پرسش کاربران و پاسخ تبسم
توجه! شما می توانید در این بخش پرسش ها و یا مشکلات خود را از طریق فرم ارسال پرسش در این صفحه با پزشکان کلینیک در میان بگذارید و پاسخ مناسب دریافت نمایید.

❓پرسش شما:
با سلام . پدر من 65سالشه 48روزه که سکته مغزی کرده از نوع گرفتگی عروق گردن .سمت راست بدنش فلج شده که با فیز یو تراپی پاهاش خیلی بهتره والان با کمک میتونه راه بره. ولی دستش و تکلمش هنوز هیچ تغییری نکرده. میخواستم سوال کنم آیا انجام tms برای حرکت دستش میتونه مفید واقع بشه یا خیر؟

💠پاسخ تبسم:
دوست گرامی تی ام اس، میتواند روند درمان را تسریع کند، ولی باید به روش صحیح و همراه سایر درمانها ،با برنامه مشخصی صورت گیرد.هنوز زمان باقیست و میتوان در بیمار تغیرات خوبی ایجاد نمود.
پیروز باشید

دکتر روزبه کاظمی
 


متن کامل

❓پرسش شما:
با سلام 
مریض 46 ساله مرد که نزدیک 5 ماه قبل سکته مغزی کرده و سمت راست بدنش درگیر شده که با فیزیوتراپی در منزل و در کلنیک و تمرین درمانی فعلا میتواند راه برود اما مشکل داره چون مچ و انگشتان پاها هنوز دراختیار نیست و موقع راه رفتن کف پا کامل به زمین نمیچسبد و از داخل فاصله دارد همچنین دست از شانه حرکت بدست آورده و مقداری قادر به بستن انگشتان به سختی هست درخواست راهنمایی برای انجام روند درمانی و اصلاح حرکات پا و راه     افتادن دست درام لطفا ما را تجربیات توام با علم خود بهرمند فرمایید ضمنا از شهرستان هستیم .باتقدیم احترام 

💠پاسخ تبسم:
هموطن عزیز
با توجه به زمان سپری شده،درمان های توانبخشی باید با شدت بیشتر و رویکرد درمانی متفاوتی ادامه یابد،مشکل پای بیمارتان به دلیل اسپاسم است که قابل درمان است،ولی در مورد دست باید از زمان باقیمانده حداکثر استفاده را بکنید.
در پناه پروردگار
دکتر روزبه کاظمی
 


متن کامل

❓پرسش شما:
باسلام و خدا قوت...
دکتر جان مادرم ۵۳ ساله دارد که دچار بیماری فشار خون نیز می باشد که دچار سکته مغزی شدند و بعد از رساندن به بیمارستان ویک هفته بستری شدن از ناحیه مچ دست چپ بی حس میباشند که فی الحال فیزیوتراپی انجام میدهند ...در صورت امکان راهنمایی بفرمایید چه اقداماتی جهت بهبود  انجام دهیم و آیا ماساژ پماد ورژیم غذایی موثر است؟

💠پاسخ تبسم:
هموطن گرامی
در صورتیکه تنها مچ بیمار درگیر شده،پیش اگهی بهبود بسیار خوب است،کاردرمانی دست ،پنج جلسه در هفته، نیاز اصلی بیمارشماست،ماساژ صحیح هم تا حدی کمک کننده است.نگران نباشید.
دکتر روزبه کاظمی
 


متن کامل

❓پرسش شما:
با سلام و احترام
با توجه به اینکه من می بایست پدرم را جهت درمان سکته مغزی حادش از شهرستان به تهران و کلینیک شما بیاورم، لطف می کنید دوره درمان و هزینه های تقریبی آنها را اعلام فرمایید؟
باتشکر

💠پاسخ تبسم:
با سلام
هزینه های مرکز تبسم بر اساس تعرفه دولتیست و هزینه قابل توجهی نخواهد بود.
دکتر روزبه کاظمی
 


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام خسته نباشین.پدرمن ۴ماه سکته مغزی کرده سمت چب بدنش لمسه ۴۰جلسه فیزیوتراپی رفتن یکم بهترشده اماپاشونمیتونه جمع کنه راهم نمیتونه  خوب بره باکمک عصامیتونه دست چپشم اصلا تکون نمیخوره میشه شماکمکمون کنین ماچیکارکنیم پدرمون خوب شه دستش تکون بخوره پدرمن۵۴سالشه.توروخداجواب بدین 

💠پاسخ تبسم:
هموطن گرامی
بدون معاینه کامل یا داشتن اطلاعات پزشکی بیمار، امکان اظهار نظر دقیق وجود ندارد ولی به نظر میرسد بیمار روند بهبود قابل قبولی نداشته،زمان را از دست ندهید.در شهر خود و یا در صورت امکان در کلینیک تبسم مشاوره ای(با یا بدون بیمار ) انجام دهید.
موفق باشید
دکتر روزبه کاظمی
 


متن کامل

❓پرسش شما:
موضوع  سکته در مخچه(سندرم والنبرگ)
پرسش  با سلام‌پدر من حدود ۸‌ماه که سکته مغزی کرده اند در ناحیه ساقه مغز و مخچه با وجود توانایی در حرکت اندام ها قادر به ایستادن و حرکت نیستند ایا امکان درمان وجود دارد؟؟ چه کارهایی برای ایشان مفید است؟؟ با تشکر

💠پاسخ تبسم:
دوست ،گرامی
در صورت انجام توانبخشی هدفمند و چند تخصصی ،امکان پیشرفت بیمارتان وجود دارد ، برای توجیه جامعتر با پزشک مسئول در نزدیکترین مرکز توانبخشی مشاوره و درمان صحیح را شروع کنید.این بیماران با درمان توانبخشی اغلب پیشرفتهای قابل توجهی خواهند داشت.
پیروز باشید
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام خدمت جناب دکتر کاظمی   پدری دارم 83 سال  سن دارد 21آ ذر96 دچار سکته مغزی شده طرف راست دچارخونریزی شده سمت چپ فلج شده در حال حاضر بدون اکسیژن هم مشکلی ندارد وضع عمومی خوب است ضریب هوشی هم خوب است ولی حرکتهای سمت چپ خوب نیست نمیتوانند بنشیند ولی وقتی حواسش نیست می نشیند لطفا راهنمایی نمائید برای به حرکت در آ وردن سمت چپ            
باتشکر فراوان از سرور ارجمند جناب دکتر کاظمی

💠پاسخ تبسم:
هموطن عزیز
وضعیت موجود پدرتان،قابل قبول نیست،بررسی مشکلات بیمار و برنامه درمانی صحیح تنها راهکاریست که هنوز هم میتواند موثر باشد،ضمنا بیمار شما احتمالا دچار عارضه غفلت یکطرفه(Hemineglect) میباشد که یکی از علل پیشرفت ناکافی بیمارتان است.
در پناه پروردگار
دکتر روزبه کاظمی
 


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام خدمت شما.ببخشید میخواستم بدونم این که میگن بالای پنجاه سال قرص اسپرین خورده بشه هر روز یدونه چقدر صحت داره؟ و برای کسایی که زخم معده هم دارند نحوه خوردن اسپرین چگونه باید باشه؟ممنونم

💠پاسخ تبسم:

هموطن گرامی
در مورد این مسئله هنوز برای افراد سالم اتفاق نظر قطعی وجود ندارد ولی به طور کلی به نظر میرسد منافع آن قابل توجه است(در صورت عدم وجود منعی برای مصرف) در التهابات خفیف معده مصرف همزمان با ضداسیدها توصیه میشود و در زخمهای جدی از دسته داروهای مشابه با عوارض معدوی کمتر استفاده میشود.
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
موضوع  اختلال تکلم در بیمار سکته مغزی
پرسش  تکلم در بیمار سکته مغزی چه زمانی بر می گردد؟

💠پاسخ تبسم:
دوست گرامی
این مسئله به نوع اختلال و شدت آن بستگی دارد و تنها با معاینه بالینی قابل قضاوت خواهد بود.
دکتر روزبه کاظمی
 


متن کامل

❓پرسش شما:

سلام وقت بخیر
ببخشیدبرای گرفتگی عروق کاروتیدی آیا درمانی هست؟
یه متخصص خوب میخام توکرج اگه آدرس دارین بیزحمت بدین

💠پاسخ تبسم:

دوست گرامی
روش درمان گرفتگی عروق گردن،بویژه به درصد گرفتگی و محل آن بستگی دارد،قدم اول تعیین درصد و محل درگیریست. پس از آن میتوان در مورد روش درمان توصیه جامعتری نمود.
پیروز باشید
دکتر روزبه کاظمی
 


متن کامل
صفحه 10 از 61ابتدا   قبلی   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  بعدی   انتها