پرسش کاربران و پاسخ تبسم
توجه! شما می توانید در این بخش پرسش ها و یا مشکلات خود را از طریق فرم ارسال پرسش در این صفحه با پزشکان کلینیک در میان بگذارید و پاسخ مناسب دریافت نمایید.

❓پرسش شما:
شوهرم ۴۸ سالشونه پنج ماه پیش سکته مغزی کردن لختگی خون سرشون رو با عمل مقداری برداشتن پای چپ و دست چپ بی حرکت بود بعد یک ماه پاشون راه افتاده ولی هنوز لنگ میزنه ولی دستشون حرکت نداره چ درمانی باید انجام بدیم دستشون ب حرکت میافتن؟

💠پاسخ تبسم:
هموطن گرامی
اگر در شهر تهران ساکن نیستید،به نزدیکترین مرکز توانبخشی دارای پزشک مراجعه نمایید ،بهتر است برای بهبود وضعیت دست از کاردرمانی و در صورت امکان تحریک مغز(TMS)توامان بهره بگیرید،درمان دست را بصورت فشرده و پیگیرانه انجام دهید چون زمان مهمی گذشته است.در صورتیکه در تهران ساکن هستید میتوانید جهت ویزیت بیمار با پذیرش تبسم  هماهنگ نمایید.
در پناه پروردگار
دکتر روزبه کاظمی
 


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام جناب اقای دکتر کاظمی ،پدرم از بیماران شما بودن که در شهریور 94 سکته مخچه هموراژیک داشتن ،که متاسفانه دکتربعد از سه ماه مراجعه به دکترقلب ،برای ایشان اسپرین بعلاوه پلاویکس تجویز می شود ،ما دراون زمان نمی دانستیم رقیق کننده برای پدرم نباید تجویز شود ومتاسفانه دکتر صوفیانی در بیمارستان ساسان نیز به ما گوشزد نکردن،پدرم در بهمن مجدد سکته وسیع هموراژیک در سمت راست مغز می کنند که متاسفانه تواناییهای خود را از دست میدهند در مدت این یک وسال ونیم با فیزیوتراپی در منزل تا حدی تونستیم راه رفتن بسیار ارام در ایشان ایجاد کنیم .ولی چون ناحیه چشم وشروع حرکات اسیب دیده ،بینایی ایشان در محدوده چپ ضعیف است می خواستم ببینم راهکاری وجود دارد برای بهبود بینایی

💠پاسخ تبسم:
دوست گرامی
احتمالا میدان بینایی بیمار دچار مشکل شده(البته حدت بینایی نیز اغلب مختصری تغییر میکند)سنجش میزان نقص میدان بینایی(پری متری) قدم اول و در درجه دوم استفاده از عینکهایی با منشور های ویژه(prism glass) ممکن است بهترین راه حل باشد.
پیروز باشید
دکتر روزبه کاظمی
 


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام
خسته نباشید
بیمارمن نخاع گردنش پارگی داره اومدم خدمتتون گفتین فیلم بگیرین بفرسین بتون بگم کی بیارینش ازخرمشهرتماس میگیرم

💠پاسخ تبسم:
هموطن گرامی
پیش از تصمیم گیری به نظر میرسد درمان های اولیه باید توسط یک کار درمانگر  لازم به انجام است،که با تمرکز روی تقویت و پایدار تر کردن تنه و لگن صورت گیرد، که بهتر است حداقل چهار جلسه در هفته انجام شود البته از الکتروتراپی روزانه با دستگاههای خانگی (با آموزش یک فیزیوتراپیست) نیز بهره بگیرید.
پس از مدتی در مورد امکان استفاده از بریس بلند جهت ایستادن با کاردرمانگر خود مشورت نمایید،پس از دو ماه مجددا وضعیت بیمار را اطلاع دهید. مراحل اولیه درمان فعلا در محل زندگی شما امکانپذیر است
در پناه پروردگار
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
میخواستم بپرسم آیا بالا رفتن آنزیم های کبدی احتمال ابتلا به سکته مغزی رو هم میتونه افزایش بده؟

💠پاسخ تبسم:
دوست گرامی
در صورتیکه بالا رفتن آنزیمهای کبدی با اختلال عملکرد کبد نیز همراه باشد،به دلیل بروز مشکلات انعقادی امکان بروز عوارض مغزی(انسفالوپاتی کبدی) و بویژه خونریزی مغزی میتواند افزایش پیدا کند.
موفق باشید
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
با سلام.
من بدليل سكته مغزي پدرم در سال گذشته ،بدنبال راهكارهايي براي بهبود بهشيدن به پدرم تو ابنترنت مطالب شما رو پيدا كردم هنوز اقدامي جهت بهبودي نكردم بدليل اينكه من كانادا هستم و تا سه روز ديگه بليط دارم كه به مدت ٤ ماه بتونم به پدرم كمك كنم.من سوال هاي زيادي دارم كه مهمترين و اولين سوال من اينه كه از كجا و چطوري بهتر روش درمان شروع كنم؟
اگر شماره تلفني از خودتون به من بديد كه بتونم از اطلاعاتتون در طول اين مدت استفاده كنم بسیار ممنون ميشم.


💠پاسخ تبسم:
دوست عزیز
پس از رسیدن به ایران میتوانید در صورت امکان به همراه مدارک بیمار جهت مشاوره حضوری با پذیرش کلینیک هماهنگ کنید
موفق باشید
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام آقای دکتر. وقت بخیر دخترم ۲۶ماه پیش در سن ۹سالگی سکته مغزی کرده وطرف چپ بدنش تقریبا فلج شده  پس از دو ماه بستری در بیمارستان وعمل جراحی ترخیص واز همان روز هر روز فزیوترابی وسوزن درمانی بردیم حال یک کمی مشکل در راه رفتن دارد ولی دستش هنوز قادر به برداشت اجسام کوچک را ندارد ولی در فزیوترابی وزنه به اندازه ۵کیلو را می تواند بردارد و بالا پایین کند به نظر شما چند درصد بهبودی کامل مثل قبل را دارد ممنون
آقای دکتر همانطور در عکس مشاهده میشه طرف چپش هنوز مشکل داره در ضمن بعضی وقتها هم میگه چشم چپم نمی بینه
تنها یک دارو مصرف می کنه لوبل ۵۰۰ صبح وشب یک عدد

💠پاسخ تبسم:
هموطن گرامی
تصویرMRIو یا گزارش آنرا به همراه فیلم کوتاهی از حرکات شانه ارنج و انگشتان ارسال نمایید.
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام اقای دکتر پدر من پس از چندماه که سکته کردن دستو پاش از حالت فلجی در اومدن الان دستاش درد میکنه و ورم کرده دلیلشو خدایش بگین بینم چکار کنیم و برای چی اینجوری شد 

💠پاسخ تبسم:
دوست گرامی
اگر تنها یک دست دچار تورم شده و دردناک نیز میباشد،معمولا باید به مشکلات عروق دست ویا آسیب عصبی اندام توجه داشت،تورم هردودست (سالم و دست ضعیفتر) بویژه اگر در اندامهای تحتانی نیز وجود داشته باشد باید  قلب ،کلیه و برخی دیگر بیماریهای داخلی دیگر نیز  بررسی شوند.
درپناه پروردگار
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام آقای دکتر خسته نباشید مادر من نزدیک به سه ساله سکته کردند پیش خیلی دکترا بردیمش اما هیچ کاری نکردن مادرم الان دچار مشکل بلع شده دست و پای چپش کم قدرته ولی خودش راه میره زبونش لنگ شده نمیتونه درست حرف بزنه آیا امیدی به درمان یا کنترلش هست که بتونه درست حرف بزنه یا بلعش بهتر بشه؟؟؟
خواهش میکنم زود جواب بدین تا بیارمش پیشتون مچکرم 

💠پاسخ تبسم:
هموطن گرامی
مشکل بلع معمولا با درمان تا حد زیادی قابل بهبود است،وضعییت اندام تحتانی و راه رفتن بیمار نیازمند بررسی از نزدیک و برنامه ریزی درمانسیت،اگر مرکز توانبخشی در دسترس دارید،مراجعه نموده و راهنمایی بگیرید.
پیروز باشید
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
با سلام و وقت بخیر خدمت شما...من چند سوال در مورد مشکل پدرم از شما داشتم اگر ممکنه و مقدور هست لطفا پاسخ بدید
پدرم طی عارضه هیدروسفالی تحت عمل جراحی قرار گرفت و شنت مغزی اعمال شد بعد از مدت دوماه دوباره دوچار خونریزی مغزی شد و مورد جراحی قرار گرفت با گذشت یک ماه دوباره علائم قبلی پدیدار شد مثل بی اختیاری و بی حالی که مجدد در بیمارستان بستری شد و مدت ۱۰ روز بیهوش بود بعد از بهوش امدن لمس یک طرف بدن و کاهش سطح هوشیاری شد بعد از گذشت دوهفته فقط کمی صحبت میکرد و بعضی از اعضا خانواده را نمیشناخت و دکتر برایش یک لوله به صورت موقتی در نخاع گذاشت تا آب مغز به طور کامل تخلیه و کمک شنت باشد در حال حاضر سطح هوشیاری نرمال است اما هنوز هیچ حرکتی نمیتواند انجام دهد به جز حرکت کند دست و پا و لازم به ذکر است که دست راست و پای راست خیلی کندتر از چپ است با وجود انجام فیزیوتراپی 
قبلا از وقتی که برای مطلعه شرح حال پدرم میگذارید مچکرم
اگر ممکن است لطف کنید بگویید با انجام روش شما پدر من به زندگی عادی برمیگردد؟

💠پاسخ تبسم:
دوست عزیز
هنوز امکان پیشرفت برای بیمارتان منتفی نیست،ولی ابتدا باید شرایط بیمار بویژه فشار مغز و وضعیت عمومی به حالت پایداری برسند،اکیدا توصیه میکنم فیزیو تراپی روزانه جهت پیشگیری از تحلیل رفتن عضلات و عوارض آتی در بیمارستان پیگیری شوند،با توجه به درگیری سمت راست با احتمال بالا بیمار به درجاتی دچار اختلال تکلم(و حتی درک کلمات یا جملات) نیز میباشد،پس از ترخیص توانبخشی جامع و هدفمند در منزل یا در مرکز توانبخشی اولویت خواهد داشت.
در پناه پروردگار
دکتر روزبه کاظمی
 


متن کامل

❓پرسش شما:
موضوع: سکته ی مغزی دوباره، پیشگیری از سکته ی مغزی دیگر و نمایان شدن بیشتر عوارض سکته ی مغزی اول
 با سلام 38 سال دارم و کارشناسی ارشد روان شناسی هستم. نزدیک به پنج سال است که سکته ی مغزی کرده ام. آن هم در خواب. آن روز وقتی در محل کارم بودم فکر کنم نیمه ی راست بدنم بود که تقریباً فلج شده بود. تا چند روز بعد وسایل از دستم می افتادند. بعد از آن روز با پیاده روی های طولانی توانستم از آن نیمه ی بدنم هم مثل نیمه ی دیگر کار بکشم. از حافظه ام هم بیشتر استفاده کردم. MRI کردم. دکتر چشم پزشکم با دیدن تصاویر گفت که مشکل خاصی نداری و فقط کمی انحراف چشم داری که چیزی نیست. حدود یک سال قبل، افرادی که با آنها زندگی می کنم سروصداهای فراوان و وحشتناکی ایجاد می کردند که از خواب بلند شوم و همین طور خودم از چربی ها زیاد استفاده می کردم. شاید به همین دلایل بود که دچار سرگیجه های شدید شدم. در زمانی که دچار این سرگیجه ها می شدم، فکر می کردم زلزله آمده و خانه در حال آوار است. هیچ کس در خانه به من نمی گفت که برای خانه اتفاقی نیفتاده است و خودت دچار مشکلی. اوایل زمستان سال گذشته و در اواخر شب مقدار زیادی کیک خوردم و یاد یک رویداد ناخوشایند در دوره ی جوانیم افتادم و خوابیدم. صبح که از خواب بیدار شدم لب بالایی من کج شده بود و تا الان سرگیجه هایی به آن شدت ندارم. آیا این سرگیجه ها اعلام خطر برای سکته ی مغزی دوباره بود؟ و من دوباره سکته ی مغزی کرده ام؟ چه کارهایی باید انجام دهم تا سکته ی مغزی دیگری نکنم؟ همچنین چه کارهایی باید انجام دهم تا از نمایان شدن بیشتر عوارض سکته ی مغزی اول جلوگیری کنم؟ با تشکر فراوان از پاسخی که خواهید داد

💠پاسخ تبسم:
دوست عزیز
با اطلاعات داده شده،دو مشکل محتمل تر است(البته بهتر است توسط پزشک کاملا بررسی شوید و به این پاسخ اکتفا نکنید)
اول،حملات اضطراب(panic attacks)
است که میتواند حالتی شبیه سرگیجه ایجاد نماید،دوم،مشکل در گوش میانی است که در حرکات سر و بدن به طور کوتاهی ایجاد میشوند،روی تشخیص اول تکیه بیشتری دارم،با این وجود به پزشک مجربی مراجعه و بررسیهای تکمیلی را انجام دهید.
پیروز باشید
دکتر روزبه کاظمی
 


متن کامل
صفحه 10 از 58ابتدا   قبلی   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  بعدی   انتها