پرسش کاربران و پاسخ تبسم
توجه! شما می توانید در این بخش پرسش ها و یا مشکلات خود را از طریق فرم ارسال پرسش در این صفحه با پزشکان کلینیک در میان بگذارید و پاسخ مناسب دریافت نمایید.
پرسش کاربر:
تقریبا سه ماه پیش مامانم بخاطر سکته کوچک بعدشم آمبولی ریه بستری بود. پزشکش برای درمان مادرمان وارفارین تجویز کرده هر هفته هم میاد آزمایش. میخواستم بپرسم تا کی اینجوری میمونه ؟ یعنی برای همیشه باید اینجوری برای آزمایش بره؟

پاسخ تبسم؟
دوست گرامی
چون سکته مغزی(و در بستر ماندن متعاقب)علت احتمالی لخته بیمار شماست،در صورت شروع حرکت و راه رفتن ،میتوان پس از مدتی وارفارین را قطع و داروهای مشابه و کم دردسرتری جایگزین کرد.
موفق باشید

متن کامل
سلام در رابطه با بیمار کودک 5/5ساله با اتساع نسبی بطن مغزی ولی سایر ساختار مغزی سالم بوده پزشکان احتمال کاهش اکسیژن رسانی حین تولد به شیوه سزارین را از عوامل احتمالی بیماری میدانند حین راه رفتن عدم تعادل و لرزشهای سر داشته cp Ataxyاز نظر هوش و تکلم وضعیت مناسبی دارد کاردرمانی متوالی نیز داشته است.
آیا میتوان وی را به کلینیک تبسم ارجاع داد و اقدامات درمانی مربوط به وی در این مرکز انجام میشود یا خیر(راه اندازی بخش اسکلت و ستون فقرات) سبب شد که فکر کنم شاید بارقه امیدی برای این خانواده نیز باشد متشکرم اگر پاسخ دهید.
پاسخ تبسم:
دوست گرامی
کلینیک تبسم به طور تخصصی بر روی سکته های مغزی و برخی دیگر از آسیبهای مغزی با عوارض مشابه و بر روی بیماران بزرگسال متمرکز است ،در زمینه بیماری CP و اطفال ،امکان ارائه خدمات درمانی وجود ندارد،بخش جدید هم برای بزرگسالان طراحی شده.
متن کامل
پرسش کاربر:
سلام لطفا در صورت امکان پاسخی برای سوالت مطرح شده در موردبیمار که شرح حال وی بیان شده در گروه بیان نمایید سپاس
بیمار دچار سکته مغزی که حدود 4سال پیش دچار انسداد همزمان و پارگی شریانهای مغزی شده و 21روز در کوما بود بعد علائم هشیاری افزایش پیدا کرد باسابقه کاردرمانی فلج جهار اندام بهبودی نسبی پیدا کرده قدرت تکلم وجود دارد ولی نیمه چپ حالت اسپاستیک داشته برخی روزها پا حالت club footاز مچ پا پیدا میکند ولی با تحمل وزن و ضربه های ممتد از این حالت خارج میشود.چشم ها با وجود تایید سلامت از جانب چشم پزشک بینایی ندارد.برای این بیمار درمانی وجود دارد یا خیر؟ حافظه و هوش بالا ولی دایم در حالت قوز نشسته و اسپاستیک قرار میگیرد.
پاسخ تبسم:
دوست گرامی،در مورد بینایی و سایر علائم بررسی منطقه آسیب دیده و وسعت آن در MRI بسیار کمک کننده خواهد بود،در مورد اسپاستیستی یکطرفه،علاوه بر درمانهای مرسوم توانبخشی،میتوان از تزریق دیسپورت نیز سود جست،در صورتیکه چشم و اعصاب سالمند بیمار باید دچار کوری کورتیکال شده باشد(محل درک بینایی آسیب دیده).
موفق باشید
متن کامل
پرسش کاربر:
با سلام و عرض ادب و احترام

یک سوال داشتم:

مامان بنده هفته ای سه جلسه از کرج به کلینیک تبسم می آید و روزهای باقیمانده را در کرج فیزیوتراپی و ... می کند.

و چند روزی است که با مشاهده کیفیت کلینیک تبسم دیگر به کلینیک کرج رغبتی ندارد.

آیا این امکان دارد که تعداد روزهای مراجعه به کلینیک تبسم با نظر دکتر کاظمی بیشتر از سه روز در هفته بشود؟؟؟؟
پاسخ تبسم:
دوست گرامی،در صورتیکه بیمار توان کافی برای شرکت در جلساتی بیش از این را داشته باشد (پس از بررسی پرونده )و در صورت وجود ظرفیت پذیرش  میتوان حداکثر یک تا دو جلسه به برنامه هفتگی اضافه کرد.
موفق باشید
متن کامل
پرسش کاربر:
سلام آقای دکتر. از شرکت گردشگری سلامت سلام خدمت شما تماس میگیرم. بیماری عمانی داریم که نیازمند خدمات توانبخشی است. با خانم مددیان صحبت کردم که فرمودند مدارک رو از طریق تلگرام براتون ارسال کنم. مدارک رو در ادامه ارسال میکنم. اگه بررسی بفرمایید و طرحی برای بیمار ارایه کنید ممنون میشم. با تشکر.

پاسخ تبسم:
جناب یوسفیان
با درود
پیش از پرداختن به جزئیات لازم به ذکر است که کلینیک تبسم یک out patieint stroke rehab clinicاست و(کلینیک روزانه)و بیمار بستری نمیشود،بیماران از کشورهای همسایه معمولا اقامتگاهی فراهم نموده و سپس برای انجام برنامه های درمانی در حدود 3 ساعت در روز در کلینیک خواهند بود.در فرم ارسال شده پیش فرض یک بیمارستان است و نه یکDay rehab clinic.
با احترام
پرسش کاربر: بله. فرمی که خدمت شما ارسال شد، برای بیماران نیازمند جراحی طراحی شده است. ما برای خدمات دیگر مانند پیوند مو، فرمی متفاوت طراحی کرده ایم. برای خدمات توانبخشی، نیازمند مشاوره شما هستیم.
همچنین ما تمامی خدمات موردنیاز بیماران و از جمله اسکان را به صورت جداگانه تهیه میکنیم.
طبق بررسی که انجام داده ایم، فرصت مناسبی برای خدمات توانبخشی در برخی از کشورها، از جمله آسیای میانه وجود دارد. اگر زمانی را مشخص فرمایید تا حضوری صحبت کنیم ممنون میشوم.
در مورد این بیمار عمانی نیز، لطفا پیشنهاد درمانی خود را به هر صورتی که مناسب میدانیم، به اطلاعمان
برسانید.

پاسخ تبسم:
سلام، بیمار پس از معاینه اولیه،در صورتیکه امکان (درمانهای بیشتر) وجود داشته باشد،در هفته 4 الی 5 جلسه تحت برنامه قرار خواهد گرفت شامل درمان اختلال راه رفتن و تعادل، درمان  فاج دست(کار درمانی)و،اختلالات بلع و گفتار(در صورت لزوم)،و تح یک مغزrTMS?فرم فردا تکمیل خواهد شد.
متن کامل
پرسش کاربر:
ا سلام
بیشتر از دو سال است که سابقه تشنج دارم داروهایی که مصرف میکنم والپرات سدیم هر هشت ساعت بوسپریون شبی یک چهارم و فولیک اسید روزی یه دونه
بخاطر تشنجم درخواست معافیت پزشکی سربازی داده ام سطح سرمی دارو والپرات در خون من سطح درمانی است اما نوار مغزی من طبیعی تشخیص داده شده است به همین خاطر درخواست تکرار ازمایش دادم
ایا تغذیه من روی نوار مغز تاثیر گذاشته است ؟چکار باید بکنم و چه غذاهایی باید بخورم که روی نوار مغزم تاثیر نگذارد و بیماری من در نوار مغزم مشخص شود؟
ببخشین لطفا این سوال رو بپرسین که با مصرف سه قرص والپرات در هر روز ایا سطح سرمی این دارو بالاتر از پنجاه میره و سطح درمانی محسوب میشه؟

پاسخ تبسم:
دوست گرامی
 یک بار نوار مغزی میتواند تا بیش از 40 درصد موارد را تشخیص ندهد،ضمنا اگر در حال درمان هستید که قاعدتا نوار طبیعی خواهد بود،اگر به دلیل صرع تحت درمان هستید ،گرفتن نوار مغز لزومی ندارد.
متن کامل
پرسش کاربر:
سلام و عرض خسته نباشید خدمت جناب دکتر کاظمی و تشکر بابت پاسخگویی به سوالات
جناب دکتر حقیر ساکن یکی از جنوبی ترین شهرستان های کشور میباشم که سال 91 دچار سکته آمبولیک لخته خون از طریق قلب شده ام و در حال حاضر از ناحیه چشم سمت راست بینایی خود را از دست داه ام. همچنین از ناحیه دست چپ و پای چپ نیز مشکل دارم. به طوریکه در راه رفتن دچار لنگیدن از ناحیه پا و همچنین هنگام راه رفتن پای سمت چپ بر روی پاشنه قرار گرفته و سپس پا روی زمین قرار میگیرد و همچنین هنگام راه رفتن پای من یک ور روی زمین گام برمیدارم و همچنین از ناحیه دست چپ نیز مشکلات دارم. حال سوال حقیر این است که اگر از جنابعالی خواهش نمایم که یک دکتر که تخصص سکته مغزی آن هم از نوع آمبولیک را داشته باشد جهت مراجعه به دکتر با توجه به اینکه شهر خودمان دکتر مخصوص سکته مغزی نیست چه کسی را معرفی مینمایید خواهش میکنم اگر دکتر مغز و اعصاب که تخصص سکته مغزی و متبحر باشد در هر شهر ایران که میشناسید را جهت ادامه درمان حقیر معرفی نمایید. باتشکر

پاسخ تبسم:
ا درود
شما بیشتر نیاز به بررسی پزشک توانبخشی دارید،ممکن است بتوان هنوز برخی از مشکلات شما،از جمله پیچیدن مچ پا و نحوه راه رفتن شما را در کوتاه مدت بهبود بخشید.
در صورتیکه امکان مراجعه به تهران را دارید،برای معاینه و تشخیص راه حل با  کلینیک تبسم تماس بگیرید.
موفق باشید.
متن کامل
پرسش کاربر:
سلام و خسته نباشید
حقیر در سال 91 سکته آمبولیک لخته خون نموده ام و در دست سمت چپ دارای اسپاسم شدیدی میباشم. دکتر تا کنون هفت عدد آمپول دیسپورت تزریق نموده اما فقط دوتای اولی اثر داشته و مابقی اثری نداشته. حال سوال من این است که علت بی اثر بودن دیسپورت به چه علت بوده و درمان با دیسپورت تا چه مدت ادامه دارد و حال که دیسپورت بر روی من اثر ندارد مرحله درمان بعد از دیسپورت برای اسپاسم به چه گونه ای است ؟ با تشکر


پاسخ تبسم:
دوست گرامی
بعید است که تزریقات بعدی اگر صحیح انجام شده باشد ،تاثیر قبلی را نداشته یاشد مگر اینکه دچار کوتاه شدگی در عضلات مربوطه نیز شده باشید،جهت بیبود روند توانبخشی و حتی کاهش عوارض متعدد ناشی از اسپاستیسیتی ،تزریق معمولاتا تثبیت آن هر 3 الی 5 ماه توصیه میشود.
متن کامل
پرسش کاربر:
پدر من 5 ماهه ک سکته کردن هر روز با برادرم به فزیو تراپی میروند و تمرین در خونه با وسایل فزیوتراپی ک گرفتیم میخواستم ببینم دستشان تا کجا پیشرفت میکنند ایا میتوانند کارهای خودشان را انجام بدهند و نیز کاری هست ک ما برای بهبود بهتر دستشان انجام بدهیم خیلی خیلی ممنون از پاسخگوییتان
با ارزوی توفیق روز افزون
 پاسخ تبسم:
دوست گرامی،به نظر میرسد میتوان وضعیت دست بیمار را بهبود بخشید،اگر امکان مراجعه و پس از آن اقامت ( تخمینابین 30 روز تا 2 ماه) در تهران رادارید،زمان را از دست ندهید و به مرکز مراجعه کنید.
موفق باشیدپرسش کاربر:
سلام متاسفانه امکان اقامت 2 ماه در تهران برایمان امکان پذیر نیست اقای دکتر کاظمی ایا میشود در مشهد با فزیوتراپی پدر رو به شرایط ایده ال رساند یا راهکاری دیگری باشد؟؟در ضمن پدرم 64 سالشان میباشد .با سپاس فراوان از وقت گذاشتنتان .خداوند خیرتان بدهد

پاسخ تبسم:
در اینصورت
باید کاردرمانی بر روی دست حداقل 3 روز در هفته مد نظر باشد،تحریک مغز توسط پزشک با تجربه  نیز بسیار کمک کننده خواهد بود.
موفق باشید
متن کامل
پرسش کاربر:
سلام خدمت شما جناب دکتر کاظمی ممنون بابت مطالب مفید شما  پدرم 5 ماه هست که سکته مغزی کرده سطح درکش پایین هست البته در یک ماه اخیر تغییرات خیلی بهتری داشته است دست وپاش هم لمس هست البته همين ماه اخیر فقط قادر هست پایش را تکان دهد چه توصیه ای برای بالا بردن درکش دارید ممنون میشم آگه راهنمایی بفرمایید
پاسخ تبسم:
تزریق دیسپورت نیاز به معاینه دقیق و انتخاب عضلات درگیر توسط پزشک با تجربه است و به طور کلی روشی موثر و کم عارضه است،میزان لازم برای تزریق به عوامل مختلفی بستگی دارد و توسط پزشک تخمین زده میشود.
متن کامل
صفحه 57 از 59ابتدا   قبلی   50  51  52  53  54  55  56  [57]  58  59  بعدی   انتها