پرسش کاربران و پاسخ تبسم
توجه! شما می توانید در این بخش پرسش ها و یا مشکلات خود را از طریق فرم ارسال پرسش در این صفحه با پزشکان کلینیک در میان بگذارید و پاسخ مناسب دریافت نمایید.
❓پرسش شما:
سلام مادرم ۷۲ سالشه تقریبا ۲۰ روز پیش دچار سکته مغزی شدن که باعث حفظ عدم تعادل و اختلال در گفتارشون شده اوایل بهتر صحبت میکردن و با کمک راه میرفتن ولی الان بدتر شدن علتش چیه؟ در ضمن هنوز توانبخشی شروع نکردیم

🗯پاسخ تبسم:
با درود در صورتیکه در تهران هستید،هرچه سریعتر به کلینیک مراجعه کنید،دز غیر اینصورت حتما با یک پزشک توانبخشی (یا داخلی-مغز و اعصاب)مشورت کنید.
موفق باشید
دکتر روزبه کاظمی

متن کامل
❓پرسش شما:

سلام
خسته نباشید و تشکر بابت کانال بسیار مفیدتون؛ پدرم 64ساله 14ماه قبل درحالی که متوجه شدیم دارن سکته میکنن با پای خودشون رسوندیم بیمارستان که متاسفانه بدلیل کوتاهی پزشکان 4ساعت بعد دکتر اومد بالاسرش و پدر با تب و تشنج شدید  رفتن تو کما به مدت 4 ماه و نوع سکته شون ساقه مغز و با مراجعه به کلینیک شما که فرمودین مبتلا به سندرم locke-in شدن و در زاهدان امکانات درمانی بسیار ضعیف برای بیماری پدرم است و اصلا اسم بیماری پدر برای فیزیوتراپ ها و پزشکان ناشناخته ست.
میخواستم از خدمتتون سوال کنم:
پدرم در ابتدا 5ماه چشم چپ شون بسته بود ولی الان تمایلشون بیشتر به نگاه کردن به سمت چپه و سرشون رو فقط به سمت چپ میچرخونن و بهتر توجه میکنن وقتی کنار سمت چپ شون صحبت کنیم و ری اکشنی به سمت راست نشون نمیدن علتش چیه؟
فیزیوتراپی مرتب میگیرن و گفتار درمان هم مدتی یک دانشجوی بی تجربه میامدن که فقط قاشقی رو با طعم آبمیوه های یخ زده میدادن که پدر آسپیره میشدن و هربار بدون توجه فقط همین کارو تکرار میکردن که ما عذر ایشون را خواستیم. اما 6ماه میشه که پدرم زبان شون رو حرکت میدن و وقتی صحبت میکنیم لباشون رو تکون میدن انگار که چواب میدن ولی برای ما نامفهومه، آیا ایشان صحبت میکنن یا این حرکات لب و زبان غیر ارادی ست؟!
خواهش میکنم در زمینه بهبود و توانبخشی پدر مارو راهنمایی کنید. چون ما قصد داشتیم برای درمان به کلینیک شما مراجعه کنیم ولی فرمودین که درمان خاصی ندارن و بهتره در همین زاهدان فیزیوتراپی و گفتاردرمانی مرتب بشن و مایعات بدنشون تامین بشه.
*پدر تراکستومی و PEG دارن و با قاشق کوچیک که سعی کردم کمی سوپ از دهانشون بدم از داخل تراک با سرفه به بیرون پرتاب کردن که با نرمال سالین شستشو و ساکشن کردم. همچنین زخم بستر هم ندارن.
به تازگی متوجه شدیم دست سمت راست از شونه کمی جدا شده که فیزیوتراپشون گفتن دچار نیمه در رفتگی شده و پزشک بیهوشی معالج پدر اجازه عمل ندادن و گفتند که ریسک پذیره فقط سعی کنید دست رو حرکت ندین تا کم کم جابیفته!!! نظر شما چیه؟
بسیار ممنون و سپاسگذار از الطاف شما

🗯پاسخ تبسم:
دوست عزیز پدر شما سطح هوشیاری بهتر ی نسبت به گزارش قبل دارند،سعی کنید تغذیه و مراقبت بهتری داشته باشید،چون امکان بهبود سطح شناخت نامحتمل نیست،توجه زیاد به سمت چپ میتواند به دلیل عارضه غفلت یکطرفه،( Hemi neglect )باشد که درمانهایی دارد ولی اولویت بیمار شما بهبود بلع و فیزیوتراپی نگهدارنده است.
پیروز باشید.
دکتر روزبه کاظمی
متن کامل
❓پرسش شما:
مامانم یکسال و نیم پیش سکته مغزی کرده.خوب بود.تا اینکه از روی مبل افتاد و آی سی یو بستری شد و الان همه عضله هاش ضعیف شده و قادر به نشستن نیست و دچار بی اختیاری مدفوع شده.چیکار باید بکنیم؟قابل درمان هست؟البته فیزیوتراپیش از هفته بعد شروع میشه.

🗯پاسخ تبسم:
بله،با درمان صحیح توانبخشی ،احتمال بهبود بیمار شما وجود دارد،پیش از درمان بررسی دقیق بالینی لازم است.
پیروز باشید
دکتر روزبه کاظمی
متن کامل
❓پرسش شما:
با سلام وتشکر از سایت پر محتوایتان من (40ساله )حدود 18ماه پیش در محل کارم دچار سردرد شدید وتاری دید گردیدم وپس از مراجعه به بیمارستان وMRIدکتر تشخیص سکته مغزی کرد و بستری شده وبرآیم آنژیوگرافی مغزی انجام دادند واز آن زمان تا کنون پلاویکس و اسویکس وپراپرانول 20و ویتامین ب1 300مصرف می کنم وبا وجود این درد قسمتهای چپ بدنم بخصوص سرم امانم را بریده است وبطوری که نمی توانم مطالعه ویا کار با کامپیوتر انجام دهم واز همه جالبتر دوش گرفتن ویا عرق کردن در اثر فعالیت فیزیکی وصحبت کردن حالم را بر هم می زند اگر صلاح می دانید به کلنیک شما مراجعه کنم ویا دارو ودرمان خاصی اگر توصیه می فرمایید استفاده کنم .

🗯پاسخ تبسم:
دوست گرامی
به نظر میرسد شما در بخش حسی مغز(مثل تالاموس)دچار آسیب شده و نتیجتا دچا درد تالاموسی(Thalamic pain)که درمان آن مشکل ولی ناممکن نیست،معاینه شما به همراه مدارک پزشکی مفید خواهد بود.
موفق باشید
دکتر روزبه کاظمی
متن کامل
❓پرسش شما:
مادرمون7 سال پیش سکته مغزی کرده بعد از فیزیوتراپی راه افتاد ولی به علت زمین خوردن ران پا شکست بعد از عمل و خوب شدن پای چپ با دست چپ بی حس میباشد پا قدرت خوبی داره ولی انگشتان پا بی حس میباشد ایا با ماساژ و کار درمانی در منزل4 بهبود پیدا میکنن باعصا وکمک رو میرن امیدی هست.مچکرم

🗯پاسخ تبسم:
دوست عزیز
اگر دست و پای چپ دچار اختلال حس شده ان دو اقدام لازم است:
۱.انجام نوار عصب (EMG/NCV)توسط پزشک طب فیزیکی مجرب
۲.انجام MRI گردن و مغز
با این دو اقدام  تشخیص مشخص و سپس در مورد روش درمانی تصمیم گرفته خواهد شد (اگر منظوتان از بیحسی ،ضعف نبوده باشد)
دکتر روزبه کاظمی
متن کامل
❓پرسش شما:
سلام. من مشکل کم کاری تیروئید داشتم بعد رعایت کردم آزمایش دادم نرمال شده بود دکتر گفت بازم باید قرصش رو بخورید من باز خوردم الان ازمایش دادم میبینم که پرکار شده نمیدونم چیکار کنم
🗯پاسخ تبسم:
دوست گرامی
با توجه به مقادیر هورمونهای تیرویید،باید قرص شما  مجددا تنظیم شود،نگران نباشید ،این به معنای پرکاری دائمی نیست.
از یک متخصص غدد جهت بررسی وقت بگیرید،میتوانید جهت ویزیت متخصص غدد تبسم نیز با پذیرش هماهنگ کنید.
موفق باشید
دکتر روزبه کاظمی
متن کامل
❓پرسش شما:
سلام خسته نباشید ببخشید مادر من ۵۳ ساله هستن و ۲۶ دی سکته خفیف مغزی داشتن و بعد از دو روز مرخص شدن ولی از اون روز کاملا بی اشتها شدن و داروهاشونم به اجبار میخورن میخواستم بدونم باید چیکار کنم؟

🗯پاسخ تبسم:
دوست گرامی
علل مختلفی مطرح است،از التهاب معده در اثر بیماری وداروهای تحریک کننده تا اضطراب یا اختلالات بلع خفیف،بهتر است بیمار توسط پزشک بررسی شود.
موفق باشید
دکتر روزبه کاظمی
متن کامل
❓پرسش شما:
سلام عصرتون بخير بنده ٣٢ ساله هستم ٢٩ اذر باشكستگي نازك ني ومچ راست جراحي شدم و يك سوم پليت به همراه٧ پيچ در پاي راستم دارم ٢٣ دي ماه گچم بازشد و پس از گرفتن عكس از پا پزشك بنده فرمودند جوش خورده و همه چيز خوب فقط احتياجي به فيزيوتراپي نيست يك ماه و نيم ديگه بايد به راحتي راه برم بنده يه نوزاد هشت ماه دارم كل زندگيم مختل شده نميتونم باعصا راه برم به راحتي . فقط با واكر هستم با توجه به صحبت پزشكم و مشكلاتي كه دارم ايا راهي براي اينكه من راه بيفتم مثل گذشته بدون عصا هست يا خير بدون فيزيوتراپي آيا مركز شما به من هم مي تونه كمك كنه يا مخصوص بيماران سكته مغزي است من و ببخشيد زياد وقتتون گرفتم اگه راهي هست به من كمك كنيد ممنونم

🗯پاسخ تبسم:
با درود
شکستگی نازک نی(fibula)خوشبختانه اختلال جدی در راه رفتن ایجاد نمیکند،این استخوان وزن زیادی را تحمل نکرده و به همین دلیل وزن اندازی روی پایتان را یک عصا و مختصری احتیاط ،حتی بدون فیزیو تراپی میتوانید شروع کنید،البته اگر اطلاعات داده شده کامل باشد.
موفق باشید.
دکتر روزبه کاظمی
متن کامل
❓پرسش شما:
سلام و عرض ادب پدر اینجاب 64 سال سن دارند سکته کردن مشکل بلع دارن ساکن اصفهان هستیم خواستم مرکزی در اصفهان معرفی کنید برای برطرف کردن مشکل بلع
آیا  اصفهان شعبه ندارید؟ (با تشکر)

🗯پاسخ تبسم:
دوست عزیز
مرکز خاصی را مد نظر ندارم،ولی یک گفتار درمانگر باتجربه ممکن است کمک کننده باشد،توجه داشته باشید که اختلال بلع بسیار حیاتیست وباید هرچه سریعتر درمان شود.
تبسم با لوگو و علامت ثبت شده کشوری در هیچ نقطه دیگری جز آدرس ثبت شده در سایت و نقشه بین المللی گوگل شعبه ای ندارد.
موفق باشید
دکتر روزبه کاظمی
متن کامل
❓پرسش شما:
سلام و عرض خسته نباشید. ابوی بنده 80 ساله با درد دیسک کمر و تنگی کانال ،آیا از خدمات طب فیزیکی برای درمان یا بهبود ایشان بهره برد؟ اخیرا پای ایشان گاهی ول می کنه. ممنون . عکس کمر پدرم به پیوست ارائه می گردد. چون خوزستان هستم اول ضروری است اطمینان پیدا کنم روشهای طب فیزیکی جوابگوی شرایط پدرم هستند. برای عمل جراحی هم ترس داریم .
🗯پاسخ تبسم:
دوست گرامی
تنها در صورتیکه علائم فشار بر نخاع شدید بوده و سبب عوارض حسی یا حرکتی پیشرونده و غیر قابل بهبود با روشهای درمانی دیگر شود،جراحی توصیه میشود که با توجه به سن بیمار  شما شاید گزینه خطرناکی باشد،در شهر شما هم میتوان از خدمات طب فیزیکی و توانبخشی بهره برد.
موفق باشید
دکتر روزبه کاظمی
متن کامل
صفحه 55 از 61ابتدا   قبلی   50  51  52  53  54  [55]  56  57  58  59  بعدی   انتها