پرسش کاربران و پاسخ تبسم
توجه! شما می توانید در این بخش پرسش ها و یا مشکلات خود را از طریق فرم ارسال پرسش در این صفحه با پزشکان کلینیک در میان بگذارید و پاسخ مناسب دریافت نمایید.

❓پرسش شما:
سلام وخسته نباشید خدمت شما من حدود سه ساله سکته مغزی کردم و گفتار درمانی نرفتم الان بعد سه سال بخوام برم تاثیری داره یا نه

💠پاسخ تبسم:
دوست گرامی
جواب سوال شما به نوع و شدت اختلال گفتارتان بستگی دارد، ولی بطور کلی در بسیاری از موارد با درمان صحیح میتوان حتی پس از گذشت چنین زمانی،پیشرفتهایی ایجاد نمود.
پیروز باشید
دکتر روزبه کاظمی
 


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام آقای دکتر کاظمی 
من یک ماهه پیش بهتون پیام دادم در رابطه با پدرم که خونریزی مغزی کرده بودن تراک داشتن. گفتین اگر تا ماهه ششم پیشرفت قابل توجهی مشاهده نشد مجددا مشاوره کنید. خواستم بگم که قدرت بلع پدرم خوب شد و تراک رو برداشتن الان آب که میخورن دیگه سرفه نمیکنن خیلی بهترشدن. ازتهه گلوشون یه صداهایی در میارن ولی دست و پاش هنوز بی جوونه بهتر شده ولی نه چندان هنوز نمیتونه بشینه خودشو بگیره خواستم بدونم قرصی سوزنی چیزی نیست که تهیه کنیم برا پدرم بهتر بشن؟ الان کاردرمانی و گفتاردرمانی و فیزیوتراپی انجام میدن کار دیگه ای هم هست که براشون انجام بدیم دستو پاشون بهتر بشه؟ ممنون میشم اگه جوابمو بدین باتشکر

💠پاسخ تبسم:
دوست گرامی
برای بهبود وضعیت فیزیکی بیمار و افزایش توان حرکتی،دارویی که تاثیر قابل توجهی داشته باشد وجود ندارد،بهبود نقائص بیمار،تنها با پیگیری توانبخشی "صحیح و هدفمند" میسر است،بنابراین با رعایت یک رژیم غذایی مناسب ،تنها به توانبخشی بپردازید،بیمار شما باید قاعدتا با توانبخشی مناسب روند بهبودی سریعتری طی کند.
پیروز باشید
دکتر روزبه کاظمی
 


متن کامل

❓پرسش شما:
موضوع  سکته مغزی وسیع
پرسش  سلام اولا خدا به شما سلامتی بده که با حوصله به سوالات پاسخ میدهید همسر من هیات علمی دانشگاه اس که مدت 6 ماهه دچار سکته وسیع مغزی شده دکترش میگفت تو دنیا امثال این بیماران را جراحی نمیکنن چون امید کمی وجود داره حالا اون زنده است ولی طرف راستش لمس و تکلم نداره ایا خواندن و نوشتن به یادش میاد کتابهاش رو باحسرت بغل میکنه و گریه میکنه اگه می تونست بنویسه و بخونه خیلی خوب می شد

💠پاسخ تبسم:
دوست عزیز
توصیه اکید من اینست که توانبخشی جدی و صحیح را در بخشهای مختلف(بویژه گفتار) بدون تردید انجام دهید،بیماران با هر میزان از آسیب مغزی به درجات مختلف قابل درمانند ولی زمان مهمی را پشت سر گذاشته اید ،پس زمان پیش رو را باید غنیمت شمرده و بصورت فشرده،درمان را انجام دهید.
پیروز باشید
دکتر روزبه کاظمی
 


متن کامل

❓پرسش شما:

موضوع  سکته مغزی پلاکت خون TTP
پرسش  مادرم ۴۶سالشه سکته مغزی میکنه آمپول rtpaمیزنن بعد چند روز پلاکت خونش بشدت افت کرد الان دارن پلاسما فررز میزارن براش کی خوب میشه تی تی پی درمان داره چقدر طول میکشه؟

💠پاسخ تبسم:
دوست عزیز
بیماریTTP معمولا سبب بروز لخته در عروق(مانند مغز) و ضمنا درگیری کلیوی میگردد،این بیمای اگرچه اغلب قابل درمان است ولی نیازمند مراقبت و توجهات جدیست تا تحت کنترل در بیاید،مطمئنا همکاران توجهات کافی را خواهند داشت.
پلاسمافرز با یا بدون تجویز کورتون درمان اصلی بیماریست.
در پناه پروردگار
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
با سلام  و قبولی طاعات   دکتر جان خدمتتون عارضم که پدر من ۶۷ ساله هستند ودر برج ۸ سال گذشته سکته مغزی کردند   سمت چپ لمس میباشد در اوایل بلع نداشتند که با دستور پزشک معالج پیک  معده گذاشتیم    سند هم دارن  با مدارک همون اوایل خدمتتون رسیدم وکار در مانی در منزل رو شروع کردیم  البته با نظر شما دکتر جان سمت چپ اصلا فرقی نکرده با توجه به اینکه کار درمانی یک روز درمیان   انجام میشد مگر زمانی که ایشون در بیمارستان بودند   کمی بلع برگشته طوری که غذای نیمه میکس شده رو قورت میدن ولی به ندرت چیزی می جون   هوشیاری دارن پیرامون محیط ولی اصلا حرف نمی زنن   یعنی تا صداش کنیم واکنش با سر نشون میدن یا اگر کسی بیاد صداش کنن دست میده والا در غیر این صورت فقط نگاه میکنن  البته اینها شرح حال ایشون بود   سوال من اینه که با این همه کار درمانی که توسط کاردرمان( ورزش میدادن ) چرا هیچ تاثیری نداره   آیا لازم باز خدمت شما برسیم  تا نحوه درمان رو برسی کنید یا همین ورزشها کافیه

💠پاسخ تبسم:
دوست گرامی
در صورت امکان برای بررسی مجدد بیمار،با پذیرش مرکز تماس بگیرید.
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
مادر همسرم در بیمارستان بستری است ومشکل عدم تعادل یون های سدیم وپتاسیم دارد در طول یک روز از ساعت ۲تا ۵بعدازظهر ۳بار حملات مشاه سکته مغزی برایش رخ داد که با سرعتعمل کادر سی سی یو به حال عادی برگشت و تیم پزشکی فقط به تاکید بر مشک سدیم پتاسیم دارند یکی از این حملات در هنگام اکو قلب حتی اتفاق افتادایا اختلال در سدیم وپتاسیم میتواند موجب بروز سکته مغزی شود ؟این مشکلات بعداز ۵روز بستری وتحتنظر بودن چکاپ کامل بوجود امد

💠پاسخ تبسم:
دوست گرامی
اختلال در پتاسیم ،بویژه،ندرتا بر سیستم اعصاب تاثیر دارد و بیشتر عوارض قلبی ایجاد مینماید ولی اختلال در سدیم اگرچه به طور شایع علائم و عوارض مغزی ایجاد مینماید ولی عامل شایعی برای بروز سکته مغزی نیست،احتمال دارد اختلال عملکرد و یا ریتم قلب در اثر اختلال این الکترولیتها،سبب لخته سازی در قلب و سپس بروز سکته مغزی آمبولیک شده باشند.
در پناه پروردگار
دکتر روزبه کاظمی
 


متن کامل

❓پرسش شما:
من میخواستم ضمن تشکر از وقتی که میزارید و پاسخ میدید بدونم آیا کسی که سکته مغزی و خونریزی مغزی کرده و الان مرخص شده و هوشیاری خوب و کامل و اطرافیان و میشناسه ادرار و مدفوع تحت کنترل خودش مرد 48ساله سابقه بیماری فشار خون داشته با این تفاسیر نیمه چپ بدنش فلج شده و هر روز فیزیوتراپی میشه آیا امید به بهبودی هست که بتونه راه بره و اینکه مخدر شیشه برایش چقدر مضر است و احساسات اینگونه افراد نسبت به عشق و رابطه جنسی چگونه است آیا می‌توانند رابطه داشته باشند و قدرت تصمیم گیری و استقلال دارن ؟ و آیا درک مسایل و مشکلات و دارن و میشه باهاشون صحبت های مهم کرد و عصبانی شدن برایشان مضر است

💠پاسخ تبسم:
هموطن گرامی
در صورت قرار گرفتن تحت درمانهای صحیح و فشرده توانبخشی امکان بهبود در اندامها همیشه وجود دارد،مواد محرک مثل شیشه بسیار خطرناکتر از مواد مخدر مثل تریاک هستند،استرس زیاد بویژه در مراحل ابتدایی بیماری میتواند سبب حوادث عروقی مجدد شود.
موفق باشید
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام بیمار ۶۸ ساله ۶ ماهه پیش برای بار دوم دچار سکته مغزی شده ، طرف چپ کاملا از کار  افتاده و پای راستش که سالم بود هم دیگه کامل زمین نمیزاره ، با توجه به فیزیوتراپی و گفتار درمانی از روزهایه اول سکته هیچ بهبودی حاصل نشده هیچ که بدتر هم شده ، ایا با این شرایطه حاد امیدی به بهبودی وجود  داره ؟

💠پاسخ تبسم:
دوست عزیز
قطعا اشکالی در درمان و یا تشخیص مشکلات توانبخشی بیمارتان وجود دارد،روند بیماری گفته شده طبیعی نیست،در صورت تشخیص و درمان صحیح، امکان بهبودی هنوز منتفی نیست ولی نباید بیش از این زمان را از دست داد.
پیروز باشید
دکتر روزبه کاظمی
 


متن کامل

❓پرسش شما:
  فردی که دچار سکته مغزی شده و خونریزی مغزی دارد اگر ازشهری به شهر دیگر تقریبا 7 ساعت با ماشین انتقال داده شود خطرناک است ؟ چون خونریزی داشته بعضی از دکترها میگن جا به جایی به سطح هوشیاری آسیب می زنه و سطح هوشیاری رو کاهش میده

💠پاسخ تبسم:
دوست گرامی
این مسئله به شرایط دقیق بالینی بیمار و سطح هوشیاری او بستگی دارد ولی بطور کلی در صورتیکه بیمار سطح هوشیاری پایینی دارد و نیازی به عمل جراحی ویژه ای دور از محل سکونت خود ندارد،بهتر است بیمار در ای سی یو شهر خودتان تحت مراقبت بماند.
در پناه پروردگار
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام ،آقای دکترپدرم 61سالشونه سه سال پیش بافوت شوهرخواهرم سکته مغزی خفیف کردن ازاون سال هرسال زمان سالگردفوت شوهرخواهرم ایشون بازسکته کردن وهرباربیمارستان بستری شدن وتحت درمان قرارگرفتند،فقط یه مقداربی حسی دردست وپای سمت راست داشتندتایک هفته پیش که متاسفانه بعدازنمازصبح فشارشون روی بیست میره وسکته باخونریزی وسیع کردند،الان یک هفته است که دربخش ICUهستن دکترشون گفتن خونریزی قطع شده هوشیاریش خوبه،اماتکلم ندارن،سمت راست کلابی حس،بلع ندارن وتغذیه ازراه گاواز قراربودامروزبیارنشون توبخش امابهمون گفتن فشارشون نوسان داره،عفونت ادراری دارن واختلال الکترولیتی پیش اومده اقای دکترخواهش میکنم ماروراهنمایی کنید،میتونیدبه ماامیدبدین که ایشون بهبودپیدامیکنند،؟ان شاءالله اگه مرخص شدن ازکی خدمت شمابرسیم؟بلع وتکلمش خوب میشه؟
ازتون خواهش میکنم جوابموبدین،بابای من بهترین ودلسوزترین پدردنیاست
آقای دکترکاش بگین بابام که مرخص شدبهترین زمان برای اینکه بیاریمش کلینیک شماکی هست؟چقدربگذره؟

💠پاسخ تبسم:
دوست عزیز
در صورتیکه مراقبت کافی انجام شود و عفونت و سایر مشکلات داخلی تحت کنترل باشند،پس از ترخیص جهت بهبود بلع ،تکلم و سایر نقائص میتوانید ،جهت مشاوره با یا بدون بیمار با پذیرش تبسم هماهنگ نمایید.نگران نباشید،
با درمان صحیح و سریع امکان بهبود وجود دارد.
پیروز باشید
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل
صفحه 10 از 59ابتدا   قبلی   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  بعدی   انتها