پرهیزات رعایت میکنن جناب اقای دکتر با شرحی که در بالا اشاره شد ایا در کلینبک شما راهی برای بهبود هرچند نسبی ایشان‌هست و ایا پیمودن مسافت طولانی و مسافرت برای ایشان مسکل ساز نیست این نکته رو خدمتتون عرض کنم که صحبت کردنشون خیلی بهتر شده و همچنین نسبت به روزای اولشون خیلی بهتر شدن ولی اینکه مدام برای انجام کارهاش متکی به دیگران هست براشون آزاردهنده است خواهشمند است راهنمایی فرمایند.

💠پاسخ تبسم:
هموطن عزیز
امکان بهبود منتفی نیست ولی جواب جامعتر پس از ارزیابی بالینی بیمار امکانپذیر خواهد بود،در صورت امکان برای یک جلسه معاینه بالینی با پذیرش کلینیک هماهنگ نمایید.
در پناه پروردگار
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام من پنج سال پیش سکته مغزی کرده ام و سمت راست بدنم فلج است ولی رگهای پای راستم یک گرفتگی شدید دارد و کمی که راه می روم رگهای پایم احساس گز گز می کنم

💠پاسخ تبسم:

هموطن عزیز
توضیح مختصر و مدارک پزشکی در دسترس نیست ولی با احتمال بالا گزگز پای شما مربوط به اعصاب کمری(مثل تنگی کانال نخاعی و یا مشکل سیاتیک ) است ،توصیه میکنم با مراجعه به پزشک با تجربه معایات کامل و ارزیابی های ضروری را انجام دهید.
در پناه پروردگار
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
 سلام اقای دکتر خسته نباشید وقتتون بخیر از اقوام پولش رو بردن تحت فشار عصبی سکته مغزی رو زد کردن ام ار ای انجام شده هیچ جا توده دیده نشده فقط اخر ام ار ای این چنین نوشته: در سینوس اسفنوئید چپ تصویر یک کانون هیپرسیگنال به دیامتر ۱۵×۳۰ م م در تصاویر t2w و هیپر سیگنال در t1w همراه با افزایش صخامت در سینوس های اتموییدال دو طرف و کدورت در سینوس ماگزیلر چپ قابل رویت که می تواند به نفع کدورت سینوس اسفنوئیدال بوده باشد.... اگه ممکنه به زبان ساده تر بهم بگین که مشکل اصلی چیه؟ایا خطرناکه ؟ اگه خطرناکه درمانش چیه؟ درمان داره؟ سپاس از توجهتون

💠پاسخ تبسم:
دوست گرامی
گزاش فوق بیشتر یه نفع وجود یک توده عفونی(کیست) با منشا سینوسهاست(مثلا عارضه یک سینوزیت مزمن)، پس از معاینه کامل، بهتر است بررسیهای دقیقتر انجام شود.
پیروز باشید
دکتر روزبه کاظمی
 


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام.پدر من فروردين پارسال دچار سكته مغزي وسيع در سمت چپ مغز شدن و طرف راست بدن و تكلمشون دچار مشكل شد كه دو ماه بعد بهبودي حاصل شد از ماه بهمن دچار سرگيجه چندين بار در روز ميشدن و بعد از سي تي اسكن و ام ار آي مشخص شد دوباره در ناحيه مجچه دچار سكته شدند و سونوگرافي نشون داد دچار انسداد ٥٠ تا ٧٠ درصدي عروق كاروتيد گردن هستن.بنظرتون چ راه درماني و بهبودي براي ايشون با توجه به اينكه ٧٦ سالشون هست بهتر است؟

💠پاسخ تبسم:
دوست عزیز
یا توجه به اطلاعات محدود ارائه شده توصیه به شرح زیر ارائه مشود:
۱.در صد دقیق گرفتگی ترجیحا توسط  آنژویگرافی باید تعیین گردد.
۲. در صورتیکه تنگی بالای ۷۰ درصد(در مورد بیمار شما حتی ۶۰٪) باشد باید به رکسهای مرسوم اقدام به باز نمودن انسداد کرد در غیر اینصورت بیمار در معرض حادثه های مجدد است.
توانبخشی مخچه در اولویت دوم خواهد بود.
پیروز باشید
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:

پدرمن 71سالشه و حدود یک سال و نیمه دچار سکته مغزی شده الان با روش طب سوزنی و جلسات فیزیوتراپی تا حدی حس دست و پاشم هم برگشته ولی هنوز هم نمیتونه بدون کمک روی مبل بشینه.و راه هم که نمیتونه بره میخواستم بدونم مشکل پدر من تو حیطه تخصص شما هست یا نه؟
در ضمن من از شهرستان بجنورد هستم

💠پاسخ تبسم:
هموطن گرامی
روند پیشرفت بیمار شما با توصیف ذکر شده به هیچ عنوان مطلوب نیست،طب سوزنی پایه درمانتان نبوده و باید توانبخشی کامل و جامعی را هرچه سریعتر شروع کنید.زمان مناسبی از دست رفته است،فرصت بیشتری را از دست ندهید.
در پناه پروردگار
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
موضوع:  بی حسی در سمت چپ
پرسش  با سلام و خسته نباشید پدر من 4 سال پیش سکته کرد و در اثر سکته سمت چپ بدنش بی حس شد از همان روز اول تا سه ماه اول هر روز فیزیوتراپی کردن تا تونستن با واکر و بعد با عصای چهارپایه خیلی اروم حرکت کند در سال قبل در حین حرکت به زمین خورد و لگنش شکست و دوباره نتوانست راه برود الان با عصا راه می رود ولی خیلی آروم تر و همش میگه انگار زیرپام یهو خالی میشه و بدنم سنگینه و سفت هست . با این شرایط آیا هنوز راه درمان وجود داره که بتونه خیلی بهتر راه بره و ترس از راه رفتن نداشته باشه . ممنون

💠پاسخ تبسم:
هموطن گرامی
علت خالی شدن پا باید بررسی شود(leg giving way)  با برنامه درماني  صحیح  فشرده و چند جانبه هنوز احتمال پیشرفت منتفی نیست.
پیروز باشید 
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
من عمل avmمغز انجام داده ام بعدازعمل بعلت اسیب به سمت راست مغزسمت چپ را نمی بینم لطفا کمک بکنید.

💠پاسخ تبسم:
دوست گرامی
اختلال میدان بینایی معمولا به تدریج و به درجات مختلف کاهش میابد و معمولا تا حدود یکسال ونیم هیچ درمانی صورت نمیگیرد،پس از این مدت با توجه به میزان نقص میدان،تصمیمات درمانی ( مانند عینکهای مخصوص ) گرفته خواهد شد.
در پناه پروردگار 
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام مادر من سال تحویل امسال سکته کرده تقریبا ۳ روز بعد از سکته مادرم رو بردیم بیمارستان زبونش سنگین شد ودستش هم سنگین شده آیا این علایم برطرف میشه


💠پاسخ تبسم:
هموطن گرامی
در صورتیکه علائمی خفیف بوجود آمده و تا کنون برطرف شده بیمار شما به احتمال بالا دچار TIA(سکته گذرا) شده،نکته مهم اینجاست کهTIAزنگ خطری برای وقوع یک سکته بزرگتر در آینده بویژه در یکسال اول است که باید درمانهای پیشگیرانه و اقدامات تشخیصی کامل برای آن صورت گیرد.
در پناه پروردگار
دکتر روزبه کاظمی
 


متن کامل
صفحه 1 از 61ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها